Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Bardzo sucha skóra twarzy.

Polecane posty

Gość gość

Witam, od jakiegoś czasu duży problem sprawia mi bardzo sucha skóra twarzy. Pielęgnacja i nawilżanie to mój poranny i wieczorny rytuał, wiec wydaje mi się ze dbam o cerę w dobry sposób, ponieważ nigdy nie miałam aż takich problemów, aż do teraz. Skóra na twarzy mi się strasznie łuszczy, szczególnie w strefie T, mam uczucie ściągniętej skóry i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Dodam że ogólnie mój typ skóry należy do przesuszajacych się m.in. ze względu na niedoczynność tarczycy ale nigdy nie miałam z nią takiego problemu. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, kup sobie najtańszą maść cynkową z apteki + maseczki 2-3 razy w tyg. + dobry krem nawilżający np. Sevolium. Powinno dać natychmiastowy efekt : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same kosmetyki nie wiele daja w przypadku suchej skory, szczegolnie te z drogerii, wybierane przypadkowo. Tez mialam taki problem i za namowa przyjaciolki oddalam sie w rece profesjonalisty w gabinecie Beauty Premium w Poznaniu - pani kosmetolog obejrzala moja twarz i okazalo sie ze mam uszkodzona warswe ochronna skory, ze to nie tylko brak nawilzenia ale i brak natluszczenia. Mialam wykonany specjalny zabieg na bazie morskich kosmetykow Thalgo, a przy okazji bardzo relaksujacy masaz twarzy. Oprocz tego dostalam liste kosmetykow, ktore powinnam uzywac w domu, aby skora caly czas byla w dobrej kondycji. Krem pod oczy i na dzien juz kupilam, reszte tez wkrotce zakupie. Goraco polecam wam ten gabinet www.beautypremium.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z cerą ogólnie problemu nie mam. Jest nawilżona, gładka, ale moim największym utrapieniem są cienie i worki pod oczami, na nie zas używam kremu pod oczy remescar, dzięki okolice pod oczami są idealnie gładkie, bez cieni i bruzd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duniecmarta2
Też mam suchą skórę, po prostu trzeba znaleźć dobry krem, co wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Poza tym używam maseczek, lubię te z eveline rewitalizujące, które wygładzają i odżywiają skórę, są ich różne rodzaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystroilam sie jak beyonce
Ja uzywam olejkow;-) dobrze natluszczaja skore:) Swojego czasu mialam arganowy i dobrze wygladza i nawilza,ale sa tez inne olejek Chi,ktory dziala przeciwstarzeniu,olejek avocado odmladza skore...lub olejek jojoba odzywia i nawilza.:) Najlepiej smarowac sie po oczyszczonej skorze ,dobrze jest zrobic peeling... i przed snem smarowac buzie...wiadome ze uroda przychodzi noca wtedy skora regeneruje sie i odpoczywa:) Na codzien najlepszy jest krem nawilzajacy z koenzymem Q 10 i witam E i C...a do cery dojrzalej przeciwzmarszczowy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Binia881111
Polecam zabieg silnie nawilżający skore BIOLINE AQUA. Preparaty stosowany w trakcie zabiegu są na bazie kwasu hialuronowego którego zadaniem jest silne nawilżenie skory. Skóra po zabiegu jest mocno nawilżona, ujędrniona, nabiera blasku. Zabieg jest bardzo przyjemny, a jego ogromna zaleta jest również masaz wykonywany na twarzy, szyki i dekolcie. Zabieg wykonuje sobie regularnie w klinice Dr Legrand w Krakowie. Polecam wszystkim borykającym się z problem suchej, odwodnionej skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda886

Ja to miałam taką suchą skórę głównie w sezonie zimowym gdzie mało się pije, a kaloryfery dość mocno pracują. ja jestem po zabiegu regenerującym skórę preparatem  Restylane Skinboosters. I z tego co wiem to jest tez świetną terapią uzupełniająca terapię laserową po trądziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienia

Kremy do twarzy dla cery suchej. Kozie mleko :) i okłady z cytryny z miodem :) Stary ale sprawdzony sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kozie mleko z wiadomej firmy? Cytryna i miód? Na suchą twarz? Po roacutan to bym chyba wyła ;// To jest tak przesuszona skóra, że nie ma co jej w ogóle dodatkowo ruszać jakimiś kwasami czy chemią. Jak już to zdecydowanie szukałabym czegoś naturalnego. Nie wiem skąd wy macie pomysły żeby w taki sposób sobie "pomagać". Sama się naszukałam ale mi akurat na suszą skórę po izotretynoinie pomogło sevolium. Tam są naturalne rzeczy i takie co w lodówce można znaleźć, ale na pewno nie cytryna 😉 Polecam pierw sie doinformować jak się z suszą skóra a dopiero później dodawać takie rzeczy, błagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili

Sprawdźcie sobie maseczkę nawilżająca do twarzy z truskawką i arbuzem od Bielendy z serii smoothie mask. Bardzo dobrze nawilżają a przy tym mają świetny zapach i dzięki temu, że są to prebiotyczne maseczki dodatkową wzmacniają naskórek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że same preparaty i maseczki nie wystarczą. Dieta oraz odpowiednie nawodnienie organizmu w dużym stopniu wpływa na jakość naszej skóry.  Co do samej pielęgnacji - na pewno należy zrezygnować z preparatów na bazie mydła i alkoholu, a zastąpić  je czymś bardziej naturalnym oraz pamiętać, aby nadmiernie nie peelengować buzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nattiii

Mój facet miał bardzo sucha skórę ale odkąd używa lepszych kosmetyków, kupiłam mu te Masveri, problem minął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka

Spróbuj kosmetyków Botame w przypadku mojej suchej skóry sprawdzają się super, np. balsam z aloesem rewelacja, albo krem z kwasem hialuronowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

balsamy z aloesem bardzo czesto jeszcze uczulaja wiec lepiej pierw sobie na rece poprobowac a nie brac na bardzo sucha skore bo pozniej moze byc atak swedzenia a przy suchej twarzy to ja tego nikomu nie zycze. bardziej jak juz cos to moze maski z drozdzami, lukrecja i fiolkiem. bardzo dobrze działaja na taka cere. na poczatku jak mialam juz apogeum po izoteku stosowalam same maski ale zap-ach drozdzy mi przeszkadzal i po czasie kupilam sevolium. dziala bardzo dobrze i w sumie jak wsiaknie to zmywac nie trzeba tylko caly dzien dziala na skore.balsamy z aloesem bardzo czesto jeszcze uczulaja wiec lepiej pierw sobie na rece poprobowac a nie brac na bardzo sucha skore bo pozniej moze byc atak swedzenia a przy suchej twarzy to ja tego nikomu nie zycze. bardziej jak juz cos to moze maski z drozdzami, lukrecja i fiolkiem. bardzo dobrze działaja na taka cere. na poczatku jak mialam juz apogeum po izoteku stosowalam same maski ale zap-ach drozdzy mi przeszkadzal i po czasie kupilam sevolium. dziala bardzo dobrze i w sumie jak wsiaknie to zmywac nie trzeba tylko caly dzien dziala na skore. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KINGA

Zastosuj maseczkę PEEL-OFF RENEW  od Efektimy. Wygładza, odmładza i dodaje skórze witalności. POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to bym nie pomyślała o tym żeby suplementować coś pod kątem skóry, długo ten oeparol brałaś? W zimie to moja skóra to jakiś koszmar, na policzkach i czole ciągle mi się przesusza, łuszczy i żebym nie wiem jakie kremy stosowła to nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porządny krem i serum powinny załatwić sprawę. W moim przypadku świetnie sprawdzają się te z linii Vege Skin Diet - Krem i serum NAWILŻENIE + DETOKS do cery suchej i wrażliwej. Suche, pierzące się skórki to przeszłość, do tego nie są ciężkie i szybko się wchlaniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z suplementami na skórę? Sama bym nigdy o tym nie pomyślała gdyby mi znajoma aptekarka nie podpowiedziała, zacęłam jakoś na początku lutego brać oeparol, już widzę pierwsze efekty bo moja skóra stała się gładsza, bardziej nawilżona. Myślalam o kupieniu oleju w płynie ale znając życie to bym się nie zmotywowała do picia i by był do wylania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a oleje was nie zapychaja? ;/ ja kiedyś nakładałam też żel aloe ale znowu ten mnie dość mocno uczulał ;/ jakie jeszcze składniki dobrze nawilżają ale też działają antybakteryjnie przy skórze trądzikowej która jest przesuszona po izoteku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Porządny krem i serum powinny załatwić sprawę. W moim przypadku świetnie sprawdzają się te z linii Vege Skin Diet - Krem i serum NAWILŻENIE + DETOKS do cery suchej i wrażliwej. Suche, pierzące się skórki to przeszłość, do tego nie są ciężkie i szybko się wchlaniają.

Juz widze jak ktos teraz idzie do kliniki na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to ważne jest picie odpowiedniej ilości wody dziennie. Przyjmowanie doustnie oleju z wiesiołka też może poprawić kondycję skóry. Natomiast jeśli chodzi o krem, na moją skórę twarzy dobrze działa krem od Białego Jelenia z serii "apteka alergika" z olejem ze słodkich migdałów i masłem shea 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mooooże @Lena999 on jest dobry na normalną i lekko przesuszoną skórę ale na pewno nie na taką która miała większe problemy, więc np. u dziewczyny po izoteku to będzie zdecydowanie za mało.... Może jako dodatek, ale nie główne nawilżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka sobie zachwal Olejek arganowy z Bonimedu na bardzo suchą w dodatku alergiczną skórę na twarzy ..można go też dodać do swojego wypróbowanego kremu czy balsamu...jest bezzapachowy i świetny:)

#olejek arganowy#bonimed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olejki i olejki... one często zapychają. Najlepiej nawilżać skórę a nie dodawać coś co potem jeszcze ją zapcha. Najlepiej jak coś to pomyśleć o sevolium jeżeli już się odnosimy do tego izoteku którym leczyła się rozmarynek 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA

Moja cera należy do normalnych ale bardzo wrażliwych. Tej zimy lekko mi się przesuszyła. Mydło  glicerynowe CD w jakimś stopniu pomogło oraz kleik z płatków owsianych. Nawilżyło. Krem obowiązkowo jak zawsze.          

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

Osobiście mogę polecić ci krem naprawczy od Nanili, to marka kosmetyków profesjonalnych, z którą zapoznała mnie kosmetyczka. Miałam dokładnie ten sam problem co ty i dopiero ten kremik mi pomógł, oczywiście pierwsze wyraźne rezultaty pojawiły się po ok.1,5-2 tyg. 🙂

Czy to jest hypoalergiczny krem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skóra jest bardzo sucha lepiej nie używać : żeli do mycia twarzy z granulkami, toników z alkoholem, maseczek oczyszczających (np. ściagającej- z glinki), trzeba też uważać z peelingiem. Fluid nie powinien być matujący- lepiej używać nawilżającego i lekko pudrować twarz. Miałam identyczny problem i odstawiłam te rzeczy, a wcześniej ich nadużywałam. Kupiłam kosmetyki Avene (krem+ maseczka nawilżająca-mi pomogły), krem nawilżający Merz spezial z kwasem hialuronowym https://www.merzspezial.pl/produkty-merzspezial/cream-mousse-hyaluron/  i inny z ceramidami. Oprócz tego zaczęłam smarować buzię na noc olejkiem z jojoby(100%), który znakomicie nawilża skóre i nie zawiera chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×