Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

OTYŁE kobiety które z Was zaszły w ciążę bez problemu??

Polecane posty

Gość gość

j. w Wypowiedzcie się te z nadwagą powyżej 20-30 kg, czy nie miałyście problemu z zajściem w ciążę? Ja staram się od jakiegoś czasu, lekarz powiedział że muszę najpierw schudnąć. Głupszego tekstu nie słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoj lekarza ma racje.tez mam otyłość zaszłam w ciążę w 4 cyklu.jednak schudnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarz ma rację z wielu powodów, po pierwsze nadwaga może blokować owulację, po drugie w ciąży będzie Ci naprawdę ciężko, doskonale wiem, co mówię- starałam się o dziecko długo, niestety musiałam zacząć brać sterydy i hormony i w ciągu roku przybyło mi 20 kg, przeszłam na dietę od dietetyka i kiedy w końcu zaczęło coś spadać, to zaszłam w ciążę, do 16 tyg schudłam 4 kg, a potem zaczęłam tyć, na początku jeszcze było ok, bo mieściło się to w normie, za to po 30 tyg masakra choć wcale nie jadłam za dwoje, pilnowałam się a i tak kg leciały.W efekcie wyglądałam i czułam się fatalnie, mimo że nadal byłam całkiem sprawna fizycznie (np. moja mama dziwiła się, że w końcówce ciąży siedzę sobie po turecku, czytając książkę, czy jestem w stanie bez problemu się schylać), ale doszły obrzęki, nadciśnienie i było mi zwyczajnie bardzo ciężko. Także słowa lekarza nie są absolutnie głupie, a są świętą racją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam w ciążę przy wadze 90kg. W pierwszym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o widzisz, jest nadzieja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak się czułaś pod koniec ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto wam te dzieci zrobił przy wadze 90 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co cię to ku/rwa obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Desperaci, którzy nie maja szans na nomalna kobiete,tylko na odpad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Schudnij,jak przytyjesz 30 w ciąży to w drzwi się nie zmiescisz,a na porodowce łóżko zarwiesz.Same minusy więc dieta ćwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.43- tak to sobie tłumacz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zajście w ciąże przy nadwadze to jeszcze nie oznacza urodzenia dziecka. Znam przypadek - dziewczyna ponad 100kg, długo się starała, NIESTETY lekarz nie kazał jej schudnąć (albo się nie przyznała) potem w ciąży ciągłe problemy od samego początku, cukrzyca, tarczyca, żylaki, mięśniaki, codzienne zastrzyki, a do rozwiązania jeszcze 3 miesiące....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezu dziewczyny , nie przezywajcie tak... To ze ktos jest otyly nie oznacza ze bedzie mial gorsza ciaze , porod czy dziecko! Czy wyscie oszalaly?? Nie jest to jednoznaczne z tym, że wszystko bedzie na nie. Niejednokrotnie zdarza sie, ze otyle lepiej znosza wszystko, lacznie z porodem a i dzieci tez sa zdrowiusienkie. Co wy od nich chcecie?? Nie wszystkie sa szczuple , dlaczego nie ma wsrod was tolerancji? Miejcie troche ogłady i jakichs zahamowan, bo tylko jadem trujecie na odleglosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahoda111
gość dziś Jezu dziewczyny , nie przezywajcie tak... To ze ktos jest otyly nie oznacza ze bedzie mial gorsza ciaze , porod czy dziecko! Czy wyscie oszalaly?? Nie jest to jednoznaczne z tym, że wszystko bedzie na nie. Niejednokrotnie zdarza sie, ze otyle lepiej znosza wszystko, lacznie z porodem a i dzieci tez sa zdrowiusienkie. Co wy od nich chcecie?? Nie wszystkie sa szczuple , dlaczego nie ma wsrod was tolerancji? Miejcie troche ogłady i jakichs zahamowan, bo tylko jadem trujecie na odleglosc xxx nie wcale jednoznaczne nie jest... otyłosc oznacza z góry problemy zdrowotne- cukrzyca, nadcisnienie, nieprawidłowe nawyki zywieniowe, mniejsza wytrzymałosc to wszystko moze sie przyczynic do pogorszenia stanu zdrowia w ciazy chyba logiczne ze nie pomaga jasne , że nie jedna lepiej zniesie ale nie chodzi o to, żeby nagle patrzec na otyłosc jak na styl zycia i dyskutowac w kierunku tolerancji tu chodzi o zdrowie, zycie lekarz oczywiscie ze miał racje i nie chciał cie urazic-chciał dla ciebie lepiej ja tez miałam problemy zdrowotne i przed zajsciem lekarz konkretnie mi powiedział co mam poprawic zmienic-nie uniosłam sie honorem bo tu nie o to chodzi ale o zdrowie i albo mozesz sobie autorko ksiezniczkowac, że nikt nie bedzie ci mówił jaka masz byc albo byc rozsadna i posłuchac lekarza , ktory chce zebys urodziła i donosiła ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozumiem ze nie wszystko zależy od nas i pewnie otyłość nie zawsze jest wynikiem złego odżywiania. Ale jest kobieta sama na własne życzenie się spadła i pasie nadal. No bo żeby ważyć 90 kg to trochę żarcia trzeba wpompowac codziennie. I na warzywach i chudym mięsie się tak nie tyje. Głównie cukry i tłuszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madralinskie sie znalazy, tu nie chodzi o ksiezniczkowanie tylko o to ze otylosci nie uniknie sie w miesiac ani dwa czy piec Ja nie mowie, ze sie honorem unioslam tylko przyjelam, ale jesli mam prawie 36 lat i czas mnie goni to nie zamierzam czekac z ciaza tylko dlatego ze jestem otyla. W poprzednia ciąże tez zaszlam majac 87 kg i co?? to teraz tym bardziej dziwi mnie takie glupie gadanie - jest Pani gruba trzeba schudnac bo inaczej nie zajdzie w ciaze- lekarz filozof- powiedzial co wiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ehh, no właśnie na warzywach i kurczaku, przy sterydach właśnie te 20 kg przytyłam, a każdy kto brał sterydy wie, że potem jest ogromny problem, żeby do normalnej wagi wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jeżeli starasz się już jakiś czas, to jednak jakiś problem jest, czyli np. brak owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahoda111
ale jestes roszczeniowa autorko:/ to nasza wina ze jestes gruba?a moze lekarza? lekarz ci powiedział -dał konkretne zalecenie chcesz to słuchaj nie chcesz to nie to twoje zycie i twoja odpowiedzialnosc mi tez wiele miesiecy zajeło zanim mogłam sie starac o dziecko ale trzeba minimalizowac ryzyko utraty ciazy a nie miec pretensje do swiata ze nie jest tak jak sobie wymarzylysmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedz szczerze zaczełas cwiczyc?zapisałas sie do dietetyka? czy siedzisz naburmuszona bo lekarz kazał ci schudnac i masz w d***e jego zalecenie? ale tak szczerze odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przebiję was, zaszłam w ciażę ważąc 125 kg, ciąża książkowa, nie przytyłam nic, bo we pierwwszym trymestrze schudłam 10 kg potem to nadrobiłam. Poród ekspres, 3 h i po wszystkim. Ze szpitala wyszłam z wagą 112 kg, teraz jesten na diecie, ćwiczę i ważę obecnie 80 kg, a od porodu minął rok. Negeatywne i obelżywe komentarze mnie nie ruszają. Jestem szczęsliwą żoną i mamą! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza sie, tylko chce zauwazyc ze to wciaz ten sam lekarz do ktorego ciagle chodze i w poprzedniej ciazy tez do niego chodzilam, tylko jakos wtedy nie mowil zebym schudla. Wiec gdybym byla bezczelna to bym mu mogla to wygarnac i przypomniec, a teraz sie czepil bo nie wiedzial co powiedziec?? Prosilam o skierowanie na wszelkie mozliwe badania w zwiazku ze staraniem sie o kolejne dziecko a on do mnie ze nie bo trzeba najpierw schudnac?? Przepraszam, kto tu jest roszczeniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pod koniec ciąży czułam się super. Mam nawet wrażenie, że lepiej niż większość z was tutaj. Nie nie puchły nogi, nie bolały plecy, nie miałam nadciśnienia. Jedyne co mi doskwierało to zgaga no i krwawiłam na początku ciąży. To ja pisałam ten post, że zaszłam przy wadze 90kg. Ja całe życie chudłam i tyłam na zmianę. Efekt jojo niestety. Teraz też ważę mniej niż przed ciążą i dalej chudne oby tym razem nie dopadło mnie jojo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zgadza sie, tylko chce zauwazyc ze to wciaz ten sam lekarz do ktorego ciagle chodze i w poprzedniej ciazy tez do niego chodzilam, tylko jakos wtedy nie mowil zebym schudla. Wiec gdybym byla bezczelna to bym mu mogla to wygarnac i przypomniec, a teraz sie czepil bo nie wiedzial co powiedziec?? Prosilam o skierowanie na wszelkie mozliwe badania w zwiazku ze staraniem sie o kolejne dziecko a on do mnie ze nie bo trzeba najpierw schudnac?? Przepraszam, kto tu jest roszczeniowy? xxx róznica jest taka, że wtedy zaszłas w ciaze a teraz nie mozesz-dlatego teraz masz zalecenie inne nie jest tak samo-jakby bylo tak samo to bys bez problemu zaszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Cie nie bede obrazac ani odradzac.ale napewno lekarz wie co mowi.powiem Ci na swoim przykladzie. Wazylam 65kgprzy wzroscie 175, zaszlam w ciaze przytylam az 30(!)kg. Co powoduje ze jestem w Twojej kategorii wagowej. Wierz mi to obciazenie dla organizmu straszne. Zalczylam pobyt w szpitalu bo cisnienie jak na karuzeli. Wypisali mnie ale musze lezec z reszta gdzie nie wstane to zaraz leb mnie boli i duszno. Dobrze ze jeszcze 4 tygodnie tylko. Spuchlam jak balon. I samopoczucie do d**y. Takze lekarz nie powiedzial Ci tego zlosliwie. Z pewnoscia masz szanse zajsc w ciaze, pytanie jak potem ta ciaze zniesiesz. Ty juz masz nadwage- wiec u Ciebie takie chocki klocki jak u mnie moglyby sie zaczac duzo wczesniej niz 9 miesiacu. A moze dobrze bys zniosla....ale nie maco gdybac tylko brac sie zs siebie. Ja juzmam olan na siebie jak schudnac po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale kto tu obraża autorkę?napisanie schudnij lub podkreślenie faktu, że lekarz miał racje nie jest przecież obrazą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla niej najwyrazniej jest bo ciska sie do tych co zalecaja jej schudniecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaszłam w ciążę za pierwszym razem, nigdy nie miałam też problemów z owulacją czy okresem i szczerze to nawet nie podejrzewałam, że nadwaga czy to duża czy mała może mieć wpływ na zajście w ciąże i utrzymanie jej, dowiedziałam się jak już w niej byłam z neta, bo mój lekarz twierdzi, że nadwaga w ciąży nie jest problemem w moim przypadku bo jestem strasznie wysoka ( ale ważę grubo ponad 100 ), problemem jest gdy moją wagę ma osoba jak to ujął " z metra cięta " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to tez nie był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaszłam w ciążę za pierwszym razem przy wadze 78 kg/165 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×