Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MartaHa

Ładne imię na chłopca

Polecane posty

Cześć dziewczyny :) Macie jakieś fajne pomysły na imię dla chłopca. Nie chodzi o starodawne imiona w stylu Fryderyk itp. Bardziej nowocześniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje typy: Patryk Michał Rafał Wiktor Janek Czarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam nad Marcinem i Michałem ale kobieta zmienną jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdemu podoba sie coś innego :) Zajrzyj w kalendarz lub w alfabetyczny spis imion i tam poszukaj inspiracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maksymilian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paradys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaką lubisz "kategorię".. są imiona "staroświeckie", które można podzielić na takie proste, typu Stanisław, Mieczysław, Franciszek, Jan, Wiesław, Antoni.. i takie bardziej wyszukane: Benedykt, Klemens, Konstanty, Fryderyk, Alojzy... ale napisałaś, że ta kategoria odpada ;) (i dobrze) Jako drugą kategorię uznałabym imiona, które były szczególnie popularne w latach 70-90, czyli takie imiona zwykłe, normalne: Piotr, Michał, Paweł, Rafał, Artur, Adam, Krzysztof, Bartosz, Dariusz, Przemysław, Aleksander, Jacek, Szymon, itp. No i trzecia kategoria, tzw. imiona "nowoczesne" lub "wyszukane". Oczywiście, te imiona funkcjonują od dawna, ale albo były nadawane bardzo, bardzo, bardzo dawno temu ( i przez jakiś czas zapomniane, albo dopiero weszła na nie "moda" jakiś czas temu.. czyli imiona typu Oskar, Ariel, Nataniel, Natan, Amadeusz, Martin, Wg mnie najładniejsze imiona znajdują się w tej kategorii środkowiej.. czyli taki złoty środek, pomiędzy tym, co starodawne, a tym, co nowoczesne (chociaż często to nowoczesne okazuje się być jeszcze bardziej starodawne niż to starodawne :p np. Amadeusz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Miłosz i Marcel to jaka kategoria- do Pani powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Apoloniusz jest kul i Jgnacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Denis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może Tobiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krystian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dżonatan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłosz i Marcel to ta kategoria już bardziej nowoczesna.. Oczywiście, że takie imiona nadawano i w latach 70 i w 80, i w 90... Wcześniej pewnie też,,, ale jednak częstotliwość ich nadawania wzrosła gdzieś po roku 2000.. Tak samo jak Julia.. imię bardzo dobrze znane, stare..chociaż akurat takiego wyźdźwieku "starości", jak np. Krystyna czy Aniela nie ma.. Jednak w latach 60-95 nie było zbyt często nadawane.. wtedy wydawało się takie wyszukane, zbyt "inne" itp.. z kolei po 2000 roku stało się popularne, aż do obrzydzenia.. To jest tak, że gdy spotkamy ok 30-35 letnią Annę, czy Katarzynę przechodzimy nad tym do porządku dziennego.. gdy usłyszymy, że jakaś dziewczynka w wieku 3-6 lat ma tak na imię, to lekkie zdziwienie.. "o jej.. nie znam żadnej małej Ani/Kasi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julian Bernard Serafin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szymek Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Michał i Marcin ładne, z tym że Michał jest popularny. Może: Rafał, Adam, Igor, Piotr, Tomasz, Tobiasz, Miłosz, Milan, Dawid, Leon, Karol, Hubert, Krystian, Błażej, Olaf, Emil, Borys, Kajetan, Artur, Bruno, Przemek, Marek, Radek, Jonasz, Witek, Leon, Mieszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mam wkleić wszystkie istniejące imiona z kalendarza? Przecież każdemu podoba się coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena_jestem
U mnie to: *Michalek *Mikolaj *Tomek *Wojtek *Jasiu *Maciek *Olek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaHa
Maecel jeszcze mi się spodobał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NajfajniejszaTrzydziestka
Mam syna Michała i wiem że to był najlepszy wybór :) Pasuje do każdego nazwiska i wszystkim się podoba. Gdybym miała jeszcze jednego syna (mam jeszcze córkę) to dałabym mu na imię Aleksander lub Bartosz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×