Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Pleśń w domu

Polecane posty

Gość gość

Witam. Wiem ze ten watek nie powinnien byc tu ale moze tutaj ktos mi cos kulturalnie I skutecznoe doradzi. A wiec kupilismy z mezem mieszkanie rok temu, czysciitkie, zadbane. Lecz gdy tylko zaczela sie jesien I sezon grzrwczy, powychodzil mi grzyb wokol okna na scianie, pod kaloryferem. Mam malutkie dziecko, I nie chce zeby chorowala, chodz I tak katary ma czesto. Podejrzewam ze z tego. Probowalam juz chyba wszystkich srodkow chemicznych, ale po trzech dniach te dziadostwo. Ma ktos pomysl jak skutecznie sie tego pozbyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest taki bardzo skuteczny środek na grzyba,ale musiałabym się ewakuować z dzieckiem na parę dni.Bo smród jest okropny.zaraz zobaczę w necie jak się nazywa,ja tego używałam i się sprawdziło Też były wieczne choroby,a po tym uspokoiło sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też kupiliśmy mieszkanie w którym wychodził grzyb, po kilku latach daliśmy za wygraną i sprzedalismy bo niestety nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
***musialabys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość gość
musisz zbić tynk do cegły i zrobić porządną wentylacje inaczej nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczę....nie weszło..Ale wpisz Pufas itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No sprobuje najpierw tym srodkiem, potem kucie, nowy tynk I.odpowiednia wentylacja. Najgorzej ta moja mala cierpi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice mieli z tym problem w jednym pokoju użyli jakiegoś środka w sprayu i grzyb po prostu zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona_snem
sa specjalne srodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Docieplić ścianę - jest zbyt zimna i skrapla się na niej para wodna z mieszkania. Zawilgocony tynk to raj dla grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro sie maz za to bierze :) I uciekamy na dwa dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
a moze to pomoże- spryskaj grzyb octem zostaw to na 2 dni ( ale tak mocno porzadnie,cały ocet wypryskaj na to) i po tych 2 dniach zbierz recznikami papierowymi,mozesz tez umyc potem scianę, ja tak mialam na suficie w łązience,tam chętnie wilgoć się zatrzymywala i całkowicie zniknął mi ten problem. kup cała butelke octu spirytusowego i "przełóż" samo urzadzenie spryskujące, z większosci spryskiwaczy pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie sprawdził się ocet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można umyć domestosem , również pomaga ale zapach trudny podczas mycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K 1
Pomaluj wapnem, w starym domu rodziców tak robimy i działa. Kiedy tam mieszkaliśmy jeszcze jako dzieci, to brat często chorował na zapalenie płuc. W nowym domu grzyba nie ma i można szaleć z kolorami, ale w starym tylko wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej poproś profesjonalistów o wysuszenie tego, bo taki grzyb jest niebezpieczny dla zdrowia. U nas też mieliśmy podobny problem tylko w kuchni, na szczęście panowie z firmy www.nawiewniki-szczecin.pl poradzili sobie z tym szybko. Wysuszyli ściany, zamontowali nawiewniki i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety często grzyba nie da się wytępić środkami chemicznymi. Jeżeli dom nie ma odpowiedniej wentylacji, a do tego jeszcze "wpija wodę" to nie ma siły, żeby się go pozbyć. Na Twoim miejscu zaczęłabym od sprawdzenia systemu wentylacyjnego. Ja miałam nauczkę w starym domu dlatego gdy budowaliśmy obecny bardzo skrupulatnie ją wybierałam. Zajęła się nią firma BH-Res z http://www.bh-res.pl/ i na szczęście problem się nie pojawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej poproś profesjonalistów o wysuszenie tego, bo taki grzyb jest niebezpieczny dla zdrowia. U nas też mieliśmy podobny problem tylko w kuchni, na szczęście panowie z firmy www.nawiewniki-szczecin.pl poradzili sobie z tym szybko. Wysuszyli ściany i zamontowali nawiewniki i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecność pleśni może być kwestią słabej wentylacji. U mnie zajmowała się tym firma http://kes.net.pl/ i świetnie się sprawdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wentylacja, owszem, jest ważna, ale to nie jej brak powoduje powstawanie pleśni a mostki termiczne, pojawiające się kiedy ściana jest kiepsko zaizolowana. Wtedy trzeba ocieplić wnętrze od środka, a to jest możliwe dzięki różnym masom izolacyjnym (np. bloktherm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj tak u nas tak musieliśmy zrobić + ocieplenie od środka + wentylacja. Dobrze , że trafiliśmy na cenę promocyjną w tej firmie www.jlm.fr.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam ocieplony dom ale jest on w takim położeniu, że zawsze w lato jest masakrycznie gorąco i to praktycznie w każdym pokoju. Zdecydowaliśmy się zamówić klimatyzację z firmy http://www.jlm.fr.pl/. Klimatyzacja sprawdza się idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wentylacja. Okna masz pewnie plastikowe? Nawiewnik okienny. Zimą mieszkanie też musi oddychać. Mam mieszkanie w starej kamienicy, poprzedni mieszkańcy mieli grzyb. My zrobiliśmy remont, dobra wentylacja i nawiewniki okienne. Przez lato osuszanie na maxa! Przeciąg w mieszkaniu:-) w zimie wietrze 2×dziennie wszystkie okna otwarte na oścież po 20 minut. W zimie mam wilgotność powietrza na poziomie 25-40% w lecie 40-55%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonkaa33

Też mieliśmy w domu problem z pleśnią.. pamiętam jakie to irytujące. Generalnie żeby tego się pozbyć, konieczna jest dobra wentylacja. U nas się to sprawdziło. Aktualnie walka z tym ustrojstwem już za nami. Wentylacje wykonywała nam firma Reswent www.reswent.pl . Cena jak za taki komfort i pozbycie się problemu, była baaaardzo atrakcyjna. Co mogę powiedzieć więcej..polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilmas

PILMAS JEST NAJLEPSZY . U MNIE JUZ 3 ROK NIC PO NIM NIE WYCHODZI . Tylko tzreba pamietac zeby na jsesien i zime dom ogrzewac caly czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak pojawia się pleśń na scianach to trzeba przede wszystkim pozbyć się wilgoci z mieszkania, my mieliśmy wilgoć w mieszkaniu i orzez to pleśń, szukaliśmy różnych rozwiązań aż w końcu natrafiliśmy na polska firmę Alnor u której kupiliśmy wewnątrzścienny rekuperator HRU-WALL, dzięki niemu szybko pozbyliśmy się pleśni ze ścian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w domy pojawiłą się pleśń ponieważ mieszkanie było źle wentylowane, po wizycie specjalisty pleciał nam zainwestować w rekuperator, posłuchalismy i kupiliśmy taki wewnątrzścienny z firmy Alnor, pomógł osouszyc pomieszczenie, nie czuć już panującej w nim wilgoci no i oczywiscie pozbyliśmy się pleśni, na czym najbardziej nam zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Preparaty pomagają tylko doraźnie. Jeśli pleśń wychodzi, tzn., że jest wilgoć i to jej się trzeba pozbyć przede wszystkim. Lecz jeśli już pleśń wyjdzie, można ja usunąć dzięki preparatowi STOP PLEŚNI firmy SUBIO. Ten preparat, w przeciwieństwie do tych wyżej wymienionych jest absolutnie bezpieczny i nie ma konieczności wychodzenia z domu, bo zawiera tylko niegroźne dla człowieka enzymy. Jest baaardzo skuteczny, łatwy w użyciu i wydajny. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×