Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ann23nna32

Swędzenie brzucha w ciąży. Pomocy!

Polecane posty

Gość Ann23nna32

Witajcie. Jestem w 30 tyg. ciąży. Od około 3 tygodni swędzi mnie brzuch. Smaruję się oliwkami, kremami itp. ale niestety nic mi nie pomaga. Miałam robione badania pod cholestaze, ale to nie to. Lekarz powiedział, że to zwykły świąd brzucha. Brzuch napina się i swędzi. Opiszcie mi swoje historie, bo już nie daję rady się drapać ;( Strasznie mnie boki swędzą i góra brzucha. Dzięki za odpowiedzi i wasze historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli to nie cholestaza musisz to po prostu przetrwać. Skóra się napian brzuch rośnie a efektem jest świąd. Ja się drapalam bo nic mi nie pomagało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym ci radziła szybko zacząc stosować jakis dobry preparat na rozstępy (polecam Mustelę, stosowałam w obydwu ciążach i nie mam ani jednego rozstępu). Swędzenie oznacza, ze skóra się rozciąga, i zaraz mogą się rozstępy pojawić. Im szybciej zaczniesz zapobiegać, tym lepiej. Ja tak zrobiłam gdy mnei zaczęło swędzieć, i przestało, a skóra ładna:) I nie oliwka, nie jakiś tam balsam, tylko konkretny krem na konkretny problem, z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygląda to na początek rozstępów. skóra jest maksymalnie napięta więc swędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam podobnie. Stosowałam cały czas oliwke na przemian z kremem na rozstepy dla kobiet w ciazy. Wszystko było ok, do 30 tyg. Dokładnie w 30 tyg po zastosowaniu oliwki zaczął mnie swedzic cały brzuch, do tego stopnia że poszlam pod prysznic zmyć ta oliwke. Wyszły mi jakieś krostki. Dalam sobie 2 dni spokoju bez smarowania i wiesz co krostki znikły, nic mnie nie swedzi. Rozmawiał m z moim ginekologiem i twierdzi że dostałam alergii i mam pić wapno. Teraz wszystko jes t ok, ale nie używane oliwki. Dziwne bo prawie całą ciążę smarowalam sie oliwka, a od 30 tyg mam zakaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze zmien kosmetyki bo mnie nie swedzi tylko po najzwyklejszym zelu do mycia probowalam nawilzajace i inne to nie moglam wytrzymac ze swedzenia no i smaruje tylko oliwka hipoalergiczna bo po kremach na rozstepy tez swedzialo bardziej a dodam ze przed ciaza nigdy nie mialam problemow ze skora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×