Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak dać większą sumię pieniędzy na wesele?

Polecane posty

Gość gość

Piszę w tym dziele, bo tutaj wchodzi chyba najwiecej osób, a potrzebuję jakiejś rady. Mój młodeszy o 16 brat się żeni, chcialbym razem z mężem dać im na nową drogę życia trochę wiecej kasy niż zwyczajowo, ale mam problem.Czy : 1.dać w kopercie, ale wtedy będę miała stres,ze ktoś moze ukraść, albo Młodzi będą sie czuli niezręcznie z duża kwotą i będą spięci, a nie wyluzowani. 2.Kolejny pomysł, to czek w kopercie. 3.Kolejny przed weselem powiem im,że dosjaną tylko taki"talon na kasę" a po wesleu idzieny do banku i im przeleją na konto, 5.wersja kolejna podstępem poprosić o numer konta i w dniu wesele przelać i operacją włozyć w kopertę? Mąż jest za opcją 3, mówi że zrobimy taki "talon " jak w wygranychz dedykacją,życzeniami i kwotą w kolorowej kopercie, tak na wesoło, jakiś śmieszny tekst do tego i balon czy coś tego typu.Sama juz nie wiem.Może macie jakieś jeszcze inne opcje, albo która w tych co napisałam będzie najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o jaką kwotę sie rozchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napewno nie do koperty. Podoba mi sie pomysl z talonem lub falszywym zabawnym czekiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś --> a czy to ma jakiekolwiek znaczenie ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostalam 10tys w kopercie od szefa mojego taty, zupelnie niespodziewanie, no ale facet ma kasy jak lodu, sama bym do koperty takiego prezentu nie wkladala ale mi najbardziej podoba sie pomysl ze zwyklym czekiem, bez wymyslania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mogę, zadajesz pytanie, podajesz warianty, w tym te ten z kopertą, a nie chcesz podać sumy..Ja w takim razie nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przelalabym kwotę na wskazany numer konta,a w kościele dałabym kopertę z życzeniami+kwiaty czy co tam sobie młodzi życzą. Dla mnie bez sensu iść z nimi po ślubie do banku i robić przelew,jakbyś w domu z internetu nie mogła skorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto ukradnie?? Zawsze dawalam koperte, swiadkowie pilnuja tego. Ostatnio wesele bylo w hotelu i wszystko do sefu poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka che chyba zabłysnąć przed rodziną, jaka to ona wspaniałomyślna. Do banku pewnie chce iść z młodymi, by pocelebrować daninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też się najbardziej podoba opcja z tym "talonem", "czekiem". Pieniądze przelej na konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przelew przed slubem a w dniu ślubu talon do koperty z życzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomysł z talonem jest fajny z tym że pieniądze przelejcie sami, poproście ich o nr konta i już. Albo dajcie normalnie gotówkę do koperty.Opcja pójścia do banku z młodymi wydaje mi się najgorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto ukradnie?? Zawsze dawalam koperte, swiadkowie pilnuja tego. Ostatnio wesele bylo w hotelu i wszystko do sefu poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Talon fajny pomysł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przelew - o ile mają wspólne konto. Jeżeli nie to przed ślubem koperta do ręki dla obojga. Ja tak dałam mojemu bratu. Dwa tygodie przed ślubem koperta wręczona obojgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasa na konto w piatek kolo południa żeby pieniadze doszly na poniedziałek. Do tego wierszyk w kopercie z informacja żeby zerkneli na konto w poniedziałek. Ja tak dostałam od siostry 5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostalam w kopercie dzień przed ślubem. Pomysł z przelewem na konto też dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z bankim napisałam z rozpędu, nie znam numeru konta mojego brata, ale chyba tak byłby najlepiej, zrobić przelew na konto i dać "talon'.Nie chcemy iśc z kasą przed weselem, bo zaraz będą mi gadali,ż enie trzeba,ż epo co,ż ena co.Mó brat nigdy nie chce przyjać ani gorsza, mama tak samo a tym sposobem , chciałabym im pomóc , bo wiem,ze bardzo kasa jest im potrzebna. Gotówka do koperty odpada, to za duża suma, a tam gdzie bedzie wesele to zwykła sala weselna, nie wim czy mają sejf, nie chciałbym im komplikować imprezy. Jakie to ma znaczenie ile chcemy dać? Dośc dużo jak na wesele i raczej do kopery za dużo, dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostalam 2 dni przed weselem 4tys. euro przelewem bankowym z opisem pezent weselne od....Uwazam ze to bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym zrobila jakos smieszny 'czek', tak zeby to wygladalo na zart, a przy wreczaniu bym wyjasnila ze pieniadze przeslalam/ przesle na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabawny talon w kopercie na weselu, a pieniądze na konto. To najrozsądniejsza opcja no i będą mieć sympatyczną pamiątkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że ma znaczenia jaką kwotę chcecie im podarować. Jeśli to kwota tak myślę do 10 tys to spokojnie dajesz w kopercie, jeśli sporo większa to przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Az mnie tez zaciekawilo co to za kwota skoro tak panikujesz. A mlodzi i tak i tak uzbieraja duza kwote to ich problemem jest by to sobie schować i wczesniej o tym pomyslec. A nie gościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym normalnie zapytała brata o nr konta i przelała w pt i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mlodzi i tak i tak uzbieraja duza kwote to ich problemem jest by to sobie schować i wczesniej o tym pomyslec. A nie gościa. Jakbym miała dać tak dużą kwotę, też wolałbym mmieć pewnosć ze trafi do rak osób którym daję, a nie zastanawiać się czy wszystko będzie ok.Autorka chyba chce dać sporo, wiec tym bardziej powinna zrobić to bezpiecznie.Też jestem ciekawa jaka to kwora:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też bym przelała 2 dni przed weselem tytułem : Prezent weselny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym na konto nie przelała, tylko szukała innego sposobu, bo wszechobecny US może się przypierniczyć o podatek. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale słyszałam, że kogoś ścigali za prezenty ślubne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcemy dać z mężem 30 tysięcy. Także w kopertę odpada. Po prostu za duży stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i dobrze, że w końcu podałaś tę kwotę, bo to zmienia postać rzeczy. Jak ktoś wcześniej napisał-US może się czepić, koperta odpada, jedynie, to przed ślubem, w domu (niekoniecznie tego samego dnia) wręczyć im osobiście, a jak boisz się, że nie przyjmą, to połóż im pod poduszką podczas wizyty, a po wyjściu zadzwoń i powiedz, że zostawiłaś im prezent, a życzenia otrzymają w najważniejszym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam na wesele od cioci (tzn dostaliśmy ) pięć tysięcy w szkatułce na biżuterię zamykanej na kluczyk. No ale 30 tyś to sporo większą kwota. Ja bym dała im do ręki dzień lub dwa przed weselem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×