Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

500 na pierwsze dziecko 800zł prog netto czy brutto

Polecane posty

Gość gość

500 na pierwsze dziecko 800zł prog netto czy brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Netto. Inne pytanie. Czy jak mając teraz 3000 tysiące gdzie zarabia tylko maz mamy 3latke ja rodze na dniach drugie to na noworodka dostaniemy 1000 przez pierwszy rok plus 500 na starsza i 500 na noworodka?? Czy te tysiąc przez pierwszy rok liczy sie do dochodu i 500 na pierwsze dostaniemy dopiero jak skończ sie ten tysiąc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo z 4000 przekraczamy te 800 a z 3000 nie przekraczamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 jest na drugie dziecko a nie na pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem pewna, ale chyba te 1000zł wliczy Ci się do dochodu, więc na starsze teraz a na małe za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten 1 tys liczy się do dochodu i dostaniecie 500 zł tylko na jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prawda! Dostaniesz wszystko razem 2tys,ten tysiąc przez rok to dochód uzyskany ale np za rok możesz stracić jedno 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja mam pytanie ja tez otrzymuje od stycznia 1000 zl do czerwca i co kiedy mam sie starac o 500 jak skoncze pobierac ten 1000 bo teraz to napewno przekrocze te 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze ktos odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co chodzi złym 1000? Za co sie dostaje 1000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 stycznia 2016 weszła ustawa ze jak dziecko urodzi się to dostaje się 1000 zł co miesiąc przez rok,kobieta która urodziła w,2015 tez dostanie dopóki dziecko nie skończy roku np urodziłas dziecko w czerwcu 2015 to twoje dziecko ma teraz 8 Mc i dostaniesz 4 tys bo zostały 4 Mc do roczku twojego dziecka rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem. Nie miałam pojęcia ze taka ustawa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że 1000 zł macie dzięki Po, teraz jest pis i widzicie jakie jaja są z tym 500 zł na dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy alimenty liczą się do dochodu do tych 500 przy jednym dziecku? Tak się zastanawiam bo zarabiam najniższą krajowa i bez alimentów dochód mi nie przekracza. Z alimentami już tak o parę złoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ministerstwo: Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł nie będzie wliczane do dochodu w innych systemach wsparcia rodzin, w szczególności przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, dodatków mieszkaniowych, stypendiów dla uczniów i studentów, a więc nie spowoduje utraty tych świadczeń. Wejście w życie programu Rodzina 500 plus nie oznacza również likwidacji funkcjonującego systemu świadczeń rodzinnych w ramach którego wypłacane są zasiłki rodzinne ani innych, ww. systemów wsparcia materialnego rodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki trzeba miec dochód zeby dostac 500 zł na pierwsze dziecko ? 800 *3= 2400 2400*12 =28.800 No i na co ja teraz mam patrzeć ? na PIT 2014 ? na która kwotę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz patrzeć na pit 2015 nie 2014 to po pierwsze, a reszta się zgadza. # osobowa rodzina, żeby dostać 500 pln na pierwsze dizecko nie może przekroczyć dochodu 800 pln miesięcznie na osobę. W przypadku 3 osób to 2400 pln netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz pit 2014 r od września pit 2015 obecnie rozliczamy sie w roku 2014 a nie 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ale w przepisach przejściowych, do których już mało kto zagląda, jest wyraźnie napisane, że w tym roku będzie inaczej. Podstawą jest dochód za 2014 rok. Brzmi dziwne, bo przez dwa lata wszystko mogło się zmienić, ale ministerstwo tłumaczy to tym, że w kwietniu nie będzie jeszcze rozliczonego roku 2015,a między innymi na podstawie danych z naszych pitów urzędnicy będą przyznawali pieniądz" reszta na stronie ministerstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z jakiej kwoty wyliczyc prog netto czy brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten 1000zl to każde dziecko dostaje bez względu na dochód? Jestem teraz w ciąży i pierwsze słyszę... to będzie nasze drugie dziecko. Czy to znaczy, że będziemy dostawać na nie lacznie 1500zl miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to chodzi o ten 1000 dla kobiet bez prawa do macierzynskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tysiąc złotych dostają przez rok wyłącznie te kobiety, które nie mają uprawnień do zasiłku macierzyńskiego, czyli np. studentki, bezrobotne, rencistki, uczennice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten tysiąc to typowa POwska ściema, wiele medialnego szumu a prawie nikt się nie kwalifikuje. Studentki, bezrobotne, rencistki, uczennice? No dajcie spokój... Poza tym jak ktoś nawet dostanie to proszę sobie wyobrazić jak po roku tak kaska się skończy, a człowiek już się przyzwyczaił do tych środków. To dopiero będzie ból i zgrzytanie zębami. 500+ jest do 18 roku życia i jest realną pomocą dla milionów Polaków, a nie ściemą pod publiczkę jak wszystko za rządów PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Puknij się w głowę. 1000 zł jest dla wszystkich kobiet, które nie mają uprawnień do macierzyńskiego (pozostałe dostają macierzyński). Po roku taka kobieta może iść do pracy, tak jak większość kobiet, które wcześniej były zatrudnione. Ale widzę, że jesteś typowym przedstawicielem elektoratu PIS - ciągnąć kasę od państwa najlepiej do 18 dziecka, bo ruszyć się do roboty i zarobić na własne utrzymanie to już za ciężko :O Z taką mentalnością proponuje co roku sobie robić kolejne dziecko, wtedy i tysiąc wpadnie i wielokrotność "pincet" :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotus

Czy wystarczy poinformować o zmianie swojego statusu z bezrobotny na pracujący przez telefon do mopsu czy trzeba iść tam do nich?by ponownie mieć przeliczone zdolność na 500+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×