Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ślub cywilny czy wypada...

Polecane posty

Gość gość

Razem z moim partnerem mamy 3 letnie dziecko, postanowiliśmy wziąć w końcu ślub cywilny tak dla formalności.. Chciałam zapytać czy rodzine wypada zaprosić po wszystkim tylko na ciasto i kasę ? Nie będzie jakoś tak głupio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*kawę oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo wcale nie prosić albo chociaż obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że możecie zaprosić na ciasto i kawę. Moja przyjaciółka tak zrobiła, wzięli ślub zaraz po świętach i zaprosili świadków i najbliższą rodzinę na tort i kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama kawa to jak kolezanka przyjdzie poplotkować, trochę słabe wyobrażasz sobie że po Twoim ślubie goście idą na kebaba bo głodni zwłaszcza jeśli rodzina nie mieszka w tej samej miejscowości co Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie masz pieniędzy to sama coś zrób, a ślub na samym ciachu hmmm lipa trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaproś najbliższą rodzinę na obiad. Później kawa i ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę uważacie, że rodzina najbliższa przychodzi się tylko nażreć przy okazji ślubu? Już to widzę jak w dzień ślubu stoję i smażę kotlety, bo nie wypada podać ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To poproś żeby Ci ktoś inny usmażył albo zaproś do restauracji Nikt nie sugeruje wielkiej impry na 200 osób ale jak przyjadą rodzice dziadkowie chrzestni rodzeństwo to sorry ale ja bym się wstydziła zeby odjechali głodni. Jak będziesz prosić na slub to poinformuj żeby wzieli kanapki Ja bym się po takim ślubie poczuła jak jakaś ostatnia bida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście. My tak robiliśmy z slubem cywilnym. Zaprosiliśmy tylko rodziców i dziadków oraz świadków na obiad i tort. Dopiero po kościelnym ślubie zrobiliśmy huczna imprezę. Ale zeby na samo ciasto prosić? Trochę głupio... zróbcie albo w domu obiad albo w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak widać zapraszasz na ciasto i kasę. Dobrze, że ci słownik to zmienił, wyszła chociaż prawda. Skoro już o kasę tez chodzi to wypada zaprosił na obiad a nie kawałek sernika. Prezent dostaniesz to tak głupio postawić na stole tchibo i wspomniany sernik. To tobie powinno być chyba głupio...? Po świętach to nawet rozumiem jak bierze się ślub wszyscy przejedzeni. Wtedy to raczej nikt nie myśli o kolejnym eleganckim obiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma po cywilnym zaprosiła tylko rodzinę i chyba 4 przyjaciół do małej restauracji, podali obiad i po nim deser plus kawa,herbata,soki,wino. Trwało to ok. 3-4 godzinki i było bardzo miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. 14.53 słuchaj oceniaj to sobie swoich znajomych o ile ich masz. Na żadnych prezentach nam nie zależy... to nie bedzie ślub dla rodziny no bo jak to tak bez slubu.. tylko dla nas, dla formalności.. "ciastem" nie ma być owy sernik tylko jakiś ładny tort.. rodzine zaprosimy najbliższą. Nie będzie żadnych chrzestnych, gdyż nie utrzymują z nami kontaktu... w przygotowaniy obiadu nie bedzie mial mi kto pomoc, a na restauracje nie bardzo nas stac... chcemy tez ustawic slub na godz popoludniowa...czy jeszcze ktoś się wypowie? Chciałabym poznać więcej opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, dla mnie to trochę mało. Nawet na urodziny robi się ciepłą kolację. Może właśnie o czyms takim pomyślisz? Jakis ciepły posiłek, który można przygotować dzień wcześniej, a potem tylko podgrzać. Bogracz, zupa gulaszowa, cos w tym stylu ale bardziej oryginalne. Rozumiem, że w dniu swojego ślubu nie chcesz spędzać czasu w kuchni, ale goście będą głodni i samym ciastem sie nie najedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postaw wodke i sledzia. W polsce jestesmy. Wiec to starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katikaa
Ja też uważam, że albo nie prosić w ogóle albo małe przyjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też uważam że jednak goście będą godni a ciastem się nie najedzą, nie stać cię na jakiś katering do domu? jak kilka osób to aż takiego kosztu nie będzie przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo zróbcie to na poważnie i porządnie z obiadem i tortem albo na luzie i pojdzcie na pizzę jesli juz tak bardzo chcecie zaoszczędzić. W 150 zł spokojnie sie zmiescicie. Bedzie nietypowo ale też i nie zobowiązująco. Chociaz wątpię, ze dzień formalności jak to nazywasz bedziesz chciała spędzić w knajpie. My za skromny obiad w restauracji na 10 osób zapłaciliśmy cos około 600 zł ze wszystkim czyli kawa, herbata, obiad z dwóch dan i tort. Wszytko się prawie zwrócilo z "kopert" bo co jak co ale się nie oszukujmy. Goscie z pustą reka nie przyjdą bezwzględu na to czy zależy wam na prezentach czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaproś do restauracji na jakiś skromny obiad. Później kawa i ciasto. Myślę, że max 60 zł wydasz za osobę. Jak sama mówisz, zapraszasz najbliższą rodzinę to nie będą to wielkie koszta. Wiadomo jakiś wydatek to będzie, ale to wydatek raz na całe życie. Ile osób chcesz zaprosić na taki poczęstunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 osob..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 osób to niewiele, a gdzie chcesz ich zaprsić na ciasto i kawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do siebie do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wy z tym obiadem pasibrzuchy cholerne? Nie byliście nigdy u nikogo na kawie z ciastem czy na podwieczorku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tylko dalam kawe, ciasto i owoce, jakies przekaski. W ogole nie chcialam nikogo prosic ale tesciowa wymusila brrrr to dostala swoja kawe... Nie przejmuj sie p*****lami. Zrob jak uwazasz za sluszne. Aha i tez po cywilnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie na ślubie byli tylko rodzice i rodzeństwo można powiedzieć sami swoi :P Zrobiłam dzień wcześniej leczo, a rano na szybko 2 sałatki i 2 półmiski z wędliną i piklami do tego podaliśmy kilka rodzajów chleba, a po obiedzie był tort i sernik upieczone przez moją mamę :) plus soki, wino i whisky. Jakoś nie wyobrażam sobie po ślubie nie zaprosić gości na choćby skromny obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 osób to myślę, że nie wydasz nawet 500zł. Może jest ktoś kto pomógłby Ci przyrządzić obiad? np schaby, pierś z kurczaka, ziemniaki i 2 surówki do wyboru. Później ciasto i kawa i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście może być kawa i ciasto a dla bardzo głodnych możesz podać półmisek wędlin i może jakąś sałatkę. Jeżeli rodzina nie jest w stylu większości tu piszących "zastaw się a postaw się" to nikt się nie przyczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 osób na ślubie i od razu "zastaw sie a postaw sie" no bez przesady. Nie zastawi sie bo to tylko 13 osób. Skoro zapraszasz gości nawet jesli godziny popołudniowe cos ciepłego pasuje podać do tej kawy i ciasta . Skoro nie chcesz nic robic to wystarczyli by ci tylko świadkowie na ślubie i wtedy rozumiem kawa ciasto i tyle. Ale goście specjalnie na twój slub przyjeżdżają założę sie ze każdy z prezentem lub koperta będzie wiec przynajmniej cos ciepłego przed powrotem do domu pasuje zeby zjedli a nie na glodnego wracali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7. Czemu nie…. My zrobiliśmy takie mini przyjęcie u mnie na działce zamówiliśmy namiot halowy z firmy Vigman mieszczą się koło Izabelina pod wawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×