Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

2,5 miesięczne dziecko wolno przybiera, nie mam pomysłów!

Polecane posty

Gość gość

Karmie piersia osiem razy na dobe, z dwoch piersi na jeden posiłek. Mamy problem z technika jedzenia, karmienie trwa około godziny! Musze synka cały czas budzić, zeby ssał. kilka razy possie i przerwa. Strasznie leniwe jedzenie! Krew mocz ma w normie. A przybiera - 110-130g na tydzień. Zaczynam miec dosc, przestałam lubić karmienie. Bo tyyyyyyyle nad tym czasu siedzimy a efekty nie ma. Jakies pomysły zanim dojdzie modyfikowane???!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też miałam taki problem, zaczełam odciągać i podawałam butelką a z tej to już mała chętnie jadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli wisi ci OSIEM godzin dziennie na piersi? No, ale najważniejsze karmić naturalnie. Nawet jak z głodu chudnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też na Twoim miejscu sprobowalabym odciągnąć pokarm i dać mu butelka, dowiesz się ile zjada, no i z butelki szybciej leci, więc karmienie nie będzie trwało godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od początku tak ma? jak ta długo je, to faktycznie może mieć problemy ze ssaniem, nie idzie mu to...choć dzieci też różnie mają, no co inne jak je powoli, ale ładnie rośnie, a co innego jak za mało przybywa, jak u was... i tak jesteś cierpliwa że jeszcze mu mm nie podałaś... no właśnie podaj butelke i zobacz jak mu będzie szło...no i może mm, jak mu szybko będzie przybywać, to znak że masz za mało pokarmu...dzieci które z piersi dostają za mało na mm bardzo szybko robią się pulchne...nic na siłę z tym karmieniem piersią, na prawdę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
zwaz przed i po karmieniu-zobaczysz ile zjada i z konsltuj z lekarzem czy to wystarczajaco mam tak samo jak ty-ale zlamalam sie i karmie mieszanie-piers 3 razy mm 4 podziwiam za cierpliwosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagłodzony nie jest ! Tak, osiem godzin dziennie na piersi. Tylko - jak podam moje mleko z butelki, to juz całkiem nie bedzie chciał ssac. Juz sie spotkałam z opinia, zeby karmic co dwie h. No ale luuuuudzie! Pyt do gościa od karmienia mieszanego - laktacja nie zanika, dziecko ssie wciaz piers mimo łatwej butli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100-130 g na tydzien to jest za malo?!? Jest akurat. Szczególnie przybtakiej technice jedzenia. Jak dasz mm to sie pozegnaj z kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
laktacja jest ciagle ta sama- wiadomo ze nie ejst tylko ile bylo jak wyszlam ze szpitala-bo wtedy karmilam tylko swoim- ale wprowadzilam stale pory na butle i stałe na mleko z piersi i tego sie trzymam-laktacja co te 8 godz sie utrzymuje, mleko sie zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
to ja napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pediatra mowi ze minimum 150/ tydz ma byc. Naukowe zródło podaje ze minimum 25g/ dobe, co daje jeszcze wiecej! Gość Ania - A wysysa z piersi co te 8h czy trzeba ściągać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czemu to dziecko tak wciaz mi na tym cycu zasypia ?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale w czym masz problem autorko, że po butli nie będzie chciał ssać piersi, a do czego ci to jest niezbędne? ważne aby jadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma czegoś takiego jak 'za mało pokarmu', dziecko ssac produkuje taka ilośc- jakiej potrzebuje. Masz wystarczająca ilośc pokarmu! Laktator i butelka z mm to pierwszy krok do zaniku pokarmu. Każde dziecko jest inne a normy ile powinno przybierać miesięcznie sa tylko normami. Taki maluszek nie da sie zagłodzić! Wyssie tyle ile potrzebuje! Moze za często karmisz, dziecku przejedzonemu trawiony pokarm zalega w układzie pokarmowym, w jelitach i dlatego słabo sie przyswaja. Spróbuj przedłużyć przerwy miedzy karmieniami. Moze ma pleśniawki i ssanie sprawia ból albo zrośnięte wędzidełko? Zycze powodzenia! Kp to wyzwanie i tylko wytrwałym matkom sie udaje. Wygodne karmią mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Odstawić smoczek. 2. Przed karmieniem odciągnąć pokarm 1 fazy (3 minuty wystarczy). Najpierw leci pokarm do zaspokojenia pragnienia, a dopiero potem pokarm 2 fazy ten właściwy, bardziej kaloryczny. 3. Karmić raz więcej w nocy niż dotychczas, pokarm nocny jest dużo bardziej kaloryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może w tym okresie znacznie urósł? Pamiętam żeby moim synkiem miałam taką sytuację,też karmilam piersią i w ciągu 1,5 miesiąca przybrał tylko ok 400g Ale przełożyło się to na wzrost bo urósł chyba z 11 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×