Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mam duży brzuch i ludzie myślą, że jestem w ciąży.

Polecane posty

Gość gość

Mam duży brzuch. Nie ważne dlaczego, czy z powodu lenistwa, choroby, otyłości brzusznej, niedawnej ciąży czy jeszcze czegoś innego. Ważne, że jest naprawdę duży i okrągły. Tak duży, że odstaje w kurtce zimowej jak u ciężarnej właśnie. Nie muszę się tłumaczyć każdcemu obcemu człowiekowi dlaczego jest taki, tak samo jak ludzie, którzy mają wielkie stopy, nosy, głowy też nie muszą się z tego tłumaczyć. Z tym, że ich nikt nie zaczepia... Nie wiem co odpowiadać, gdy OBCY, CAŁKOWICIE OBCY ludzie, których zupełnie nie znam, a czasem widzę po raz pierwszy w życiu, zwyczajni przechodnie, którzy akurat przypadkiem przystaną obok mnie, pytają się: "a to będzie chłopiec, czy dziewczynka?". I cóż odpowiadać? Że nie jetem w ciąży -głupio, potwierdzać "ciążę" -jeszcze gorzej. No i jakoś to tak przykro jednak. Dlaczego gdy ludzie widzą duży brzuch czują się uprawnieni do niemal wszystkiego: osobistych pytań, dotykania brzucha itd. Tak samo, jak zupełnie obcy ludzie czują się uprawnieni do pytań czy niemowlę karmi si,ę piersią czy nie, a jeśli tak, to jak długo zamierza się karmić itd. Przecież to są OBCY ludzie, nieznajomi! Nie wiem co odpowiadać, źle się z tym czuję. Zaprzeczać, potwierdzać, zmieniać temat? Milczeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mów ze to bliźniaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio zaczepiają cie zupełnie obcy ludzie i pytaja o ciążę? Zabawny temat, choc pewnie tobie do smiechu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam w ostatnim tygodniu dwie takie sytuacje, a wcześniej też się zdarzało. Nic nie daje ściskanie brzucha, bo jest zbyt duży. Zaczepiają mnie takie starsze babki. Np. przystanę gdzieś ze swoimi dziećmi i nagle się pojawia jakaś babcia z wnukiem i pyta mnie "a teraz co będzie?". Zawsze miałam spory brzuch, ale w ostatnim czasie jest naprawdę wielki, nieproporcjonalnie do reszty ciała. Bo gdybym cała, równomiernie była gruba to nikt by tego z ciążą nie mylił, a ja mam po protu wielki brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok na początku pisałaś ze nie ważne dlaczego, ale ja jednak zapytam-czemu on jest taki duży?może to przepuklina? A stosujesz pas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może pora wziąć się za siebie mnie takie komentarze podwójnie by do tego motywowały :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może masz gazy, że tak ci wypycha brzuch? Bo raczej tłuszcz to nie jest, skoro nie jestes gruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam taki jeszcze z 3 mies po porodzie, mimo że jestem normalnej budowy ciała. Ciągle ludzie pytali, może nie obcy ale tacy znajomi z widzenia czy panie na targu kiedy w końcu rodzę. Mówiłam normalnie że już urodziłam ale było mi głupio, no i ludziom też, zaczęli komentować np. o przepraszam, nie spojrzałam na brzuszek że mniejszy czy cos takiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym potwierdzala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie możesz mieć pretensji do obcych ludzi. Dla kobiet w ciąży jest to całkiem miłe, że ludzie próbują zagadać, być mili, ustąpią miejsca, wiem, że dla Ciebie to jest na pewno krępujące i wkurzające. Ja bym z uśmiechem odpowiadała, że nie jestem w ciąży i nie przejmuj sie tym. Może masz też taki fason kurtki, który jeszcze bardziej podkreśla Twój brzuch? Może postaraj się dobrać kurtkę do swojej figury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam duży brzuch po porodzie . Ale mi zanikł bo schudłam i trochę ćwiczyłam . Znam dziewczynę co ma taki brzuch jak w 7,8 miesiącu i kiedyś jej się spytałam to ona mi mówi , że po 3 dzieci tak ma i już w genach to jest bo mama jej i babcia też tak miała. Prawda jest taka , że po ciąży trzeba ćwiczyć mięśnie brzucha , tusza też robi swoje . TA dziewczyna po prostu była zaniedbana , nie chcę tu nikogo osądzać ja tylko stwierdzam fakty . To nie jest żadna złośliwość z mojej strony bo żeby stwierdzić że babka w ciąży jest to trzeba mieć naprawdę duży brzuch . Zacznij ćwiczyć mięśnie brzucha i zdrowo się odżywiaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poznałam kiedys taka dziewczynę w restauracji-przyszła do pracy ci mnie zdziwiło bo brzuch miała duży. Ale nie pytałam ani czy jest w ciazy ani co bedzie itd. Nie moja sprawa. Dziwie sie ludziom ze potrafią tak wsciubiac nos! Pozniej sie okazało ze ona ma przepuklinę po ciazy bo koleżanka mi powiedziała. Pozniej ta dziewczyna sie odważyła i wiecej mówiła o sobie i o tym jak sie czuje z takim problemem-masakra, nic fajnego... Mnie kiedys babka na zakupach rano spytała dlaczego corka jeszcze nie w przedszkolu/mowię ze ma dopiero 2lata a ona mi-no i co moja wnuczka tez w jej wieku a chodzi i tyle sie nauczyła-mowię ze ja korzystam z tego czasu jaki razem mamy i nie musze jej z domu wysyłać-a ta dalej swoje mądrości jakie to przedszkole (w tym wypadku raczej żłobek) super/najlepsze jest to ze jej corka matka tej dziewczynki stała i pakowała zakupy i mogła jej cos powiedzieć zeby dała se juz siana a tamta dalej ujadala az sie odwróciłam bo mnie w pi/ździe łupie za przeproszeniem jak widze taka cebule. Nie przejmuj sie autorko i nie odpowiadaj bo tłumaczyć sie nie musisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbadaj jajniki - usg zrób bo to może być przyczyną powiększenia obwodu brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyluzuj kobieto, Też mam takie brzuszysko, zostało mi po ciąży. Taka uroda, powinnam zrzucić ze20 kg z czego przynajmniej połowa z brzucha. Pewnie mogłabym nosić mniejszy rozmiar ale sie nie dopinam. Niedawno znajoma zapytała czy znowu jestem w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też tak miałam ...najgorszy komentarz " pali w ciąży...co za baba!" No f**k! Tylko ja się wzięłam za siebie..i już o połowę mniejszy brzuch jest. :) teraz czuje się lekko zgrabnie i powabnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważę 70 kg przy wzroście 174 cm, mam 35 lat. Wiem, to nie jakaś super sylwetka, ale nie straszę. Brzuch trochę odstaje, ale to jest raczej typowa oponka, a nie klasyczna ciążowa wypuklość. Co więcej przed ciążą też tyle ważyłam (przez jakieś 10 ostatnich lat). Kiedyś nigdy nikt nie zadał mi pytania o ciążę, teraz wszędzie chodzę z dzieckiem (ma 1,5 roku) i już kilka razy usłyszałam pytanie, czy jestem w ciąży z drugim dzieckiem. Nie jest to miłe, ale z drugiej strony ludzie są bezczelni. Za to autorce mogę powiedzieć, jak odpowiadam tym ludziom na pytanie o ciąży:"nie nie jestem w ciąży, po prostu jestem gruba". Ich mina jest bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też Teraz tak mam,szczególnie w 2 fazie cyklu brzuch na 5 msc po okresie na 3 dni opada i znowu rośnie ale ja się lecze hormonalnie to może od jajnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam duży brzuch.. I również wszyscy myślą ze jestem w ciaży bo jestem kilka miesiecy po slubie.. Ja mam problemy z tarczyca, jednym z objawów guza tarczycy jest właśnie ciążowy brzuszek.. zbadaj sie.. ( tylko nie rób tsh bo to bez sensu jest to hormon przysadkowy wiec guza nie wykryje..) zrób ANTY TPO i usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spójrz na to z innej strony...korzystaj z pierwszeństwa w kolejkach i wolnych miejsc w komunikacji miejskiej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×