Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imię dla dziewczynki Klaudia, Kornelia czy Wiktoria

Polecane posty

Gość gość

Cześć! Niedługo rodzi się nam córeczka i zastanawiamy się nad imieniem. Jedno z nas jest za Klaudią a drugie za Wiktorią. Może być też Kornelia. Które wg Was jest najładniejsze i dlaczego? Czy imię Klaudia jest imieniem, które prawdopodobnie będzie obecne przez lata (jak np. imię Natalia) czy jest tylko jakimś wymysłem z poprzednich lat? Jak odbieracie imiona, które wymieniłam? Dzięki za odp. Dzięki temu spojrzę na te imiona z innej perspektywy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kornelia-oryginalne i szlachetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kornelia najładniej, można ładnie zdrabniać - Nela, nie jest tak przerażajaco popularne jak Wiktoria. Nie dawaj Klaudia bo to obciachowe, tandetne imię. Taka Nikola tylko 1-2 dekady wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja myślę, że wszystkie imiona nie są na chwile i są ponadczasowe, Klaudia popularna wśród 20-latek, ale znam też osobę 50-letnią o tym imieniu, a w zeszłym roku była na miejscu 49. i nadano ją 824 razy. Kornelia była na miejscu 26 - 2 150 razy, Wiktoria od wielu lat jest bardzo popularna, w zeszłym roku na miejscu 11 - 4 788 nadań. Wiktoria jest ładna ale Wiki już mnie tak nie urzeka, Kornelia jest ostatnio modna, ale chyba aż tak mnie za serce nie chwyta, Klaudia jest ok wg mnie. Sama wybrałabym chyba Klaudię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kornelia niby modne i "szlacheckie" a jeszcze pamiętam jak w szkole z 10 lat temu mówiono że to imię kojarzy im się mniej więcej Kornela chodź do woza.. czyli typowo wiejskie a nie szlacheckie, ale co tam kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka tematu__
Zdania widzę są podzielone. :) Mi imię Kornelia podoba się, ale coś mi w nim przeszkadza, dlatego podałam je jako taką ewentualność, jakbym odrzuciła pozostałe dwa. Wiktoria podoba mi się chyba najbardziej, ale skrót Wiki (jak ktoś wyżej zauważył) nie przemawia do mnie. Klaudia zazwyczaj nie jest zdrabniana (gdy dziecko już ma kilka latek) i jest po prostu Klaudią. Myślę, że jest to zaletą. Tylko jak ktoś tu też zauważył, trochę budzi to imię skojarzenia z Nikolą sprzed lat..Podoba mi się imię Aleksandra, ale znam kilka dziewczyn i kobiet o tym imieniu i można powiedzieć, że prawie nigdy nie używa się pełnej formy, tylko mówi Ola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne.n Klaudia -niestety imię , ktore patologia nadaje by poczuć się lepiej. Wiem,ze generalizuję, ale niestety to częsty przypadek. Wiktoria- mam w rodzinie dwa przykłady gdzie mężczyźni mający córki z kolejnych małżeństw z dużo młodszymi żonami dali dziewczynkom właśnie tak na imię. Stąd kiepskie skojarzenia. Kornelia-niby wyższych lotów, a jednak nie do końca. Jesli ktoś miałby sie upierać przy tych trzech imionach doradziłbym juz Kornelię, choć uważam je za nieco pretensjonalne i należy uważać z nazwiskiem, Kornelia Nowak brzmi kiepsko, Kowalska juz lepiej, ale np. Zdunek beznadziejnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka tematu___
Poważnie aż takie skojarzenia macie z tą Klaudią? Trochę mnie zaskoczyliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym na takie opinie ze to imie dla patologii nie patrzyła bo to tylko świadczy o osobie która tak pisze... tutaj to wygląda tak: Klaudia dla patologii, Sara dla psa, Wiktoria oklepane i bez polotu, Nadia dla ruskiej wiadomo kogo, już nie wspomnę o rymowankach tu pisanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja pisałam o Klaudii, Wiktorii i Kornelii. Negatywna opinia o tych imionach nie świadczy o mnie, tylko po prostu te imiona tak mi się kojarzą i nie jestem w tym odosobniona. Jeśli autorko tak Ci zależy to bierz juz Kornelię lub Wiktorię. .Klaudia naprawdę nie jest dobrym wyborem. Może jesteś za młoda i nie widziałaś ballady o lekkim zabarwieniu erotycznym , ale przyszli teściowej Twojej córki pewnie będą wiedzieli o co chodzi i niestety tak rodzą się skojarzenia i uprzedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie dość pretensjonalne, no i strasznie popularne . Corka będzie miala po kilka imienniczek w przedszkolu i klasie. Ktoś wyżej dobrze zauważył że należy brać pod uwagę nazwisko. Znam Wiktorię Pac.... Ogólnie, im niższa klasa społeczna, tym więcej Klaudii i Wiktorii. Ale w sumie lepsze to niż Dżesika czy Pamela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety są różne dziwne skojarzenia imion. Mi np. imiona Klaudia i Sandra kojarzą się z prostututkami. Kornelia jest ok, Wiktoria może i oklepane, ale co z tego, bardzo ładne imię. Wolałabym być trzecią Wiktorią w przedszkolu niż nosić jakieś dziwaczne "oryginalne" imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WIKTORIA-WIKTA blee, znam kilka Klaudii, nigdy nie miały problemu z tytułu imienia, nie są z patologicznych rodzin, to tylko zaściankowość POLACZKÓW, z tą segregacją imion, jak dla patologii czy dla psa...KORNELIA nie podoba mi sie, takie ciężkie twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak cie rusza że dla patologii to tylko Kornelia bo to imię dla klasy wyższej, inne imiona dla tej klasy to: Zofia, Antonina, Helena, Aniela, Klara, Matylda, Janina - nadaj tak i zaliczysz się do klasy wyższej, znam wiele Klaudii i nigdy nikt ich nie wyśmiewał z powodu imienia, jest to normalne imię zakorzenione już w polskiej świadomości, obecnie już rzadziej nadawane bo po prostu się znudziło, a za pokolenie lub 2 znów będzie na nie boom. Dla porównania imię Łukasz normalne a nadano je mniej więcej tylko samo razy co Klaudię, a dlaczego? bo jest popularne wśród rodziców więc wiadomo szukają czegoś świeżego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Claudia Cardinale piękna włoska aktorka już wiekowa ,ale to z nią mi się kojarzy.Kornelia to dla babci w chustce na głowie i rozaniecem w ręku na starość będzie pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że wszystkie podane imiona są ładne. Zapytasz w innym miejscu to będzie więcej zwolenników niż przeciwków tych imion. Tu tylko ciągle słychac o "patologii" - ale jak ktoś się w takim towarzystwie obraca to jakie ma mieć inne porownanie? :) Ja znam Wiktorie i Klaudie, które są młodymi pięknymi, mądrymi studentkami medycyny i prawa. Male dziewczynki Wiktorie i Klaudie, które są fajnymi osoabmi z normalnych domów. Kornelii akurat żadnej nie znam, ale ładne imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka tematu___
Fajnie, że odpowiedzieliście ;) Raczej staram się nie segregować imion, że te dla patologii a tamte dla wyższych sfer, ale rozumiem, że ktoś może mieć takie skojarzenia, bo w niektórych przypadkach może i uzasadnione w jakimś stopniu. Po rozmowie z mężem chyba zostaniemy przy tych imionach, tylko zastanawiamy się, czy ma być Klaudia Wiktoria czy Wiktoria Klaudia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacasablanca
Kornelia albo Wiktoria :) najlepiej poczytaj sobie charakterystykę tych imion w Internecie - sprawdza się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takim razie jestem za Klaudią, Wiktorii mam już trochę dość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jesteście zdecydowani na dwa imiona? Ja bym wolała jedno, z dwoma jest wiecej kłopotów niz pozytku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka tematu___
Nadamy dwa imiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka tematu___
Może jeszcze jakieś opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak jestecie zdecydowani to już nie ma sensu podbijać tematu, bo zaraz znów sie dowiessz, że źle, be, brzydko itd :p Mnie sie podoba - jak chcesz to nadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam naimie Klaudia imię z rodów patrycjuszy zona pilata można zdrabniać KLAUDII, KLAUDKA, KLAUDUS, DUSIA, ale nienawidzę jak wołają Klaudyna , Kornelia jest ładne bardzo ładne, tylko nie wiem jakie zdrobnienia a Wiktoria już za popularne.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Klaudii i Kamilki
Moja córka 3l. ma na imię Klaudia Laura <3 Od zawsze mi się podobało imię Klaudia <3 A młodsza Kamila Martyna <3 Kamila też bardzo ładne imię i nie jest tak popularne jak te wszystki Lenki, Maje, Zuzie, Julki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KLAUDIA męska forma Klaudiusza ..jakieś 20 lat temu jak któraś wyżej pisała był to odpowiednik dzisiejszych -Pameli Vanessy i Nikoli :D Dokładnie TE SAME środowiska te imię ukochały ...Pamiętam zapuszczone ohydne wsie w zachodniej Polsce po upadłych PGR z usmarkanymi obdartymi dzieciakami -Andżeliki Wiktorie Klaudie Roksany -wtedy to tam był top :D WIKTORIA trochę skomplikowany temat -imię "mieszane" społecznie, kochane przez patologię i mieszkańców Polski C ale i dawane w zacnych porządnych familiach .Tyle że popularne ,ostatnimi laty pełno Wik było w każdej gimbazie . KORNELIA hm .pretensjonalne niby "szacowne' ale zgadzam sie z przedmówczyniami że najbardziej pasujące do starej baby :D . do zgredowatej p***y po 50tce . Zdrobnienie Nela może być ale samo imię pachnie naftaliną i fatalnie brzmi z wieloma nazwiskami. Tak ogólnie chyba najstraszniejsze z tych trzech ::):) . Finał -Wiktoria choć nie jest ono optymalne reszta na NIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle, że najlepiej jak już urodzisz i samo do Ciebie/Was przyjdzie... moja córka czekała na imie 3 dni! siedzielismy całą rodziną i szukaliśmy jakie do niej pasuje. Starsze dzieci chciały Hanna, Kasia, Basia... Zuzanna ale ostatecznie została Zosia. I jest idealne. Pasuje na 100% i co fajne w każdym języku łatwo je wymówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klaudia oznacza "kulawa" - Klaudiusz "kulawy" Poczytaj o znaczeniu imion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytasz wiec mówię, ze nie podobają mi sie wszzystkie 3. Nie lubie imion, które mają męskie odpowiedniki. Gdybym bardzo, bardzo musiała wybrac to Wiktoria... bo ma dobre znaczenie. Ale tylko dlatego. Klaudia i Kornelia trudne do wypowiedzenia, bedzie się mylic z innymi podobnymi .... wybierz inne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×