Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy kupić mieszkanie za 340 000 zł?

Polecane posty

Gość gość

Mam 24 lata i chciałbym mieć swoje mieszkanie. Kredyt na 30 lat. Aktualnie zarabiam 6000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakich odpowiedzi tutaj oczekujesz? Przecież nikt nie zna twojej sytuacji. Jak masz dobre wykształcenie i pewną przyszłość zawodową to kupuj. Ja mam 25 lat, też rok temu kupiłam sobie mieszkanie z kredytem na 30 lat (tylko troche tansze, za 280 tys) i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella  86
To jest duza kwota, a miszkanie chyba apartament, rata pewnie bedzie okolo 2500 zł. Dochody raczej niskie na taki kredyt, no i czy jest wkład własny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewna to jest śmierć Odpowiedzi oczekuję od ludzi, którzy zdecydowali się na taki krok i ich ocenę czy tego żałują czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile wynosi rata? Ja kupiłam w zeszłym roku mieszkanie za 300 000, ale nie brałam kredytu. Kupiłam za swoje oszczędności, bo nie wyobrażam sobie brać kredytu na 30 lat. Masakra. Ja jestem obecnie na działalności gospodarczej i dochody mam różne w zależności od miesiąca, wiec tym bardziej jakikolwiek kredyt byłby dla mnie ryzykowny. Zresztą ja się boję wszelkiego rodzaju kredytów . Więc ja bym na twoim miejscu nie kupowała na kredyt tylko poczekają kilka lat i uzbierala na to mieszkanie. Dodam jeszcze, że wykończenia mieszkań bardzo dużo kosztują. Mnie wyniosło 2 razy tyle niż przewidział projektant w kosztorysów, więc na to tez trzeba się przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupno mieszkania / nieruchomosci to powazna sprawa. To nie jak szklanka Caffè Latte. Jesli kupujesz sam to musisz sie zastanowiac nad kilkoma punktami: 1.ocen realnie swoja obecna sytuacje finansowa, zycie to nie tylko kredyt ale tez inne oplaty i wydatki 2. czy obiekt jest dobrze i atrakcyjnie polozony ( tak by moc w razie czego bez problemu wynajac lub sprzedac - najlepiej z zyskiem dla siebie oczywiscie, to powinna byc inwestycja bez strat) 3.czy cena rynkowa jest faktycznie zgodna z proponowana tu kwota ( porownaj ceny mieszkan o podobnych standardach w okolicy) 4.jesli nie jestes pewien stanu i faktycznej wartosci obiektu daj to ocenic Rzeczoznawcy. Nie podpisuj zadnych umow przedwstepnych, jesli nie jestes pewien, pytaj sprawdzaj i zadaj informacji. Pamietaj o dodatkowych kosztach VAT jesli jest to rynek pierwotny oraz kosztach wszelkich umow notarialnych i prowizji maklerskich - pokrywa je prawie zawsze Kupujacy. Jesli bierzesz kredyt na 30 lat z Kims, to rozwaz to bardzo dokladnie, musisz byc na 100% pewien, bo kredyt wiaze czasem mocniej, niz przysiega malzenska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lepiej kupić działkę i się budować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile kosztuje budowa domu? Bo raczej nie 300 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupno mieszkania / nieruchomosci to powazna sprawa. To nie jak szklanka Caffè Latte. xxxxx Ale choooojowe porównanie. Na pewno kazdy myśli że kupno mieszkania to jak kawy... Ja pier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym wieku tak drogiego mieszkania bym nie kupowała Zbieraj kasę i zaczekaj jeszcze. Nie wiesz jak Ci się życiem poukładane. Może założysz rodzinę i będziesz chciał mieć mieszkanie większe lub nawet dom. I co wtedy? Łatwo kupić ale sprzedać juz dużo trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Na pewno kazdy myśli że kupno mieszkania to jak kawy" no na pewno nie KAZDY tak mysli, ja tego nie napisalam tylko ty :) sa osoby, ktorym wydaje sie, ze jest to latwiejsze niz w rzeczywistosci by bylo. A tak na marginesie Gosciu 12:40 to ale z ciebie BUC. nie dosc, ze sie czepiasz bzdur, to jeszcze twoj post tu g..no wniosl. napisz cos madrzejszego, to ci ulzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorze, rozwaz wszystkie za i przeciw dokladnie i spokojnie, a jesli cie to "urzadza" to kupuj, wlasnosc to zawsze wlasnosc a zyje sie tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupiłam za 300tys (własny wkład 30tys), rata malejąca, startowałam od 2500. Też 30 lat, Można było nadpłacać, więc spłaciłam w 2 albo 3 lata. Nie pamiętam :) Ale wtedy zarabiałam 10-11tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rata 2500zł ktoś tu pisał? chyba nieźle przesadził:/ ja mam połowę z tego kredytu i ratę 650zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za taka kase to juz mozna miec prawie dom. Przemysl , a dom zawsze swoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno kupisz taniej to mieszkanie :P sprawdz oferty w biurach nieruchomosci, cos sie znajdzie. ja korzystalam z nowodworski estates, znalazlam piekne mieszkanie w centrum krakowa dzieki nim i jestem mega zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co dom, dom to wrzód na tyłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To taka średnia cena, kupić zawsze warto, jeśli sam nie będziesz korzystał wynajmij a będzie jakiś grosz wpadał, możesz też wykupić za tą kwotę nawet dwa apartamenty w Wola Invest które spokojnie też będą przynosiły dochód i to dobra inwestycja na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie, ze jest to w miarę rozsądna cena za mieszkanie. Ja kupowałam od dewelopera http://www.mpd.net.pl/ za podobne pieniadze. Tylko pamietaj, ze wiele zależy od lokalizacji. Jeśli chcesz gdzieś na obrzeżach miasta, to na pewno znajdziesz coś tańszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka131a
Jeśli decydujesz się na kupno mieszkania to może być pomocna strona http://www.mapanieruchomosci.pl/ Korzystając z tej strony dowiedz się gdzie i po jakiej cenie są mieszkania. Możesz zadawać pytania o mieszkanie w wybranej przez siebie miejscowości i dowiesz się wszystkich szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewna to jest śmierć x i podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są dzielnice gdzie za te pieniądze można kupić 2 mieszkania, np Zielona Dolina, spłacisz spokojnie wynajmem, znajomi tak zrobili i myślą o kupnie kolejnego mieszkania pod wynajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym poszukala bezczynszowego jesli juz kredyt, albo mieszkanie z jaknamniejszym czynszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wolała jednak dom bo nie płaci się czynszu. Działki bym nie kupowała bo nieraz jest kilka razy droższa niż kupno starego domu do remontu czy rozbiórki i postawienie nowego.Na olx właśnie patrzałam i tam domy z ziemią zaczynają się już od 20 tysięcy. Kupić taki,o czynsz się nie martwić i powoli budować tam swój dom albo remontować stary. Nikt z Was nie ma gwarancji że będzie przez 30 lat miał zapewnioną pracę i taką samą płacę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kupuj dobrze zarabiasz. 340 tys kredytu to 500tys do oddania bankowi. jestes mlody mobilny. szkoda zycia do grobu i tak nie zabierzesz. zbieraj ze 150 tys kwoty i z 50 tys na urzadzenie i wtedy. nawet jak ci sie noga powinie pozbedziesz sie zostanie ci kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto inwestować w takie rzeczy. Sama kupowałam mieszkanie od http://www.mpddeweloper.pl/ i bardzo pomogli mi zarówno z kredytem, jak i resztą formalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że warto inwestować w nieruchomości, jeśli masz pieniądze i możliwości nie ma co się zastanawiać, a 340tys to spora suma nawet jak na mieszkanie w stolicy, a jeśli że stawiasz na wygodę i prestiż nie możesz przegapić osiedla Miasteczko Wilanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×