Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zaniepokojona 3

Zastrzyk domięśniowy a groźba konfliktu

Polecane posty

Gość Zaniepokojona 3

Jestem w 28.tygodniu w ciąży,ponieważ mam grupę A rh minus,a mój mąż grupę A rh plus,lekarz zaproponował wykonanie zastrzyku domięśniowego,dodając,że decyzja należy do mnie,bo zastrzyk jest dość drogi-kilkaset złotych.Chcę dodać,że oczekuje trzeciego dziecka,dwoje poprzednich odziedziczyło grupę krwi po mnie,więc nie zachodziło żadne ryzyko. We wcześniejszych ciążach nie było propozycji owego zastrzyku.Mam dylemat,czy zamówić i wykonać ten zastrzyk,nie chodzi tylko o sporo wydatek,ale raczej o fakt,czy to jest w ogóle potrzebne.Przecież w szpitalu po porodzie i tak podadzą mi immunoglobulinę. Czy ktoś był lub jest w podobnej sytuacji,jakie są wasze zapatrywania na ten zastrzyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie lekarz poinformował o tym zastrzyku i spytał czy chce, bo ma taki obowiązek i musi to wpisać w kartę ze to zaproponował. Ale od razu powiedziałam ze nie chce, bo wyczuwam ze to zbędne a drogie. I tak dostane w szpitalu immunoglobuline. U ciebie identyczna sytuacja, skoro 2 dzieci odziedziczyła twoja grupę to tak jakby teraz jesteś w 'pierwszej ciąży' potencjalnie konfliktowej, ryzyko jest minimalne. Szkoda tych 300 zł, kiedy lek sluzy tylko upewnieniu sie. Jesli teraz urodze dziecko z Rh+ to zastanowie sie w kolejnej ciazy. Za granicą zastrzyk ten jest refundowany, poczekam aż u nas będzie. Od znajomej położnej wiem, że w naszym szpitalu spotkała się raz czy dwa z pacjentka po zastrzyku. Wiec to nawet nie promil rodzących. Wszystkie mamy Rh- dostają immunoglobuline po porodzie. Nie ma znaczenia grupa krwi dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona3
Bardzo dziękuję za odpowiedź,pomogłaś mi podjąć decyzję o rezygnacji z tego zastrzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×