Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ja jestem nadzieja

Terapia itd. czyli święto na naszej ulicy :)

Polecane posty

Gość tu Wiara
Chcesz kawy?:D Jesli to do mojego postu,to nie kawe mialam na mysli.:)

Gość tu Wiara
"Trująca miłość, toksyczne związki" Są osoby, dla których miłość to przede wszystkim cierpienie. Sądzą, że im bardziej cierpią, tym bardziej kochają. Znoszą poniżanie, raniącą obojętność, przemoc, awantury lub ciągnące się tygodniami ciche dni. Niekiedy same prowokują takie zachowania. I uważają, że nie zasługują na lepsze traktowanie. Są osoby, którym się wydaje, że mogą zmienić nieakceptowane cechy charakteru i zachowania partnera, że mają moc go uzdrowić. W związku są nieszczęśliwe, ale poza związkiem nie istnieją. Więc tkwią w tej patowej sytuacji. Bo wydaje im się, że nic z tym nie można zrobić, a jednocześnie, że już dłużej tak być nie może. Gdyby zapytać psychologa o "toksyczne związki", odpowiedziałby, po pierwsze, że nie jest to termin naukowy, po drugie, że w ostatnich czasach zrobił zawrotną karierę w mediach i może z tego powodu przykleja się tę łatkę co drugiemu nieudanemu związkowi. Podobnie jak o zwykłym obniżeniu nastroju mówi się dziś często "depresja", tak "toksycznymi" z łatwością nazywa się związki niedojrzałe, niesatysfakcjonujące, bolesne, w jakiś sposób destrukcyjne. Warto tylko zaznaczyć, że pierwotnie określenie to odnosiło się do ekstremalnie niszczących relacji, w których obecne były niezwykle silne namiętności, wzajemne poniżanie, patologiczna zazdrość i przemoc. Toksyczna relacja w wersji "light" może nie być mordercza, ale jest wystarczająco wyniszczająca i szkodliwa, by o tym zjawisku i możliwych rozwiązaniach mówić. [Mika Dunin ] ps. ...(Mika pisuje na alko fora,jest trzezwa alkoholiczka,pisze ksiazki,jesli ktos nie wie..)

Gość wredny dziad nieborak
ja jestem nadzieja dziś "tak". xxx dlaczego kropka nie jest objęta cudzysłowem ?

Gość tu Wiara
Dobra nie zgaduj juz ;) Druga kolezanka w ciagu miesiaca przyszla do mnie pytac jak sie rozwiesc....Ta pierwsza juz zlozyla papiery..dostala jednak tak wysokiego cisnienia,ze wyladowala w szpitalu z podejrzeniem zawalu.Ma 43 lata.

"Aby mieć ładne usta, wypowiadaj miłe słowa, aby posiadać piękne oczy, poszukaj dobra w ludziach, aby mieć szczupłą figurę, podziel się swoim jedzeniem z głodnymi, aby posiadać wspaniałe włosy, pozwalaj dziecku przeczesywać je palcami raz dziennie, aby zachować równowagę, podążaj z wiedzą, z którą nigdy nie będziesz iść sama"

🖐️ średnio się rozwija, topik dwóch osób póki co :classic_cool: bo ja się nie liczę

Mutantex dziś "muti ostatni raz jest torelowane na topie tobie że wspominasz złośliwie o PIS" xxx Niech żyje Jarosław Zawsze Dziewica i jego teatr marionetek. usmiech.gif Czy teraz lepiej ? xxxxxxxxxxxxxxx tak. xxxxxxxxxxxxxxx Poproś Polaka o to by czegoś nie robił to zrobi na odwrót :classic_cool: Topik stary się blokuje a oni nadal tam nawijają . Potem się dziwią że jak coś napiszą to tego nie widać. A prosiłem , linę dałem na nowy tob i co ? Miał być widoczny ostatni post z moją liną.

Gość tu Marusia
,,średnio się rozwija'' xxx Uwazam,ze swietnie.:) Przeciez nie chodzi o dlugosc a o jakosc.:classic_cool:

"Zdrowie zaczyna się od myśli.Myślenie o komforcie,sile,elastyczności i młodości,przyciąga te cechy do Twojego ciała i Twojego życia:) Myślenie o chorobie,strachu i bólu,sprawia coś zupełnie przeciwnego. Twoja praca polega na dostrzeżeniu i ZMIANIE myśli;na skierowaniu ich w stronę zdrowia i szczęścia" Znalezione u Róży :)

Gość tu Wiara
,,Zdrowie zaczyna się od myśli'' ❤️ xx Tak wlasnie jest...ja od pewnego czasu bardzo uwazam na Diabelka,ktory probuje mi wmawiac zle rzeczy.Mowie mu ,,a kysz,a kysz idz sobie Czorcie!'' i naprawde czuje sie dobrze i nie pamietam juz co to ,,zalamka''. Jedyna rzecza,ktora spedza mi sen z powiek jest szkola.Dwa tyg.ferii i mialam sie uczyc ale wzielam sobie opieke nad 96 letnia staruszka+3 inne prace i dzis ostatni dzien juz byl ale padam. Relaksuje sie tutaj,moze jeszcze zechce mi sie dzisiaj pouczyc.😭

Gość tkotaka owaka
TEST NA WSPÓŁUZALEŻNIENIE 1. Czy wśród osób ważnych w Twoim życiu w dzieciństwie także był ktoś uzależniony? 2. Czy masz wrażenie, że w Twoim życiu wraz z zniknięciem jednej osoby uzależnionej, pojawia się inna? 3. Czy boisz się powiedzieć osobie uzależnionej, że jest uzależniona, więc tego nie robisz, chyba że w napadzie wściekłości? 4. Czy opiekujesz się osobą uzależnioną, bo czujesz, że bez Ciebie nie da sobie rady? 5. Czy uważasz, że nie masz wyjścia, musisz znosić to, co znosisz? 6. Czy wstydzisz się życia z uzależnionym i z tego powodu ograniczasz kontakty towarzyskie? 7. Czy kontrolujesz co robi osoba uzależniona i martwisz się ciągle o nią? 8. Czy jest tak, że nie masz kiedy odpoczywać? 9. Czy jest tak, że nie masz w domu swojego miejsca, gdzie odpoczywasz i się relaksujesz lub rozmyślasz? 10. Czy jest tak, że długo siedzisz cicho i milcząco znosisz cierpienie, a potem wybuchasz i zrzędzisz, pomstujesz, nic Cię nie pohamuje? 11. Czy to prawda, że nie mówisz nikomu, nawet najbliższym, jak wygląda Twoje życie z uzależnionym? 12. Czy jest tak, że nie chcesz już nic ponad to, by szkody wyrządzane Tobie i rodzinie przez osobę uzależnioną były jak najmniejsze? 13. Czy wierzysz, że dzięki Tobie bliska osoba uzależniona może wyrwać się z nałogu? 14. Czy Twoje myśli i uczucia stale krążą wokół uzależnienia osoby, którą kochasz? 15. Czy odczuwasz konieczność odciągnięcia osoby, którą kochasz, od tego, co ją uzależnia? 16. Czy gdy osoba uzależniona podejmuje próby abstynencji, Ty czujesz rozdrażnienie, czujesz się nieswojo? 17. Czy próbujesz już od dłuższego czasu poradzić sobie samodzielnie z uzależnieniem bliskiej osoby? 18. Czy naprawiasz szkody, które wyrządziła z powodu uzależnienia osoba, którą kochasz? 19. Czy w związku z czyimś uzależnieniem odczuwasz brak nadziei, rozpacz i opuszczenie przez Boga i ludzi? 20. Czy z powodu czyjegoś uzależnienia bierzesz czasem środki uspokajające lub przeciwbólowe? 21. Czy masz czasem ochotę wyrzucić osobę uzależnioną z domu, chociaż ją kochasz? 22. Czy masz poczucie winy za to, co się dzieje w Twojej rodzinie? Udzielenie do trzech twierdzących odpowiedzi oznacza, że możesz stać się osobą współuzależnioną. Udzielenie od trzech do pięciu twierdzących odpowiedzi jest ostrzeżeniem, że prawdopodobnie jesteś lub w najbliższym czasie możesz stać się współuzależnionym. Udzielenie co najmniej pięciu twierdzących odpowiedzi oznacza, że jesteś już osobą współuzależnioną i sam(a) potrzebujesz pomocy specjalisty.

Gość taki owaki borakowaki
jakość owszem ale i ilość ludków by się przydała większa, nowych i starych ale najważniejsze że wam się podoba :classic_cool:

Gość gość
Bo ten tytuł mało mówi, i jest wieloznaczny:(, a jasny tylko dla założyciela. Mało kto kliknie w Google terapia, bo jeśli już to sprecyzowanie jaka.

Gość tu Marusia
Na szczescie nie ma juz w CENTRUM alkoholika.:) W tytule jest slowo TERAPIA ,bo chodzi o skupienie sie na samej (-samym)sobie.Piszemy o tym co dam dala lub nie dala terapia....Rozwijamy sie.🌼

Gość gość
Bez terapii też się rozwija człowiek, no chyba że ktoś jest zgnuśniały:P

Gość wredny dziad borak
I super tkotako oby tylko nie okazało się że tu same zostaniecie :-P z tą swoją terapią :classic_cool:

Tytuł,jest taki jaki miał być:)Jeśli do kogoś "przemówi" to chętnie z nim popiszemy a jeśli nie,to na łyso się z tego powodu nie będziemy golić:)To jest kafeteria,a nie praca doktorancka:D Jeśli zostaniemy same i będziemy wciąż miały o czym pisać,to będzie to topik dwóch osób;a jeśli stwierdzimy,że już nam się nie chce samym tu pisać,to przestaniemy:) Dagmara :) uczy ;),żeby brać życie takim jakie jest:classic_cool: i dla mnie to jest pięęękne.Lżej się z tym budzić i zasypiać :)

Gość rumburakowaty specowaty
to se na GG możecie we dwójkę pogadać :classic_cool: o pracy doktorskiej nikt nie mówił póki co nie dla mnie ta zabawa więc wpadnę może później, kiedyś, jutro, za miesiąc, dwa, za rok , może coś się będzie działo 🌻 🖐️ dobranoc fiku miku na noc

"póki co nie dla mnie ta zabawa więc wpadnę może później, kiedyś, jutro, za miesiąc, dwa, za rok , może coś się będzie działo" &$$$& :D:D:D Próbujesz mnie podejść :O czy nie ogarniasz,że to u Ciebie norma?:P:D

Gość tkotaka owaka
"póki co nie dla mnie ta zabawa więc wpadnę może później, kiedyś, jutro, za miesiąc, dwa, za rok , może coś się będzie działo" xxx :D Dobre,dobre,tylko o co chodzi....?

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.