Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćmi

Zrobię coś podłego

Polecane posty

brzydzę się donosicielstwem i takim, typowo polskim, modleniem się, zeby sąsiadowi było gorzej, a nie mnie lepiej! Zazdrość to bardzo brzydka cecha. Jeśli do kogoś możesz mieć pretensje autorko, to do...systemu podatkowego w Polsce. Moja rada- zatrudnij sobie dobra ksiegową i zaczni robić większe koszty. Wcale sie nie dziwie, ze miałąś już dwie kontrole- firma, która odprowadza takie wysokie podatki zawsze będzie podejrzana. I zmień sobie rozliczenie na kwartalne, będzie Ci latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez bym napisala. Nie po to by poczuc sie lepiej. Twoi znajomi oszukuja rowniez mnie, mojego meza i was z kafe tez.. wlasnie przez takich kombinatorow w polsce jest jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:07 nie napisałam ze optymalizacja i kreatywna ksiegowosc to to samo a co do panstwa złodziejskiego, to złodziejstwo jest na kazdym kroku, a zaden przedsiebiorstwa nie dostanie orderu za uczciwosc, wrecz przeciwnie są gnębieni wysokimi kosztami, ktore czesto są nie do przeskoczenia na dłuzsza mete, bo ileż można? punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, bo jesli to wy mielibyscie płacic te podatki to od razu zmieniłybyscie poglądy. Sama jakbym miała firme to kreciłabym tak zeby płacic panstwu jak najmniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadziwiające, jakby złodziej okradł wam dom pierwsi wzywajcie policję, ale jak okrada was, tak WAS taki koleś, który ukrywa dochody, zatrudnia na czarno, to jest cacy?! I nie daj Boże na niego donieść, że okrada naród! Naród to wy!!! Wy normalni jesteście? w USA to by było nie do pomyślenia, tam nie ma takiego złodziejstwa, bo ludzie czują się w obowiązku powiadamiać o takich "byznesmentach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno zglaszaj jak masz odwage. to zlodziejstwo. Dlaczego ma byc na to przyzwolenie???? Dziwie sie ze do tej pory ich nikt nie skontrolowal. Ja kiedys mialam ochote zglosic takiego jednego co nam remontowal mieszkanie. Zgubil u nas papier z mopsu czy czegos tam ze jego zona bierze zasilek. Czyli sie nie rozlicza z niczego. U nas robil na czarno. Wiadomo taniej. Ale nas wyhujal za przeproszeniem i na prawde mialam chec mu dowalic. Ale nie zrobilam tego. A powinnam. Wrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsas
Nie wierzę, że nic nie wykazują, czy niskie dochody i US nie czepił się ich, z czego postawili dom, wykończyli go i kupili działkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie sprawa jest prosta. Złodziejstwo powinno być karalne. Kto myśli inaczej sam ma cos na sumieniu albo złodzieja w rodzinie :o To mój teść czeka w kolejce kilka lat na operacje biodra a juz sam z lozka ledwo wstaje bo przeciez pieniedzy nie ma a inny kradnie te pieniadze i 'podlym' jest na niego donosić? Ten kraj jest zgnily i dlatego juz w nim nie mieszkam. Przypomina mi się sytuacja kiedy będąc na wakacjach w Grecji chciałam wynająć auto. I pan skrzywil się ze place karta bo musi od tego podatek zapłacić. To bylo kilka lat temu, wszyscy tak robili i do czego to doprowadziło? Oni okradają tez was i wasze dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:33 jasne ze tego nie zrobiłas bo jakby ci doliczył 23% podatku to zmieniłabys zdanie:P. Zawsze mogłas zarządać rachunku, a jesli tego nie zrobiłas to sama przyczyniłas sie do szerzenia złodziejstwa. Nie myślicie ze osoba, która zleca komus na czarno wykonanie jakiejś usługi popełnia przestępstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsas
12:33 jasne ze tego nie zrobiłas bo jakby ci doliczył 23% podatku to zmieniłabys zdaniejezyk.gif . Zawsze mogłas zarządać rachunku, a jesli tego nie zrobiłas to sama przyczyniłas sie do szerzenia złodziejstwa. Nie myślicie ze osoba, która zleca komus na czarno wykonanie jakiejś usługi popełnia przestępstwo? xxx Ha, cwaniara chciała mieć taniej wyremontowane mieszkanie, a fachowca niech płaci podatek. Sama niejako zatrudniła na czarno człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm...Ja bym prędzej powiedziała, ze to państwo okrada nas :) Każdy zdroworozsądkowy człowiek mający firmę, kombinuje, ze by zapłacic jak najmniej. A i tak to "najmniej" to kupa kasy. A w zamian co? Autorka pisze, że dostaje wpływy na konto. I ok. A może ci znajomi maja większe koszty prowadzenia działalnosci? Pomyslałas o tym?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwolenniczka konkubinatu dziś hmm...Ja bym prędzej powiedziała, ze to państwo okrada nas" x w jaki sposób? rozwiń myśl pieprzysz głupoty tyle ci powiem. Prowadzę działalność i odprowadzam podatki, tak jak i moi znajomi, nikt z nas nikogo nie okrada, ale okradają nas tacy jak ci z postu autorki, a nie państwo, które notabene przez takich delikwentów nie ma na potrzeby narodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób? W bardzo prosty. Każda osoba prowadząca działalność, nie daj boze zatrudniająca pracowników, ma tyle obciazeń, ze głowa mała. ZUS, US, VAT. A idź po zwrot VAtu- zaraza bedziesz miał kontrolę. I nie wiem gdzie tu miejsce na kradzież, skoro pieniądze oddawane państwu są pieniędzmi, które właściciel musi zarobic!! Nie ukraść tylko zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i błagam Cię! Jak czytam "Państwo nie ma na potrzeby narodu" bo ktoś wrzuci wiecej do kosztow i wyjdzie mu mniejszy VAT czy podatek, to mi sie nóż w kieszeni otwiera! Może to "Państwo" by sie zastanowiło ile kasy przeznacza np. na prowadzenie biur poselskich, które nie istnieją. Albo nad uszczelnieniem systemu finansowania służby zdrowia, żebysmy nie musieli leżeć powyżej dwa dni w szpitalu bo tylko wtedy NFZ płaci! I to akurat idzie z naszych pieniędzy. To okradają nas czy nie? A podatki płaci KAŻDY, kto prowadzi działalność. Nikt nie będzie leciał na stratach bo od razu będzie kontrola. A że ktoś wrzuci do kosztów prywatne biurko? Nie uważam tego za okradanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:09 hahahaha potrzeby narodu czyli sponsoring patologi. Masz potrzeby? to je realizuj za własne pieniądze!! W 100% zgadzam sie z e zwolenniczką konkubinatu. Okradanie panstwa bo ktoś wrzuci cos w koszta? haha nie macie ludzie pojęcia o prowadzeniu firmy a wszyscy dają dobre rady. Każdy orze jak może, ludzie kręcą i kręcic będą. Nie wierze, że nikt z was nie poszedł prywatnie do lekarza żeby nie otrzymac szybszego terminu w szpitalu i dalszego leczenia na nfz, nie wierze że w waszej rodzinie nie ma ludzi, którzy oszukują zus będąc na nieuzasadnionych rentach, nie wierzę, że nikt z was nie zatrudnił fachowca na czarno do drobnych remontów itp. Możemy sie licytować, ale KTO BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ!! miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z 12:20 mam wlasna firme i wiem ile czego sie placi i palace. Niustannie od 9 lat. Nie da sie na dluzsza mete? Da sie, da. Tyle ze zlodziej bedzie zlodziejem. Ciebie zwolenniczko konkubinatu brzydzi donosicielstwo ale kradziez juz nie? Ot moralnosc rodem z prlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwolenniczka konkubinatu dziś dalej bredzisz :O to jest system ustanowiony przez rządzących. Jak w każdym państwie jest jakiś system podatkowy, lepszy lub gorszy. W każdym kraju każdy musi sie dorzucać do wspólnej puli, dzięki której państwo ma kasę na wydatki na potrzeby mieszkańców etc. Ci co uchylają się od płacenia podatków, ukrywają dochody, zatrudniają na czarno - by tylko nie płacić do wspólnej puli, to właśnie ZŁODZIEJE. To, że masz kontrole US to taka ich praca, jak i twoja zarabianie pieniedzy i odprowadzanie podatków. Ja starałam się o zwrot VAT i jakoś kontroli nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"potrzeby narodu" rozwine ci to - szkolnictwo, słuzba zdrowia, drogi etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwolenniczka konkubinatu ma rację. Autorko, zajmij się swoim życiem a nie będziesz innym świnię podkładać. Nie lubisz ich, to się z nimi nie spotykaj i nie rozmawiaj. Aż tak im zazdrościsz, że oni mają coś, na co Ciebie nie stać? Nie znoszę takich zawistnych kapusiów. Jeśli mają coś za uszami, to prędzej czy później i tak będą mieli kontrolę i wpadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×