Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dlaczego poroniłyście?

Polecane posty

Gość gość

Cześć, wiem że temat trudny ale może podzielicie się wiedzą co np według Was zrobiłyście nie tak a zagroziło to dziecku? Taka wiedza uchroni przyszłe matki i może pomoże Wam samym. Dobro wraca ze zdwojoną siłą podzielicie się swoją historią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za niski progesteron, o czym nie miałam pojęcia, dlatego każdemu będę powtarzała, żeby przed ciążą zrobił to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoczyło mi ciśnienie i miałam rzucawkę, nie rozumiem, jak ta wiedza mogłaby kogoś uchronić? Ma jeść tabletki na obniżenie w ciąży na wszelki wypadek, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Autorce zapewne chodzi o przyczyny, które można wcześniej przewidzieć, przebadać się itd. Uważam, że temat jak najbardziej przydatny dla kobiet, które starają się o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najczęściej nie da się zapobiec. Pierwsze 2 miesiące to taki ryzyk fizyk i nie ma się wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jednak często się da- przy obniżeniu prolaktyny, podniesieniu progesteronu, zbiciu tsh, sprawdzeniu, czy nie ma świeżego zakażenia cytomegalią, czy toxoplazmozą- na to mamy ogromny wpływ, wystarczy tylko się zbadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość poronień to wady zarodka. U mnie mimo wnikliwej diagnostyki nie znaleziono nic. Tego uniknąć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed ciażą mozna zrobić szereg badań i chociaż wyeliminować jakies czynniki ryzyka . Ja robiłam takie badania prywatnie w http://www.apc-analizy.pl i wyszło że mam wysokie endpmetrium i coś z jakimś hormonem.... Skutek taki że cała swoją ciąże przeleżałam plackiem to było straszne bo nawet musiałam miec podstawiany basen na te sprawy ale się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, badania nic nie wykazały. Aczkolwiek miałam angine, jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży. Może to przypadek a może nie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie przyczyną 3 poronień była trombofilia wrodzona, 4 poronienie spowodowane wadą genetyczną (zespół Edwardsa) u dzieciątka. O tym dowiedziałam się po badaniu wad genetycznych na materiale z poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poroniłam, bo zachorowałam i miałam długo utrzymującą się gorączkę ponad 40 stopni. Organizm odrzucił płód, żeby poradzić sobie z infekcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro mi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haze ile trwała Twoja ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno roni się ok 30 procent ciąż. W zdecydowanej większości kobieta nie ma na to żadnego wpływu. Przyczyn jest wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie autoimmunologia, przeciwciala przecijadrowe i podwyzszony antykoagulant tocznia strata 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jestem zdania ze dwa poronienia pod rzad to juz maja swoja przyczyne. W ogole czytalam ze poronienia z powodu wad zarodka sa stosunkowo rzadkie. najczesciej sa to jakies choroby, problemy z hormonami itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaburzenia hormonalne, nieprawidłowości w budowie macicy, infekcje wirusowe i bakteryjne czy wreszcie wady genetyczne. To najczęstsze przyczyny samoistnych poronień wśród kobiet. Ale i tak każdy przypadek jest indywidualny, w związku z czym ważne aby wykonać badania po poronieniu i dzięki temu zwiększyć swoje szanse na kolejną szczęśliwą tym razem ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo ważny temat, wiadomo że każdy przyp[adek jest inny, ale na niektore rzeczy mamy wpływ, poproszę lekarza o skierowanie na zbadanie poziomu prolaktyny i progesteronu szczegolnie że ostatnioo mam plamienia przed okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×