Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ja jestem nadzieja

Terapia itd. czyli święto na naszej ulicy :)

Polecane posty

Gość Ona61
Nadźka , niznajomka- znajomka poznać zawsze można jednak po zmienności nicków, pasujących tylko do Rumka:D Co to terapii w temacie to teraz zrozumiałam, w czym rzecz, choć to już inna bajka. No a tamto kafe z zawiechą szkoda że się dławi:D. Dobrej nocki i wypoczynku lub świętowania w jutrzejszym dniu. Ja wypoczywam:P.

Ona 61:) prawda jest taka,że póki co nikt obcy tu nie pisze....Ludzie rzucają się na topiki o d***e maryni i różne takie co się w pale nie mieszczą :O :D a sprawy istotne,które mogłyby poprawić jakość codzienności,słabo chwytają na kafeterii....:P Dobranoc🌼

Gość tu Marusia
Witajcie,korzystajac z bezsennej godziny sle Wam pozdrowienia.:) Jestem mega zabiegana,chwilowo tak bedzie i mam nadzieje odetchnac po wakacjach,ale to tez nic pewnego.Mam nadzieje dzis wieczorem troche odetchnac i przejrzec zeszyty ze szkoly,mam jakies zadania z komputera,sztuki,tanca i cos tam jeszcze opracowac,wyslac to oceny,referaty przygotowac...nie mam czasu,mimo,ze ferie pracuje i padam.To jakies wariactwo ta szkola i glupi pomysl to byl....:-P

Gość tu Marusia
Przeczytalam nasz nowy temacik,tzn.2 poprzednie strony i mysle tak...Dobrze jest jak jest.Temat sliczny,bo chodzi,by skupic sie na SOBIE. Temat tworza ludzie i psac o alkoholikach tez tu wolno.:-P Rumek sie odnalazl,swietnie,lecz czy z jego wynurzen nie wynika,ze cierpi na jakos manie przesladowcza ..?Wazne,ze sie otworzyl .Wspieram cieplo i czekam na rozwoj akcji.:) 🌼 xxx ,,W ogole mam straszny metlik w glowie ale nie jest to tylko zwiazane z jego piciem'' xx Dotyku nasz sledze uwaznie co piszesz i choc niewiem co radzic (oprocz Terapii ;) ),bo tez mam metlik ale wspieram cieplo.🌼 Ide ,postaram sie zasnac.👄

Gość niewyspany dotyk
Marusia tu nic nie mozna poradzic.Moje zycie w moich rekach.Wystarczy,ze wspieracie.Jestem rozdarta.Na tym etapie nie moge pisac nic wiecej ;) Buziaki dla Was👄 lece do pracy:classic_cool:

Gość od egoistki
Dzień dobry Kochani Emotikon heart Nie jest łatwo zaczynać od nowa - wiem coś o tym Emotikon wink 11 miesięcy temu moje życie rozpadło się na kawałki i nie miałam wyboru - zaczęłam wszystko jeszcze raz. Dlatego pomyślałam, że podzielę się z Tobą 7 przemyśleniami jak wesprzeć siebie w tej drodze Emotikon heart 1. Wyznacz jasny kierunek! Bez tego nie dasz rady, będziesz wciąż pełna wątpliwości, którą ścieżkę wybrać. Dostaję od Was wiele pytań o to skąd mamy wiedzieć, że zmierzamy we właściwą stronę. Ja wsłuchuję się w głos intuicji i czujnie obserwuję rzeczywistość. Zawsze mamy przed sobą wiele możliwości, nasz problem polega na tym, że nie wiemy co wybrać. Tymczasem każdy wybór jest właściwy - pod warunkiem, że sami go dokonaliśmy. Jest nieskończona ilość opcji i nie chodzi o to, że któraś jest zła a któraś dobra, lecz o to co ty z nią zrobisz! Nasza przyszłość kształtuje się z każdym codziennym wyborem. Pamiętaj o tym i zamiast żałować postaw na uważność! 2. Bądź dla siebie cierpliwy Porzuć codzienne oceny i rozliczanie - to nikomu nie pomaga. W życiu są różne chwile, czasem wypełnia nas smutek, czasem radość. Nie chodzi o to by pożądać tylko jednego stanu lecz aby trwać w każdym, który się pojawi spokojnie obserwując bez przywiązywania się do niego. Uczę się tego codziennie, przecież wypływa ze mnie wiele emocji i wspomnień. Cierpliwa akceptacja własnych stanów to najważniejsza umiejętność, którą obecnie rozwijam. Zamiast więc biegać jak szalona, poganiana emocjami, siadam i oddycham a wtedy nabieram dystansu. 3. Znajdź przyjaciół na ścieżce Ważne jest to aby mieć wokół siebie ludzi, którzy nas akceptują i kochają. Którzy mogą zwyczajnie nas przytulić gdy pojawi się taka potrzeba. Są również naszym lustrem i dzięki nim możemy się rozwijać. Pamiętam jak siedząc po pogrzebie wysyłałam intencję by na mojej drodze stanęli tacy przyjaciele - wcale nie musiałam długo czekać by się pojawili Emotikon smile Otworzyłam się na nowe wartościowe relacje i dzięki temu dzisiaj czuję, że nie jestem sama w tej podróży. 4. Skupiaj się na drodze nie zaś na celu To główna lekcja, którą wyniosła z czasu choroby. Nie ważne jaki jest efekt lecz to jakim uczynimy każdy dzień. Podejmij postanowienie codziennie rano, że uczynisz ten dzień wyjątkowym. To pozwoli ci podjąć mądre wybory - czasem nie warto kultywować frustracji czy złości zwyczajnie opłaca się odpuścić - dla siebie Emotikon smile Warto zauważać jak wiele uczymy się podczas tej drogi nawet jeśli jeszcze nie widzimy pożądanych efektów. 5. Bądź konsekwentny Jeśli wciąż zmieniamy zdanie i decyzję, to trudno oczekiwać wyraźnych rezultatów. Nikt nie dojedzie do określonego miejsca kilkoma drogami - trzeba zdecydować się na jedną. Czasami na naszej ścieżce pojawiają się wyboje, upadamy - to normalne. Ważne jednak by wstać i iść dalej. Podnoszenie się z upadków jest zawsze CENNIEJSZE i więcej nas uczy niż droga usłana sukcesami Emotikon wink Wiem to najlepiej! Każdy "problem" jest prezentem w brzydkim opakowaniu. 6. Wracaj do chwili obecnej Bez względu na to jak ciekawe są wędrówki w przeszłość czy przyszłość najważniejsze rzeczy zawsze wydarzają się w TERAZ. Stosuj różne metody by wyrobić w swoim umyśle nawyk bycia w chwili teraźniejszej - powrót do zmysłów, oddychanie, afirmacje, medytacje. Im mniej myśli tym więcej przepływu. Im więcej myślimy tym pojawia się więcej wątpliwości. W codziennym życiu mózg jest przede wszystkim maszynką do generowania pytań a nie odpowiedzi! Dlatego czasami trzeba zaufać przeczuciu i nie szukać "twardych dowodów" ponieważ takie nie istnieją. Życie jest przepływem, nie da się go wtłoczyć w sztywne ramy. 7. Kultywuj wdzięczność Codziennie wieczorem podziękuj za to co wspaniałego jest obecne w twoim życiu. Nie doceniamy tego co mamy! Narzekając możesz przeoczyć lub utracić to co w gruncie rzeczy stanowi główną wartość w twoim życiu. Naprawdę nigdy dosyć przypominania sobie o tym co ważne Emotikon wink Wdzięczny możesz być za wszystko, lista jest nieograniczona Emotikon heart Przede wszystkim zaś porzuć wewnętrzną presję Emotikon smile To co ważne Cię nie ominie a w czym masz wziąć udział i tak weźmiesz. Jak mawia Charlotte Jako Beck, nauczycielki zen "życie zawsze z niezawodną życzliwością udziela ci lekcji. Czy zostaniesz w domu, czy pójdziesz do pracy, nie uciekniesz od sytuacji, które uczą cię tego, czego musisz się nauczyć." Emotikon smile Wyluzuj więc umysł Emotikon heart

Gość rumburakowaty specowaty
uprzejmie donoszę iż mutantex wciąż na starym topie o botach nawija i opier/dziel dostał :classic_cool: niesłuszny zresztą A wy jak chcecie nowy temat założyć to może kolektywnie z nami a nie niczym panowie i władcy bez konsutlacji z aktywem ? :classic_cool: :-P Ludzie interesują się tematyką "alkoholicką" co widać po wpisach na starym topie a temat o terapii nie zawsze skojarzą ale jest rzeczywiście ładny i mądry i jeżeli czujecie konieczność zmiany klimatu i bardziej konstruktywnych rozmów o tym co po terapii niż wczytywania się ciągle w historie ludzi "bez terapii" to jest to zrozumiałe i ma swój głęboki sens. dotyk: ty znasz zasady i on je zna. Ale choroba twojego faceta ( może to nie jest jeszcze alkoholizm ale coś z nim jest jeśli często się upija) nie zna zasad , ma swoje zasady. Chęć napicia się jest silniejsza niż strach przed mrozem. A może on jest naiwny .. nie wiem. Wiem jedno: jeżeli zostawisz dziada samego na mrozie i coś mu się stanie będziesz miała problem i pretensje do siebie . Albo więc dzwoń na milicje że jakiś bezdomny na mrozie nawalony leży albo zastanów się czy chcesz dalej tkwić w tym układzie gdzie jesteście zakładnikami poniekąd sytuacji którą sami wytwarzacie. Nikt Ciebie nie zmusza do mieszkania z nim i znoszenia go pijanego w domu ale jeśli już decydujesz się z nim być to przynajmniej dopóki jest taka zima przynajmniej zadzwoń po pomoc. Nie muszę mieć racji i być może kto inny napisze lepiej, mądrzej itd. Wiadomo że to nie są proste sprawy. Ale co cię przy nim trzyma ? Jeśli nie chcesz terapii to idź do psychologa jakiegoś dobrego może to coś da ? Nie wiem co ci jeszcze doradzić. ps. uważajcie na podszywy i odchody roztoczy 🖐️ :D

Gość dotyk po pracy
Rumciu to dorosly czlowiek,przynajmniej latami bo w glowie roznie.Sa schroniska w miescie,dworzec,no nie wiem moze jakis kolega go przygarnie.Kolezanka ostatnio nie chciala i z taka pretensja pytala co oni maja z nim zrobic.Mnie to nie interesuje naprawde.To nie małe dziecko. W sumie mialabym spokoj na zawsze. Aha i po ostatnim to przestalam wierzyc w jego obiecanki,nawet w niego przestalam wierzyc

Gość zirytowany spec i burak
No to mu powiedz że chcesz aby się wyprowadził i może separacja da wam trochę oddechu i czas na refleksje. Może wy ze sobą nie umiecie też rozmawiać ? Może to kwestia tego że obaj macie pod kopułą "nierówno" ? Jeżeli już zgadzasz się aby mieszkał z tobą i tolerujesz to że on nie stosuje się do Twoich warunków iż nie ma nawalony przyłazić do domu , to sama się wkręcasz w takie sytuacje że inni dzwonią do Ciebie a Ty zostawiasz go na pastwę minusowej temperatury. Jak będziesz z tym zyła jeśli on zamarznie ? Może sobie pomożesz i jemu robiąc zimny prysznic i decydując się na zerwanie kontaktów na jakiś czas. Na jaki nie wiem. Nawet nie wiem czy to co napisałem jest najlepszym wyjściem. jeszcze raz 🖐️

Hahahaha,widzę że jakaś dobra duszyczka ułatwiająca życie innym ;)wkleiła tekst z mojego linka,żeby się nikt nie musiał fatygować do Dagmary,tylko miał na tacy podany cały tekst:P Konsultacje społeczne w sprawie założenia nowego topika.....i jeszcze 500zł na dziecko...?!:D Dotyku:)trzymam kciuki za Ciebie:classic_cool:

Gość wasz dotyk
Dzieki n Nadzka:)wiesz,ze ja waleczna;)tak łatwo sie nie poddam:classic_cool:

Gość tu Marusia
Wlasnie poczytalam i mysle,ze mrozy,mrozy...jasne wiadomo co moze sie stac.W takim wypadku najlepiej na Izbe,by mial nauczke.. Cos stac to sie moze i w lato, po pijanemu moze wpasc do rzeki,moze wpasc pod auto...itp. Jak inaczej moze mu jeszcze Dotyk popsuc komfort picia? Samo niewpuszczanie nietrzezwego nie wystarcza,u mnie tez nie wystarczalo..

wymienić zamki w domu, walizki za drzwi i rozstać się jeśli pokojowa rozmowa dot. separacji nie pomoże a dziad będzie chlał dalej lato latem ale noc i mróz to pewna śmierć dla pijanego dobranoc 500 zł na noc

ps. " Masz za to kwiatek.gif i proszę(tu robię oczy Kota w butachcool.gif )zajrzyj do nas jezyk.gifsmiech.gif w nowej odsłonie usmiech.gif W końcu,w sprawach terapii,jesteś SPECEM" Mnie w ogóle nie zapraszałaś . :-O 🖐️

Gość wasz dotyk
Ogladam piekny film z angelina joli na siodemce-bez granic cudne:)mysle,ze sie w sobie zakochaja czyz to nie piekne❤️

W kwestii wątroby,to mam prawie zdrową :) ale niestety w sprawie woreczka żółciowego jestem umówiona z chirurgiem:OWg wszelkiego podobieństwa,czeka mnie usunięcie w/w :P ale z posiadanych przeze mnie informacji na taką operację czeka się u mnie 4 miechy,więc jeszcze trochę sobie porządzę przed tym chirurgicznym grzebańskiem:O😭

Gość wredny dziad nieborak
co to jest w/w ? każdy to ma ? 4 miesiące to nie tak źle znowu jak na standardy polskie , zgłoś się może do Duda pomoc w tej sprawie :classic_cool:

Kocham Was👄 Ludzie!!!Jak piszę o woreczku żółciowym,to chyba wiadomo że w/w=wyżej wymieniony= woreczek żółciowy??!!Z mojej wiedzy biologicznej(na poziomie szkoły podstawowej,albowiem liceum moje było niebiologiczne, absolutnie :P),każdy to ma dopóki mu nie wychlastają:classic_cool:Pomoc to mi będzie potrzebna,jak mi przyjdzie dietować pooperacyjnie;wcześniej poradzę sobie sama:classic_cool:

Gość wredny dziad nieborak
:classic_cool: dałaś się podpuścić podpuszczko

W sam raz na wieczór :) 13 SPOSOBÓW NA DOBRY POCZĄTEK DNIA 1. Idź spać o takiej porze, która pozwoli Ci się wyspać - rano wstaniesz wypoczęty i pełen energii. Podczas snu nasz organizm najlepiej regeneruje się i " ładuje akumulatory". 2. Przeciągnij się jak kot 3. Napij się letniej wody z cytryną. To działa oczyszczająco, odkwasza organizm i dodaje energii. 4. Zrób 5-7 wymachów rękami, podskoków, przysiadów, obrotów wokół własnej osi. Lub inne, Twoje ulubione ćwiczenie. 5. Włącz muzykę, która wprawia Cię w dobry nastrój. Wybieraj z rozwagą, bo może się zdarzyć, że pierwszą piosenkę usłyszaną tego dnia będziesz sobie nucić jeszcze przez kilka godzin. 6. Weź prysznic. Nic tak nie "stawia na nogi". Zmywa resztki snu i ożywia jak strumień wody lejący się prosto na głowę. Spróbuj jak to jest zakończyć prysznic naprzemiennie letnią/zimną i ciepłą wodą. 7. Przeczytaj inspirujący cytat lub fragment książki. Tak jak pierwsza piosenka usłyszana w tym dniu słowa te będą odbijać się echem i możesz wielokrotnie je jeszcze powtarzać w myślach. To skupia uwagę i nadaje kierunek myślom. cdn...

8. Lista 1-3 priorytetów na dany dzień. Zapisz je lub przeczytaj, jeśli zapisałeś je wcześniej. 9. Zrób 7 głębokich wdechów i dłuuuugich wydechów. To pozwoli Ci zatrzymać się na chwilę, odzyskać kontakt ze sobą, zatrzymać gonitwę nie tylko myśli. 10. Sprawdź kalendarz. Przypomnij sobie jakie spotkania i zadania masz w planie na dziś. Nic Cię już nie zaskoczy. 11. Ubierz się tak, żeby dobrze wyglądać i czuć się znakomicie. Jeśli codzienny dobór garderoby kończysz sakramentalnym "nie mam co na siebie włożyć" skorzystaj z rady stylistki, która stworzy dla Ciebie kilka zestawów ubrań dających gwarancję nieskazitelnego wyglądu i wspaniałego samopoczucia. 12. Zjedz śniadanie. Najlepiej coś ciepłego. Pamiętasz: to podstawowy posiłek dający "paliwo" na większość dnia. 13. Zanim wpadniesz w codzienny wir zajęć posiedź 3 minuty w ciszy. Staraj się traktować przychodzące myśli jak chmury przepływające na niebie. .... A teraz w swoim tempie, powolutku lub szybciuteńko zacznij zanurzać się w strumień zajęć, działań i obowiązków.

Gość tu Wiara
hej,hej Bardzo fajne te 13 sposobow choc mi czegos tam mocno brakuje..

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.