Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Od kiedy dziecko moze samo zostac w domu?

Polecane posty

Gość gość

Moja corka skończy niedługo 8 lat. Zostaje sama jak chce wyskoczyć do sklepu, maksymalnie na 40 minut. Do szkoły, odkad skonczyla 7 lat chodzi sama, przed blok się bawic, czy jezdzic na placu rowerem tez. Na codzien, gdy ja i maz jesteśmy w pracy (chodzimy na rozne zmiany, ale od wyjścia jednej osoby do powrotu drugiej mijaja 2-3 godziny) przychodzi pani, by dziecko nie było samo. No i moja mama najezdza na mnie, ze kto to widział, by tak duże dziecko miało opiekunke, ze robie z corki kaleke. Moja mama ma sasiadow, którzy maja 2 dzieci w wieku 4 i 6 lat i te dzieciaki lataja pol dnia samopas, chodza do sklepu po zakupy. Mama ma jeszcze jeden argument, mianowicie ja i mój brat już dawno w tym wieku zostawaliśmy sami na dluzej, a mieszkaliśmy na 3 piętrze, w kuchni był piec i jakos zyjemy, wystarczylo nam wytlumaczyc co wolno a co nie. Twierdzi, ze corka z palcem w d***e powinna już mieć swój klucz i wracac do pustego mieszkania sama. Kto ma racje? Moje dziecko i tak ma więcej swobody, moje koleżanki strasznie pilnują swoje dzieciaki, nie zostawiają w domu nawet na chwile i odprowadzają do szkoły (mowa o dzieciach 7-10 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że własnie wiek 8 lat jest już odpowiedni, aby dziecko zostawało samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamietam siebie w tym wieku, po szkole pol dnia biegalo się po osiedlu, po całym miescie , ale kiedyś to było naturalne. Cuda niewidy się wyprawialo i nigdy nic się nie stało :P Dopiero niedawno przyznałam się matce, jakie zabawy wymyslalismy. Przypuszczam, ze wspolczesne matki na taka wiesc posralyby się w gaciory i dzieciak nie wyszedłby z domu do ukończenia 18 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka, moja corka nie grzebie nigdzie, wie ze nie wolno tykac gazu, srodkow chemicznych, otwierac okien. Jak już jest sama, to albo cos oglada albo rysuje. Jest dosyć samodzielna i jeszcze nigdy nic nie odwalila pod moja nieobecność, ale w sumie w 30-40 minut nie miała pola do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka 9 lat chodzi sama do szkoły tylko wtedy gdy nie mam możliwości zaprowadzenia jej. Zostawiam ją czasem na pół dnia ale z 14letnią siostrą. Samą na chwilę jak wyskakuję do sklepu. Ona generalnie boi sie że ktoś będzie dzwonił domofonem lub pukał do drzwi. Wie że nie wolno otworzyć ale boi sie i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No moja to nawet jest wielce obrazona, gdy jej przypominam, ze ma uwazac, czy ze czegos nie wolno. Mowi, ze nie jest mala dzidzia i wie. Widze, ze jej brakuje swobody i nie chce już być traktowana jak maluch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn ma 8 lat- od kiedy skończył 7 chodzi sam ze szkoły (1,5 km) i siedzi sam w domu ok 3-4 godz. do mojego powrotu z pracy. odgrzeje sobie sam w tym czasie zupę. mam tez córke 3 lata skończy za tydzien i jak w sobote jade na zakupy to syn się nia opiekuje -ok 1-2 godz. jak zawożę syna na zajęcia dodatkowe to córka zostaje sama w domu (ok. 15 min.) -ogląda bajkę. syna zaczęłam zostawiac samego w wieku 4 lat -najpierw na 15 min jak do sklepu musiałam podjechać, póżniej 40 min itd. ale to zależy od dziecka bo mojej kolezanki córka w tym samym wieku nawet chwilę sama w domu nie zostanie jak koleżanka do piwnicy schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 6 lat i dopiero niedawno zaczęłam go zostawiać w domu na 1-2h. Jednak bardziej obawiam się go samego puścić na podwórko bo u nas na osiedlu dużo ulic i się o niego boje, że ktoś go może porwać czy coś. Z okna nie mam widoku bezpośredniego na okolicę wiec cały czas nie mogę się zebrać...uważam jednak, że zostawienie 4 latka Samego w domu to lekka przesada choć jak juz ktoś wcześniej wspomniał to zależy też dużo od dziecka. Wolałabym zostawić 4 latka maniaka bajkowego przed telewizorem niż 8 letniego lobuza z tysiącem pomysłów na minutę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretycznie zostawać samo może kiedy ma ukończone 7lat, ale to zależy od charakteru dziecka. Zostawiania 3 letniego dziecka samego w domu nawet nie skomentuje...masz szczęście, że nikt z życzliwych sąsiadów nie zadzwonił na policję bo miała byś niezłe problemy i słusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 lat mial syn jak zostawal natt 1-2 godziny sam teraz ma 10 lat i chodzi oraz wraca sam ze szkoly tylko my mieszkamy na strzezonym osiedlu domkow jednorodzinnych a do skola syn ma przez uliczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgrgrwgew
No moim zdaniem to dwie skrajnie różne sytuacje gdy dziecko zostaje samo w domu a gdy każdy postronny lub człowiek o złych zamiarach widzi, że dziecko samo wchodzi do domu otwierając drzwi kluczem. Przecież jakiś dewiant może wypatrzeć że dziecko jest same i bezbronne i się na nie nasadzić. Najżyczliwsi, bystrzy sąsiedzi mogą nie być tak czujni, jak zdecydowany na atak jest jakiś psychol. I co z tego wówczas, że dziecko jest rozgarnięte i samodzielne? Moja córka zostaje sama w domu praktycznie od zawsze. Ale na chodzenie z kluczem na szyi nie pozwolę jeszcze długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nasze osiedle jest bardzo bezpieczne, nie mamy nawet ogrodzenia tylko trawnik i podjazd pod domem , caly rok leza na trawniku rowery , zima snow racery nigdy nawet kwiatek nie zginal , ostatnio zapomnialam drzwi na noc zamknac i rano wszystko bylo sprzet komputery tablety wiec ODPUKAC czuje sie bezpiecznie ale masz racje ze zawsze jakis lotr sie moze znalezc ale co zrobic , szkola sie konczy o 14-15 a my z mezem z pracy wracamy o 17.30 rodzicow ani rodziny nie mamy na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zostawałam w wieku przedszkolnym sama, po przedszkolu byłam sama aż ktoś z mojego rodzeństwa wrócił ze szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×