Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co potrafią wasze dwulatki ?

Polecane posty

Gość gość

J.w. Moja córka ma 20 miesięcy, je sama łyżeczką, buduje wieże z klocków, potrafi pokazać ile ma latek itp. nie potrafi natomiast ubrać sobie bluzki ( ale sama zakłada czapkę, szalik i czasami uda jej się założyć zapinany sweterek ), chodzi na spacerki wioząc lalkę w wózku, karmi misie. Bardzo mało mówi, teraz uczę ją kolorów, kształty zna. Chcę się dowiedzieć co umieją wasze dzieci w wieku 24 miesięcy i czego mogę ewentualnie jeszcze córkę nauczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spiewac hymn,zonglowac 6 pileczkami,jezdzic na monocyklu,skakac przez obrecz,dac lapke itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn jest w wieku Twojej córki i z tego co piszesz są na podobnym etapie rozwoju. Synek niestety też mało mówi. Z takich ciekawszych rzeczy: potrafi sobie posmarować buzię kremem, podstawia sobie w łazience taboret i myje ręce, czesze sobie włosy, sprząta swoje zabawki do pudelek i odkłada na półki książki i zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka :) dzięki za odpowiedź, dużo matek twierdzi, że ich dziecko w wieku dwóch lat recytuje już wierszyki wpędzając inne matki w kompleksy. Moja córka mówi tylko podstawowe słowa takie jak mama, tata, papa, lala, baba, kokoko, am am, nu nu nu, ty, ja. Śpiewa sobie po swojemu. Za parę miesięcy wybieram się z nią do logopedy, bo jej mowa mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój komodę z Ikei skręcił, zamontował na ścianie podwójne gniazdka, w wolnych chwilach czytał encyklopedię. Noż kurde, co za temat:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ooooo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, to ja pisałam o synku w wieku Twojej córki. Zasób słów u nas podobny, też planuję wizytę u logopedy. Jak widać niektórym się wydaje, że założyłaś temat, żeby rozpocząć licytację na umiejętności dzieci. Zupełnie nie o to chodzi w tym temacie. Większość matek pierwszego dziecka martwi się o jego rozwój. Stąd taki temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też mało mówi, wszystko rozumie ale gada po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 2l3m mówi zdaniami od 5 miesiecy. Pyta i odpowiada. Opowiada mi np Gufi(jej piesek) wpadł do kaluzy. Albo mamusiu zrobimy placuszki chodź chodź mamusiu zrobimy zrobimy. Umie jeździć na rowerku biegowym calkiem sprawnie. Uklada sama puzzle 24 kawałki od 6 miesięcy. Ostatnio jak jej zacznę to i 48 uklada. Za to kolory jej się mylą. Rozpoznaje zawsze jedynie pomarańczowy:) umie rozróżnić 4 figury geometryczne i 4 bryły(z klubu przyjaciol myszki miki się nauczyla) sama myje zeby i naprawde myje a nie gryzie szczoteczkę. Robi od 1 stycznia na nocnik. Wola jak chce. Jak gdzies jestesmmy- sklep urząd sala zabaw to zagaduje każdego i opowiada ze u babci na podwórku jest wielka świnia i Male prosiaczki a tatuś jest łobuziak i mamusia to Asia i pierdyliard innych tajemnic rodzinnych:D wydaje sie pędziwiatr na pierwszy rzut oka ale potrafi sama sie bawić pól godziny kucykami pony i cos caly czas opowiada do nich albo czyta książeczki aż wszystkich stu nie wywali z polek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Loo matko z tymi puzlami to zaszalalas. Normalnie geniusz. Gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 12.17 - a jak to było z rozwojem mowy u małej? Po prostu pewnego dnia zaczęła mówić zdaniami? Czy rozszerzenie zasobu słów następowało stopniowo, czy skokowo? Moje dziecko ma 22 miesiące i składa na razie bardzo proste wyrazy "tata daj", "mama tam", "daj banana". I nie wiem, czy przed nami jeszcze daleka droga, czy na przykład za 2-3 miesiące zacznie mówić "normalnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość252
Autorko nie martw się tak mową, bo to się bardzo szybko może zmienić. Synek 23 miesiące tez mało gada, a ostatnio byłam u znajomych to jej cura 27 miesięcy mówi całymi zdaniami i własnie śpiewa pioseneczki proste i recytuje wierszyki :) co do puzzli to młody układa takie drewniane gdzie trzeba dopasować kształty, ma tez takie gdzie się łączy pary, ale cierpliwości do tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja z 12.17. Dodam ze moja córka bardzo Malo mowila do pewnego momentu a jak juz powiedziała to sie nie dalo zrozumieć. Teraz widzę ogromny postęp odkąd skonczyla 22 miesiące. Wręcz z tygodnia na tydzień z kilku słów zrobily się zdania złożone. Wiec nie martwcie sie. Można pracować z dziećmi duuuuuuzo czytac( czytam codziennie od 8 miesiąca) kilkanaście książeczek. Teraz moja córka potrafi wyrecytować murzynka bambo klamczuche mala myszkę kogucika i kilka innych bajek. Śpiewa kilka kolysanek a nawet nie wiedziałam ze potrafi ale ktorejsc nocy przy usypianiu miałam chrypę zacinalam sie to ona do mnie mamusiu śpiewaj śpiewaj i jak ja przestawalam to ona cale kilka kolysanek(tych co śpiewałam codziennie przy usypianiu- aaa kotki dwa , byl sobie król i kilka innych) wyspiewala bez błędu. Az mnie zatkało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez nie sądziłam ze ona umie puzzle układać. AL takie 2-3-4-5 częściowe z fp to ukladala jak miała 14 miesięcy sama. Moja mama jest nauczycielka i baaardzo dba o jej rozwoj:D to ona jej puzzle kupila jedne drugie trzecie jakies Memory ukladanki wyplatanki i literki i jalos tak sie wcześnie bardzo nauczyla. Ostatnio z babci pomocą ulozyla elze z krainy lodu 60 części. Mysle ze ona polowe. A butik minnie 24 i 48 juz uklada sama. Wogole jest śmieszna. Ostatnio dlugo przedstawiala sie jak ktos się pytal:jestem Kaja dziewczynka lobuziak. Potem przedstawiala sie nazwiskiem. A teraz się przedstawia: Jestem marsjanin miki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma teraz 2l 3 m. Potrafi powiedzieć krótkie zdania np. mama daj pić, tata chodź na pacelek. puzzli nie lubi układać, dużo rysuje i oglada wszystkie książeczki i czasopisma. rozpoznaje niektóre litery alfabetu i cyfry.rozpoznaje i nazywa kształty i kolory. potrafi zaśpiewać piosenke panie janie. pieluch nie używamy od miesiąca w dzień i w nocy, ale wpadki oczywiście jeszcze się zdarzają. w wieku 20 miesięcy miała podobny rozwój co Twoja córka autorko. po 2 urodzinach zaczęła więcej mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak jak mówiłam jak zaczela wogole mówić bardzo szybko poszlo w zdania. W przeciągu miesiąca z slow pojedynczych i zlepek Mama daj poszla w plynna mowe. I teraz juz trzeba sie pilnować jak coś sie mówi. Bo ostatnio oglądamy cos i chciałam przelaczyc a maz do mnie pod dupa masz pilota(na łóżku siedzialam i za mną lezal pilot) to potem pól dnia sluchalam córkowego- mamusia usiadła dupa na pilota potem mamusia puscila bączka-i jeszcze sama się ze swych tekstów zaśmiewała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 2 lata i 2 miesiace i mowi plynnie zdaniami. Liczy do 20, zna kolory po Pl i Ang, zna ksztalty, zna alfabet, rysuje literki po szlaczkach w kolorowance, samodzielnie je sztućcami, załatwia sie do toalety na nakladke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 19miesięcy i narazie,je i pije sama, układa z klocków wieże i mur .Już potrafi uczesać włoski,czasem wysmarka nosek,pokazuje wszystkie części ciała u ludzi i zwierząt,naśladuje krowę,baranka.kotka,pieska ,kaczkę i płaczącego dzidziusia,wiatr ,auto :) nuci "aaa aaa kotki dwa" mówi narazie tyle: Mama,Tata,baja,choć,tam,am,mniam,nie,tak,papa. Sygnalizuje gdy jest głodna np.pokazując na lodówkę ;) zbiera zabawki jak ją poproszę i opiekuje się lalą,ogląda książeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko 24 m. - jest odpieluchowany tylko na dłuższe wyjścia zakładam pieluchę. -je sam widelcem, łyżeczka też ale wtedy mocno brudzi. -mówi duzo słów, ale nie tworzy zdań. - układa puzzle takie 6 i 9 elementów największe. -sam ubierze spodnie, kurtke, ale nie bluzkę. -powie co chce jeść, pokaże. -bardzo sprawnie jeździ na rowerku biegowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka - zamierzam kupić córce rowerek biegowy, ale dopiero w okolicach wakacji. Córa jest niziutka i drobna, nie wiem czy poradzi sobie na nim :( wszystkie części ciała i twarzy zna, do puzzli nie ma cierpliwości, ale zamierzam ją do tego za parę miesięcy zachęcić. Nie sprawdziły się u nas zabawki edukacyjny takie jak stolik edukacyjny czy gitara itp. Odpieluchowywanie zaczynamy w okolicach maja, gdy będzie już ciepło. Córka lubi za to lepić ciastoliną i rysować flamastrami różne bazgrołki ( kredkami nie, bo musi nimi mocniej cisnąć ) książeczki czytam ok godziny dziennie, córka lubi wierszyki, na bajkach jakoś się nie skupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za pozno na odpieluchowywanie ja zaczelam sadzac w wieku 9 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest za późno mam dwójkę dzieci syna zaczęłam sadzać jak skończył 2 latka wiosną właśnie i załapał po ok. Tygodniu i to odrazu wołał do wc a nie na nocnik .Córka kończy 2 latka w lipcu i zaczynam oduczać od pieluchy za ok.1-2 m. Wcześniej i tak dziecko nic nie kumało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.14 - uważam, że odpieluchowywanie 9-miesieczniaka to bezsens. Dziecko w tym wieku nie kontroluje jeszcze potrzeb. Mozesz tylko zgadywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 latek juz spokojnie moze byc odpieluchowany. Uwazam ze 2 latek w pampersie, czy ze smoczkiem to wynik li tylko lenistwa o wygody rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu autorka, córka w maju będzie miała 22 miesiące, czyli jeszcze nie 2 latka :) ale jestem zdania, że taki wiek jest idealny na odpieluchowanie, bo dziecko jest bardziej świadome. Wcześniej ma to średni sens. Syn koleżanki robił kupkę do nocnika gdy miał roczek, potem przestał, teraz ma 17 miesięcy i dalej o nocniku nie chce słyszeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie roczek ale 2 latka idze szybko nauczyc. Mam dwojke i jakos super ponadprzecietni nie sa a po 2 ur juz robili na nocnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
26 miesiecy uklada 60 puzzli liczy do 10 zna kolory, 3 potrafi nazwać mówi duzo,krótkimi zdaniami wychodzi,schodzi po schodach sama je ale np.zupą ja ją karmie nie ma smoczka od kilku miesiecy nosi pieluche pije z butelki bo z kubka wylewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka na 21 miesięcy, mówi już normalnie zdaniami ( nie wymawia litery r) Śpiewa piosenki, recytuje wierszyki taką ma pamięć nikt jej tego nie uczy. Proste zdania w stylu moja mama, Tata bjum bjum składała już po skończeniu r oczku. Od 15 miesiąca bez pampersy w dzień, ale sama ja wysadzalam siku i zdazaly sie wpadki. Mając 18 miesiecy zaczęła sama prosic i już bez wpadek. Od 19 miesiaca nie zakładam też na noc, kilka razy zmoczyla łóżko. Sama nie je bo jest ciężka do jedzenia i rozrzuca zamiast jeść, więc karmię. Umie sobie założyć majtki, skarpety, legginsy i czapkę. Jak ja coś najdzie to zaczyna decydować alfabet albo cyfry od 1 do 10 ale ona traktuje to jak wierszyk i chyba sama nie rozumie co mówi, absolutnie nie liczy. Tego też jej nikt nie uczył, podlapala z bajek i piosenek. Puzzle próbuje układać takie z fisher price ale jej to za bardzo nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wchodzi i schodzi po schodach Zapomniałam napisać Gość z 15:53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwieksza głupota to właśnie takie porównania każde ma swoje tempo czasami dzieci szybko sie rozwijaja w tym wieku a w szkole jest potem słabo albo odwrotnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×