Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Antybiotyk w ciąży czy któraś z Was brała

Polecane posty

Gość gość

Jestem w 16 tygodniu ciąży. Niestety zaczęła wyrastać mi górna ósemka ktora znalazła dobie miejsce blisko policzka czego efektem jest stan zapalny. Zaczęli sie w piątek wieczorem i dziś dopiero byłam u lekarza ogólnego natomiast jutro idę do dentysty. Boli mnie cale dziaslo wkoło zęba zrobił się biało zoltawy nalot. Byłam pewna ze to afta wiec robiłam pluksnki z szałwi aby jakiś złagodzić dolegliwości bólowe. Okazało się na wizycie iż to nie afta a ropne zapalenie. Lekarz przepisał mi forcie 1000. I tu się nasuwa moje pytanie czy któraś z was stosowaka ten antybiotyk będąc w ciąży? Były jakieś powikłania? Wiem ze z dwojga złego lepszy ten antybiotyk niż stan zapalny ale mimo wszystko mam jakąś awersje do leków w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie stosowalam akurat tego antybiotyku lecz inne prawie caly trzeci trymestr jak mnie angina zlapala plus oskrzela to tak mi sie ciaglo az do porodu. Nie masz numeru do swojego ginekologa badz przychodni? Zapytaj sie. Lecz wydaje mi sie ze w 2 I 3 trymestrze jest bezpieczniej brac te leki niz w 1 :) a i stan zapalny tez nie za dobrze wplywa na dzidziusia wiec czasem antybiotyk jest dobrze zastosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella  86
Też miałam anginę i brałam antybiotyk. Nie martw się tak bardzo, dużo w ciąży szkodzi, ale jeśli jest wyjątkowa konieczność to bierze się pod uwagę co będzie większym ryzykiem. Ja w początkowej ciąży musiałam zrobić prześwietlenie. To był etap intensywnego podziału komórki, martwiłam się potem całą ciążę. Ale wszystko skończyło się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowalam dwa razy z powodu ostrego zapalenia pęcherza. Maluch zdrowy ma pół roku już:-) tak samo się martwiłam jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No najgorsze e tym wszystkim jest to ze te felerne ósemki zaczęły rosnąć w ciąży. Żaden chirurg stomatolog nie chce się podjąć wyrwania tego zęba a on dopiero lekko wysZedł i naplatal mi ropnego zapalenia aż sie nie myśleć co. Będzie później. Przecież ząb nie przestanie nagle rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×