Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sani18

Czy ze mną wszystko w porządku?! :'(

Polecane posty

Gość sani18

Mam wielki problem.... Mam dopiero 18 lat. Jakieś 2 tygodnie temu dowiedziałam się że jestem w ciąży. Po wizycie u ginekologa byłam przerażona... Lekarz powiedział mi ze mogę nawet umrzeć utrzymując ciążę. Dostałam skierowanie do szpitala, przyjęli mnie od razu. Lekarz prowadzący po wielu badaniach podważył opinie mojego ginekologa mówiąc iż w obecnym stanie jest ze mną wszystko w porządku. Jestem juz w 6 tyg ciąży. W szpitalu byłam tydzień... Lekarz na sam koniec powiedział ze juz mnie wypuszczają ale za tydzień kontrola bo on wie ze ciąża nie będzie donoszona... :( ogólnie na jednym z badań stwierdził iż pecherzyk ciazowy jest tylko nie uwidoczniono zarodka. Strasznie się boje... Nwm czy wszystko jest w porządku. Mam nudności... Obolałe piersi i podbrzusze boli od czasu do czasu... Wizytę u ginekologa mam dopiero 9 maja.. Rozmawiałam z lekarzem ale zero nowości.. Nwm czy ja mam czekać aż coś stanie się temu maleństwu. Strasznie się martwię bo ciąża jest dla mnie wielkim cudem i szczęściem nawet w tym wieku... Pomóżcie może ktoś miał podobnie, bądź pomoże co mam robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dlaczego ma się coś stać? Co jest nie tak z ciążą? co się dzieje? Skąd stwierdzenie że możesz umrzeć z powodu ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Tak twierdziła mój ginekolog. Powiedział iż pracując juz jako ginekolog od 30 lat pierwszy raz widzi takie coś. Mówił ze macica jest odwrócona bądź jest ciąża poza maciczna także nwm na jakiej podstawie to stwierdził. Teraz po pobycie w szpitalu jest jedna niewiadomą. Lekarz powiedział ze wyniki są w miarę dobre dostawałam tabletki itd ale nadal coś mu się nie podoba. Chodzi o to ze nie uwidoczniono zarodka. Ja nwm wgl kiedy zarodek jest uwidoczniony? W którym tygodniu? Czy zależy to od organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz 35 lat i internautów pytasz czy masz mieć dzieci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prowo, do tego nie trzymające się kupy. Jedyne co jest prawdziwe to chyba to, że masz 18lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciąza pozamaciczna usytuowana jest np. w jajowodzie albo w jajniku. Gdzie był ten pęcherzyk widoczny? o macicy odwróconej nie słyszałam. U mnie zarodek z akcją serca był widoczny w 6t4d. Ogólnie przyjmuje sie że ok 6-7tc powinien byc, chyba że masz nieregularne cykle i zaszłaś w ciąże poźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Że co?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Na wypisie jest napisane: W jamie macicy pecherzyk ciazowy GS 0,719cm /5+3/. Nie uwidoczniono elementów zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no czyli to nie pozamaciczna. A jak twoje cykle? Długość i czy są regularne? Robiłaś beta hcg z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz w szpitalu po wielu badaniach powiedział, ze wszystko w porządku, a przy wyjściu powiedział, ze nie donosisz ciąży? Czy tylko ja tu czegoś nie czaję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też usiłuję to ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZTO pewnie prowo, tylko zastanawiam się komu chce się pisać takie długie posty D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Miałam robiona morfologie. Dalej się na tym na prawdę nie znam. Miesiączki juz nie mam. Mam tylko taki śluz ale to tylko czasami. Dalej nwm co ja mam robić nawet jeżeli było by później wszystko ok. Nie mam pomocy w rodzinie także chociaż tu chciałam się czegoś dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
beta hcg to inne badanie. dlaczego nie odpowiesz na pytanie o cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos kto pisze "nwm" nie moze byc powazny. Ciąża pozamaciczna? I do domu wypuścili? Jaaaasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Ja nawet nwm co to są te cykle. Trudno jest mi się teraz Odnaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
O tej ciąży poza macicznej to mój ginekolog mówił dlatego dostałam skierowanie do szpitala. Jednak lekarz prowadzący mówił co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz 18 lat? Poważnie? Cykle miesiączkowe -czyli czas liczony od 1 dnia okresu do dnia poprzedzającego kolejny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Ja zawsze liczyłam sobie. Powiedzmy 8 marca dostałam miesiączkę i mam 4 dni do 12. Kolejną wtedy powinnam dostać około 10 kwietnia bo mam mniej więcej co 29 dni. Boże ze nie wiem jak to się na to mówi to już moja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to znasz jednak to okreslenie. Skoro nie wiesz o czym była mowa to jednak nie tylko to twoja sprawa bo nie można się było z tobą dogadać. A były regularne czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Akurat w sprawie miesiączek miałam z górki. Co 29 dni, krótko, bezboleśnie. Nie spóźniała mi się nigdy. Teraz tylko właśnie powinnam dostać 10 kwietnia a do dziś nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychodzi że dziś jest dokładnie 7 tygodni ciąży. Idź na beta hcg z krwi -2 razy w odstępie 48 godzin. Przekonasz się czy beta hcg prawidłowo przyrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
To dlaczego przy wyjściu ze szpitala w piątek 22 kwietnia mam na wypisie 5 tydzień? Na te badania mogę iść do przychodni czy ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trudno powiedzieć. Ale albo ciąza jest młodsza niż wynika z ost. okresu albo się nie rozwija. Dlatego pytałam o długość cykli i regularność. A co lekarze na to powiedzieli -na wiek wg usg i to że się różni od wieku od ost. okresu? Musisz zrobić betę. Idź do laboratorium -na to badanie nie trzeba skierowania ale trzeba zapłacić ok 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli to ciaza pozamaciczna to rzeczywiscie mozesz umrzec,a dziecko i tak nie ma szans, bo nie ma jak sie rozwinac.jesli trafilas na pisowskiego gyna i to ciaza pozamaciczna, nie bedzie chcial ratowac ciebie tylko zarodek ktory i tak umrze z braku warunkow do rozwoju.dowiedz sie dokladnie, bo ten pierwszy lekarz mogl miec racje, z tym ze kazdy inaczej podchodzi do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Właśnie Lekarz nic nie mówił o wieku itd. Dlatego się martwię bo lekarz praktycznie nie mówi nic co by wszystko wytłumaczyło. Pójdę na pewno. Jej ja juz nie wiem co robić. A co do czynności jakie mogę robić a jakie nie? I co z jedzeniem? Zmiana diety czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Właśnie tu w Złotowie ciężko o dobrego lekarza. Mieszkam tu od roku i Ci lekarze u których już byłam.. No brak słów. Pójdzie się do lekarza on nic nie powie i żyj sobie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamatorka
Staraj sie nie denerwowac. Jeszcze wszystko sie ulozy. Nastepnym razem popros gin., zeby wszystko dokladnie Ci wytlumaczyl:) Masz prawo nie wiedziec, przeciez pierwszy raz jestes w ciazy! Co do diety - znajdziesz sporo informacji w Internecie. Nie pij alkoholu, nie pal... Nie jedz surowych I wedzonych mies, ryb, unikaj tez sera plesniowego. Ktos sie ociazy? Moze C***moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sani18
Mam taką nadzieję ;).... Co do alkoholu nigdy nie piłam bo tego nie nawidze a papierosy? Od razu chyba nie rzucać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzucać od razu a jak. Chcesz truć dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×