Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

happy2014

rezerwa jajnikowa AMH

Polecane posty

Mam 38 lat, jak sądzicie, czy warto robić takie badanie na rezerwę jajnikową? AMH? Czy któraś z was miała robione takie badanie? Koszt badania to 150 pln. W sumie nie wiem, boję, że może się okazać, że już nie mogę zajść w ciążę? Poniżej więcej o tych badaniach: Liczbę komórek jajowych szacuje się na ok. 400 000. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość komórek jajowych w jajnikach. Niski poziom AMH (<1,5 ng/ml) może oznaczać, że zajście w ciążę może być utrudnione, z kolei zbyt wysoki (powyżej 4,5 ng/ml) poziom może świadczyć o zespole policystycznych jajników, w którym również paradoksalnie trudniejsze jest uzyskanie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam latco ty, robilam amh 3 lata temu wynik 4.1 i nikt nie stwierdzil policystycznych jajnikow. Mam juz dziecko urodzone przed 30stka. Teraz staramy sie o drugie od wlasnie kilku lat, powtorzylam badanie amh 7,5 i diagnozuja mnie dalej, cykle w miare regularne, monitorwane, owulacyjne, resumujac warto zrobic. ZobacYsz ile czasu ci zostalo. Warto wiedziec. I w oparciu o wynik podejmowac decyJe co dalej. Pwodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 25 lat i mam pcos na szczescie juz dwoje dzieci. Z czasem podobno coraz gorzej ale moze nie u kazdej nie wiem. W pierwsza ciaze zaszlam dzieki clostilbegyt pamietam ze lekarka mi mowila ze moj wiek to 90%sukcesu i udalo sie za pierwszym cyklem. W druga ciaze nie planowalismy zajsc ale zaszlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a chcesz jescze odkladac cieze czy co?//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu zastanawiam się, czy jest sens się starać o dziecko, chodzić na inne szczegółowe badania itp. jeśli i tak już nie ma szansy na dziecko? Lepiej w sumie wiedzieć wcześniej, wydać te 150 pln i mieć jasną sytuację. Jeśli już chcę mieć dziecko, to do 40-tki, po 40-tce to dla mnie już za późno na macierzyństwo, czuję, że zostały mi ew. jeszcze 2 lata na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Jeśli chcesz mieć czarno na białym - robisz AMH + FSH i LH. 2. Jeśli wyniki nie wyjdą złe możesz spokojnie starać się o dziecko i masz na to spore szanse. (czyli jeżeli jakaś rezerwa ci została a poziom hormonów nie odpowiada zbliżającej się menopauzie) 3. Poszukaj laboratorium najlepiej szpitalnego gdzie robią badania AMH. Różnica w cenie jest czasem zaskakująca. U mnie w małej mieścinie kosztowało to ponad 180 zł. Poszukałam i okazało sie że w szpitalu robią to za 70 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozsmieszja mnie takie baby mam 2lata bo co??myslisz z e 40 to juz grob i to cos zmieni???nie tylko wy tak dygacie na mysl 40 jak z a stara 40 to 38 tez??gdzies byla cale zycie rozrodcze??ze teraz raptem na g***** dzidziusia hahahha?? masz z kim???czy tylko twa jazda?? rob i nie mysl o badaniach jak masz zkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto robić te badania !!! Koleżanka zrobiła je i.... Juz jest za pozno :( ma 35 lat i zero szan na dzidziusia, no chyba ze jajeczko od dawczyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te badania to bzdura. Zrobiłam, wyszło 0,46. małe szanse na dziecko i jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi sie ze ty nie potrzebujesz wiedziec-potrzebujesz zeby ktos z zew zadecydowal za ciebie-miec dziecko czy nie miec starac sie czy odpuscic jakbys chciala miec dziecko to bys najprosciej zaczela sie starac o nie juz jakbys nie chciala to bys sie zabezpieczala i nie myslala o tym a ty tkwisz pomiedzy i oczekujesz ze to zecie/los za ciebie zadecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Przy 40 szanse prawie żadne. Nie ma dziewczyny na co czekać. Jak jest partner życiowy, sprawdzony przez minimum 2 lata, to nie ma co odkładać tego w nieskończoność. Z wiekiem też coraz mniej chce się bawić w pieluchy, nie ma się już tej werwy jaką ma się bliżej 30. Sama urodziłam mając 32 lata i uważam że zbyt późno. Mala ma teraz 8 lat, energiczna, ale problemów ze zdrowiem też nie brakuje (astma, alergie i inne) i wiem ile to kosztuje mnie zdrowia, siły. Chętnie cofnełabym się w czasie. Chciałabym mieć teraz 30 lat. Żałuje że tak odkładałam to w czasie, a byłam już wtedy z mężem 5 lat. Stąd też nie zdecydowaliśmy się już na drugie dziecko, a szkoda. Już za późno a i się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×