Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gladyszczak

Dom opieki

Polecane posty

Borykam się z problemem opieki nad osobą starszą. Nie jest to moja rodzina, ale ktoś bardzo mi bliski. Niestety, miejsce zamieszkanie dość odległe od mojego, co znacznie komplikuje sprawę, bo nie wszystko da się załatwić na telefon. Zastanawiam się nad znalezieniem dla niej jakiegoś dobrego domu opieki. Ona sama już wstępnie wie o tym pomyśle i zdała się w rozwiązaniu na moją opinię. Jednak nie znam takich miejsc, warunków na jakich powierzamy tam kogoś. Jeśli macie doświadczenie w tym temacie, prosiłabym o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domy opieki są różne i niejednorodne, dlatego zanim zdecydujesz się wysłać bliską osobę do takiego domu opieki to warto najpierw takie miejsce szczegółowo sprawdzić, ponieważ czasami oferty takich miejsc znacznie różnią się od rzeczywistości;/ W sieci znajdziesz wiele propozycji domów opieki, ale zależy gdzie mieszkasz, bo dobrze byłoby, gdyby właśnie takie miejsce było blisko, żebyś spokojnie mogła bliską Ci osobę odwiedzać. W niektórych domach opieki starsze osoby naprawdę czują się, jak w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem odległość nie jest tak istotna, jak standard. Zawsze można dojechać na odwiedziny, ale jak nie będzie dobrej opieki i to nie tylko pod względem samej opieki, ale także atmosfery, to taki dom można spisać na straty... W domu opieki powinna przede wszystkim, oprócz fachowej i profesjonalnej opieki, być też atmosfera, żeby mieszkaniec takiego domu czuł się właśnie jak... mieszkaniec, jak kuracjusz, a nie jak więzień... Poczytaj opinie o domu, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem odległość jest ważna, bo przecież nie będzie się bliskiej osoby odwiedzało raz na pół roku jak dojazd będzie ponad 100 kilometrów, lepiej poszukać w bliższej okolicy jakiegoś porządnego domu opieki, jestem pewna, że w Twojej okolicy znajduje się taki i bez problemów go znajdziesz, ja niestety, albo raczej stety nigdy nie miałam do czynienia z domami opieki, ale jestem pewna, że powinnaś pojechać i sprawdzić warunki jakie są w rzeczywistości i popytaj innych pensjonariuszy jak się tu czują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważna jest i odległość i warunki, które są w takim domu opieki. I moim zdaniem ważne są na równi, bo nawet najlepsze warunki mogą nie zrekompensować braku odwiedzin bliskich. Szkoda, że nie podałeś skąd jesteś bo łatwiej byłoby rozmawiać. Jak już będziesz miał namiary to koniecznie poświęć dzień, dwa i tam jedź, zobacz, poszukaj opinii w Internecie. Zdarzają się kwiatki, które można wyniuchać od razu, którym nie chodzi o to, żeby opiekować się starszą osobą a zarobić. A takie rzeczy lepiej wiedzieć wcześniej niż później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę w zeszłym tygodniu poszukałam, podzwoniłam i pojeździłam i trafiłem na Dom Opieki Olimp. Może ktoś słyszał coś na ich temat? Tutaj są ich dane http://www.domyopiekiolimp.pl/oferta/domy-opieki-mazowieckie/ Ogólnie to koleżanka podesłała mi namiary na ten ośrodek. Byłam zobaczyć osobiście w Józefowie jak to wygląda i odniosłam bardzo pozytywne wrażenie. Lokalizacja jest bardzo dobra, całkiem niedaleko Warszawy, bardzo spokojnie, ale jednocześnie nie jest całkiem na uboczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak umieszczałam moją babcię w domu opieki to przejrzałam ich chyba setki w internecie w tym byłam też w niektórych na jak to nazwałam ‘wizjach lokalnych’. W końcu wybrałam Złotą Jesień www.prywatnydomopieki.eu w Jabłonnie niedaleko Legionowa ze względu na personel który wydał mi się najbardziej odpowiedni. Nie zawiodłam się bo jest tam świetna opieka i widać że po prostu podchodzą do tych starszych ludzi z sercem. Taka decyzja nie jest prosta ale czasem to naprawdę najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz naprawdę można spotkać wiele domów opieki na wysokim poziomie, moja babcia ze względu na zły stan zdrowia w jednym z nich zamieszkała, zawieziona została tam bezpiecznym transportem z http://medycznytransport.pl/ teraz regularnie ją odwiedzamy i jest szczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam jeden dom opieki dla osob starszych www.domnaddolina.pl i wiem ze spełniaja tam warunki na najwyszym poziomie a ich podopieczni maja swietną opiekę. Mama znajomych tam przebywala i z tego co opowiadała to była zadowolona z wyboru tego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybór domu opieki to jedna z najważniejszych decyzji przy opiece nad seniorem. Czasem nie ma innego wyjścia. Dlatego trzeba przede wszystkim wysłuchać starszej osoby, jej oczekiwań i potrzeb. Wybierając dom seniora dla mojej babci najpierw jeździłam sama na rozmowę z właścicielem domu, następnie zabrałam tam babcię, żeby sama oceniła i wyraziła zgodę na pobyt w tym miejscu. Wybraliśmy Dom Opieki Olimp w Majdanie. Lokalizacja niedaleko Warszawy pozwala mi odwiedzać babcię przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki częstym odwiedzinom jestem na bieżąco i wiem, że babci nie dzieje się krzywda. Wręcz przeciwnie - jest jakby bardzie żywa i radosna, bo może spędzać czas z ludźmi w sowim wieku. Razem chodzą na spacery, grają w karty i mam wrażenie, że dobrze im się tam razem mieszka. Opieka jest bardzo profesjonalna, a opiekunki i pielęgniarki bardzo miłe i wyrozumiałe. Jestem spokojna o moją babcię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola438
Ja jeszcze polecam zerknąć na ofertę domu opieki tego: http://domseniora24.pl/ . Opieka medyczna 24 godziny na dobę a do tego wszystkiego fajna atmosfera i wokoło miejsca dużo zieleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadek11111111
Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej opiece oraz ładnym otoczeniu to sprawdź dom opieki http://www.jodlowadolina.pl/ Osobiście polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AśkaJakimiak
Tego typu placówki moim zdaniem są dobrym rozwiązaniem i nie ubliżają godności starszym ludziom, wiadomo, każdemu jets teraz ciężko. Nie tak dawno sąsiadka zapisała swoją babcię na Mazowszu o Veni Vidi Vici i są zadowoleni bardzo, babcia też, bo poznała nowe koleżanki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdeycuduj się, czy chcesz umieścić tam ciotkę, czy sąsiadka ma dopiero zamiar umieścić babcię, bo odrzebujesz tematy sprzed paru lat i wszędzie co innego wypisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia89
Fajną ofertę domu opieki mają na; http://domseniora24.pl . Może warto się zainteresować, akurat tym miejscem bo jest godne uwagi. Widziałam tam dobrą opiekę ,całodobowa opieka medyczna , cny przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, ze łatwo oceniać jak ktoś oddaje osobę starszą, ale to trudna sprawa, rzadko kto teraz jest w stanie opiekować się taką osobą przez cały dzień a bywa sporo przypadków – jak z naszą babcią – ze opieka jest wymagana przez cały czas właśnie. Babcia ma dodatkowo początki alzheimera, więc tym trudniej zostawić ją prawie cały dzień samą. W warszawskim domu http://pomorska.domyopieki.pl/ ma profesjonalną opiekę, lekarzy, rehabilitację, jest nawet muzykoterapia i terapia światłem, do tego duży ogród i sad, otoczenie tez działa kojąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaJakoń1
Jak już chcecie wysłać rodzica do domu opieki, to najlepiej korzystać z usług tych prywatnych, wiem że koszt jest większy, ale i jakość oraz zaangażowanie personelu stoi na wyższym poziomie. Proszę na ten temat poczytać http://datacentermanager.pl/bezpieczna-starosc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam Dzidków w www.senior-residence.pl są bardzo zadowoleni – co więcej, sami chcieli właśnie tam. Teraz starsi ludzie maja dobrze w takich domach, nie to co kiedyś, te ‘złe’ czasy się już skończyły, ale ludzie niepotrzebnie się boją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy nie mają pojęcia na dany temat. Ja też ostatnio dość dużo o tym myślałam. Moja mama opiekowała się babcią. Niestety przyszedł czas ze babcia potrzebuje opieki 24 h. Mama ma jeszcze kilka lat do emerytury i nie może sobie pozwolić żeby zrezygnować z pracy. Sama też fizycznie nie daje rady bo ma reumatoidalne zapalenie stawów i jest po chorobie nowotworowej. I nie ma wyjścia. Długo się broniła żeby oddać babcię i wcale się nie dziwię bo w końcu jej matka. Ale jak już zobaczyła że sama ledwo ciągnie i po awanturach jakie jej robiliśmy z bratem zobaczyła że nie ma wyjścia. Dodam tylko na koniec że mama ma jeszcze 3 rodzeństwa, które w ogóle nie interesuje się matką... I dla jasności w domu rodzinnym został brat mamy więc o żadnych korzyściach majątkowych nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinwory
My kiedy potrzebowaliśmy umieścić babcię w domu opieki bardzo dużo na ten temat czytaliśmy i szukaliśmy informacji o najlepszym domu opieki w Warszawie lub okolicy. Ostatecznie wybraliśmy "DOM RODZINNY" i z wyboru jesteśmy tak samo jak i babcia bardzo zadowoleni. Na prawdę widać po niej, że jest jej tam dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My nie dawając sobie rady z opieką nad babcia (w ciągu dnia nie miał kto się zajmować babcią) postanowiliśmy, że zapewnimy babci opiekę ale tylko dzienną w domu seniora. Polecam serdecznie, Panie z http://swierkowyzakatek.pl/ . Profesjonalne i życiowe podejście do starszych osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rędaszka
U mnie był problem z teściową , nie chciała być umieszczona w domu opieki , ponieważ twierdziła , że ona swietnie sobie radzi we własnym mieszkaniu mimo , że mieszkała sama i próbowaliśmy ją przekonywać ok 4 miesięcy , aż w końcu zgodziła się pod warunkiem , że sama sobie wybierze dom odpowiedni dla niej. Po tygodniu jezdzenia i szukania najbardziej zachwycił ją SENIOR MED w Wiązownej. Była zachwycona wnętrzem , pokojami , przyjaznymi osobami z którymi można poroznmawiać , salą do rehabilitacji ponbieważ zawsze lubiła ćwiczyć a urzekły ją najbardziej trzy śliczne koty (jest miłośnikiem wszystkich zwierzątek) mija rok i nie słyszałam z jej ust ani razu żeby na coś narzekała my także nie mamy żadnych zastrzeżeń :) Także wszytskim serdecznie polecamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długo szukaliśmy odpowiedniego domu opieki, aż w końcu natrafiłam na www.dzis.eu . Tam wiem, ze mama ma dobra opiekę i nie musze już niczym się martwić, polecam zajrzeć właśnie do nich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksenia9922
Ja polecam sprawdzić Wam to miejsce http://domseniora24.pl/ Wiele osób jest bardzo zainteresowanych i wiele osób chętnie zostawia tam swoje bliskie osoby, ponieważ mają gwarancję, że pozostają one w naprawdę dobrym i spokojnym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dwóch lat nasza babcia korzysta z domu opieki "Seniorek" w Rudzie Śląskiej http://www.ddp-seniorek.pl/ Mieszczą się przy Kubiny. Dom opieki to bardzo dobre rozwiązanie, taka kilkugodzinna opieka zdecydowanie ułatwia nam funkcjonowanie. Mają tam miły personel, ciekawą terapię zajęciową czy ćwiczenia pamięci. Przyjmują osoby z Alzheimerem czy demencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto wejść na stronie tego domu opieki www.dzis.eu w Piaskach w w województwie wielkopolskim. Placówka feruje świadczenia w zakresie opieki krótko i długoterminowej dla dorosłych. Oferta skierowana jest do osób przewlekle chorych wymagających całodobowej opieki, które zakończyły leczenie szpitalne jednak ze względu na stan zdrowia i brak możliwości samodzielnego funkcjonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×