Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moja chora na głowę bratowa powiedziała że od dotykania brzucha w ciąży skraca

Polecane posty

Gość gość

się szyjka macicy. Że niby lekarz jej tak powiedział. Czy ktoś słyszał podobną bzdurę? W okresie ciąży przerywa się branie leków na schizofrenię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś w tym jest, lekarze zabraniają nadmiernego głaskania brzucha w ciąży - sama słyszałam na oddziale patologii ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 24tc trafilam na patologie ciazy.przy badaniach powiedziano mi,zeby nie glaskac zbyt czesto brzucha.wplywa to na pobudzanie skurczow,wiec ma racje.zmien nastawienie do bratowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze bratowa mowi. Mi sie skracala szyjka i tez lekarz zakazal dotykac brzucha tj glaskac smarowac itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glaskanie, dotykanie brzucha pobudza skurcze, co prowadzi do skracania sie szyjki. Tak bratowa ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama jestes chora na głowę!!! Natychmiast przeproś bratową!!! Mnie też ginekolog oświecił że zwłaszcza w 24-26 tyg. brzuch jest bardzo podatny na przedwczesne skurcze, zakazał głaskania a zalecił nospę forte i magnez!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty jesteś szwagierka??? nie-ty jesteś wstrętna szlora, w dodatku masz schizofrenie!!! pewnie wespół z mamusią nękacie tą biedną bratową/synową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nikt jej nie dręczy a że kłamie w żywe oczy non stop, niech się nie dziwi, że nikt potem jej nie wierzy w jedno słowo. To nie głaskajcie brzuszków w ciąży za bardzo kafeterianki. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy zaawansowanej ciąży masaż brzucha może wywołać akcję porodową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka jest trollem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, trollem jest jej bratowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zaawansowanej ciązy nie powinno sie dotykac brzucha bo mozna wywołać skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oddzial patologi ciazy,leza sobie kobiety(z roznych przyczyn,nie tylko ciaza zagrożona),każda pieszczotliwie trzyma reke na brzuchu, wchodzi polozna i mowi:"raczki przy sobie,brzuszkow nie glaszczemy". Szkola rodzenia, tydzien 23 wzwyz,siedza mamy na krzeselkach i kazda z uczuciem kladzie sobie reke na brzuchu i tu tez slowa położnych: ja wiem ze kochacie te swoje dzieciaczki ale glaskac je będziecie jak sie urodza. Teraz unikamy tego jak najbardziej sie da, bo z krotkiego poglaskania zrobi sie caly seans glaskania w czasie m jak milosc i porodowka gotowa. Tak wiec to nie sa wymysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedna autorka. Liczyła na zmasowany hejt na bratową i sama się ośmieszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja noe wiem - słyszałam o masowaniu, ale żeby położenie ręki na brzuchu wywoływało skurcze?? No może w ciażach o patologicznym przebiegu tak, ale normalnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:54 na razie to tylko ty się ośmieszyłaś pindo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe autorko ale się ośmieszyłaś :) hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cytat z parenting. "Dotykanie i głaskanie brzucha w czasie ciąży jest zabronione w przypadku ciąży zagrożonej, ponieważ może wywołać skurcze i poród przedwczesny. Jeśli jednak ciąża przebiega prawidłowo, głaskanie brzucha jest wręcz zalecane jako sposób na budowanie więzi z dzieckiem i przyzwyczajanie go do dotyku i świata zewnętrznego. Dziecko często odpowiada na głaskanie brzucha kopaniem lub zmianą pozycji. Ponadto masowanie brzucha pomaga myśleć o znajdującym się w nim dziecku jak o prawdziwej osobie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wow!!! Parenting prawde ci powie! Hahaha jak napisza w parenting, ze smarowanie gow/nem pomaga na cere to bedziesz stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Parenting to jakiś serwis medyczny, że go cytujesz? Śmiech na sali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedziala to po okolo godzinie trzymania rąk na brzuchu. Idiotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oh nie zesraj sie stara kwoko. Przynajmniej wkleilam cytat,ktory cos wnosi do tematu,bo Ty oprocz menelskiego jezyka i pogardy za swoje zmarnowane zycie nic wiecej nie wnosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat parenting poważnie podchodzi do opisywanych tematów i wydaje się wiarygodny. Z czegoś trzeba czerpać wiedzę. Na pewno lepszy parenting niż kafe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×