Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wdowa, a drugi ślub w białej sukni?

Polecane posty

Gość gość

Była dziś u mnie przyjaciółka, która owdowiała kilka lat temu niecały rok po ślubie. Teraz jest z kimś związana, planują ślub kościelny. Zapytała mnie czy miom zdaniem wypada, żeby miała na sobie białą suknię. Ja odpowiedziałam, że tak. A co wy myślicie? Dodam, ze ma ona synka, gdyż była w ciąży gdy zginął jej mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jasne, że może mieć białą. Dlaczego nie? Jest XXI wiek i może sobie mieć fuksjową z żółtym welonem jak jej się tak podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym drugi raz białej nie włożyła..... bo mi się teraz beżowe i miętowe podobają :D i tylko dlatego, a nie że biel to jest symbol czystości. No błagam, która panna młoda jest dziewicą w dniu ślubu chyba jakiś mizerny odsetek :P Dziś strój ślubny to tylko stylizacja nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytam, bo matka jej zmarłego męża, zasugerowała, że bardziej odpowiednia byłaby kremowa garsonka. Żeby nie było, mają ze sobą bliski, dobry kontakt, nie nie była to nieżyczliwa rada. To młoda dziewczyna przed trzydziestką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no garsonka! :o tym starym babom całkiem odwala :o co one z tymi garsonkami wszędzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiednia bedzie sukienka ecru i mały stroik lub toczek. Savoir vivre sie kłania :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama jestem w takiej sytuacji co koleżanka autorki... ale nawet nie myślę o ślubie kościelnym. . Nie bo nie wypada czy coś. .. Ale do cywilnego marzy mi się biała sukienka z jakimiś dodatkami w kolorze :) To jest jej dzień :) wiec ona decyduje co włoży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym drugi raz białej nie ubrała. Tu nie chodzi o to co wypada a co nie, ale sama nie chciałabym znowu robić ceremonii wg tamtego schematu. Po prostu źle bym się czuła - jakby tylko mężów wymienić. Nie wiem czy napisałam zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS. Podobnie jakbym miała ecru na pierwszym to na drugim bym nie wzięła ecru itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie bezpieczniej będzie włożyć kremową albo w innym jasnym kolorze. Natomiast garsonka to na pewno przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może habit?albo burka?worek po kartoflach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Odpowiednia bedzie sukienka ecru i mały stroik lub toczek. Savoir vivre sie kłania xxx To jest jej dzień i przestań z tym savoirem wylatywać, bo tam większość zasad to jakieś skostniałe trupy. Każdy ma swoje życie i powinien żyć tak jak czuje, a nie jak wypada wg podręcznika savoir vivre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nie wzięła bo jak ktoś wcześniej napisal-nie byłabym w stanie powtarzać schematu poprzedniego ślubu bo zamiast się cieszyć mylalabym o poprzednim mężu i wielkiej stracie jaką przeżyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a może ona do pierwszego ślubu miała ecrue właśnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A sama co ma ochotę założyć? Czy chciałaby białą suknię? Najbardziej wypada w tym dniu dobrze czuć się w tym co lubimy. I przestańcie napadać na zwolenniczki garsonki i wyśmiewać od starych bab. Jeśli komuś podoba się garsonka kremowa to dlaczego ma jej nie włożyć? Można powiedzieć swoje zdanie ale po co przy okazji poniżać tych co mają zdanie przeciwne. Ja miałabym ochotę na czerwoną suknię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Garsonka z linku to dla starszej Pani, a nie młodej kobiety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
starszej pani też bym tego nie poleciła :P no ale zdecydowanie strasze osoby w tym widzę, masz rację :D Moja mama ma 62 lata i w życiu by tej bezkształtnej tandety nie ubrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w te wita wychodziła za mąż sąsiadka, która jest wdową od niecałego roku. Dodam, że jest w 4 msc ciąży i miała śnieżnobiałą suknię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ogóle uważam, że nie powinna brać drugi raz kościelnego, a wy o kieckach tu dywagujecie? :classic_cool: 🖐️ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chce to czemu nie? Może chce tez jakoś podkreslić wagę drugiego związku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze białą ale taką skromną?nie na żadnym kole czy z falbanami ale dopasowana a od kolan rozszezana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własnie odwrotnie - jakąs fajną, nieskromną, ale nie białą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chce założyć białą to niech zakłada. Ja nie widzę w tym nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra miała białą sukienkę choć była w widocznej ciąży. I co? Miała prawo. Osobiście nie znam żadnej panny młodej która w dniu ślubu byłaby dziewicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie chciałabym znowu robić ceremonii wg tamtego schematu. Po prostu źle bym się czuła - jakby tylko mężów wymienić." a nie jest tak ? "zamiast się cieszyć mylalabym o poprzednim mężu i wielkiej stracie jaką przeżyłam. " taka to wielka strata że aż nowy mąż już w kolejce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×