Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Kiedy pierwsze buty dla dziecka?

Polecane posty

Gość gość

Córka ma 8 miesięcy nie chodzi nie raczkuje tylko pelza i przewraca się. Ubieram jej zawsze grube skarpety a moja mama mnie męczy żeby zakładać dziecku buty ze sztywna podeszwa to nauczy się wstawać. Prawda to ? Jak było u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że nieprawda. Nie można krępować stopy, któraś nie chodzi, ponieważ ona kształtuje się właśnie podczas pełzania, raczkowania i wszelkich nieporadnych prób wstawania. W domu tylko skarpetki antypoślizgowe czy cos w tym rodzaju. Poza tym to nie jest wyścig, rozwoju nie można przyspieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam w internecie wypowiedzi lekarzy i każą zakładać miekkie buciki z miękką podeszwa ewentualnie skarpety antypoślizgowe i ze twarde obuwie to mit ale moja matka wie swoje i na siłę wciska dziecku buta z twarda podeszwa ja swoje ona swoje. Brrrr nienawidzę jak wtrąca się w wychowanie mojego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to nie pytaj na forum tylko pokaż mamie jakiś artykuł albo powiedz, że rozmawiałaś z lekarzem. Niektóre trendy wychowawcze się pozmieniały, spróbuj to wytłumaczyć mamie, wiedza jest coraz większa. Poza tym 8 m-cy to jeszcze bardzo wcześnie jak na wstawanie, po co ten pośpiech. Każde dziecko nauczy się chodzić, nie musi to być na ten magiczny roczek. Norma jest chyba do 18 m-cy i to też warto wiedzieć. Moja córka ma 10 m - cy i niedawno zaczęła wstawać. Buciki miękkie zakładam jej do wózka, tylko dla ciepła. W domu śmiga w rajstopach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasskaa82
Po domu najlepiej na boso! Albo skarpety odpowiednie. A poza dom, na wyjścia spacery wygodne, dopasowane buty:) Ja znalazłam idealnie w Ryłko - fajny model, cena ok, nie są jakoś specjalnie sztywne a elastyczne. i mają taką specjalną wkładkę która zapobiega odkształceniom bucika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja niunia ma 11tyg i już kupiłam jej pierwsze buciki rozm 18 i są jeszcze za duże więc nie zakładam. Ale będę jej tylko je zakładać jak będziemy wychodzić na zakupy lub gdzieś gdzie w nośniku będę ją trzymać żeby w nóżki było jej ciepło q też mam takie miękkie trampki bardzo leciutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po domu mój maluch chodził boso, a pierwsze buciki kupiłam trampki z http://trammpy.pl/. Mają wyprofilowane, miękkie wkładki, więc na spacerki były idealne i przewiewne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iggulala
ja kupowałam takie https://www.rylko.com/pl/produkt/IE2417-2N_PA7,115063,49.html rozmiar 19 - są ok, mała biega w nich codziennie. Mają spód wykonany z termokauczuku z protektorem, dzięki czemu but nie traci właściwości elastycznych. Bardzo fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roksana

A czy któraś z mam zamawiała może buty dla swojego malucha z twojelekicompl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola
22 godziny temu, Gość Roksana napisał:

A czy któraś z mam zamawiała może buty dla swojego malucha z twojelekicompl?

Moja córka ma od nich buciki. Lekkie,dobrze uszyte i wygodne. Moja córka bardzo lubi w nich chodzić także jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różne są teorie doboru obuwia, ważne żeby był wygodny i nie powodował dyskomfortu w stawianiu pierwszych kroczków. Bardzo dobrze sprawdzają się buty firmy Memo Baby https://www.wesolebuciki.pl/trzewiki-profilaktyczne/683-memo-baby-start-bella-3jb-trzewiki-p%C3%B3%C5%82buty-profilaktyczne.html
Rodzice bardzo dobrze chwalą sobie ta markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Córka miała 10 miesięcy gdy zaczęła chodzić a "prawdziwe" buty dostała jak miała prawie 13, wcześniej stosowałam niechodki bo to też był okres zimowy i poprostu na dworze nie wypuszczałan z wozka 😉 

Jesli szukacie dobrej jakości butów dla dziewczynek i chłopców, polecam stronę:

https://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-dzieciece_Buty-chlopiece-914.html

W sklepie obecnie są dobre promocje na obuwie dla dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie i nie. Dziecko nauczy się chodzić i wstawać we własnym czasie. Jak będzie gotowe. A najzdrowsze jest chodzenie na bosaka. Ja nie zakładałam córce butów aż do roku z groszem bo dopiero wtedy zaczęła wstawać i chodzić. Nie słuchaj matki i już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×