Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mam 26 lat, jestem w ciąży, słyszę ze jestem bardzo młoda matka. śmieszne.

Polecane posty

Gość gość

Zwłaszcza jak przychodzę do swojej przychodni. Same kobiety 30+, niektóre 40+. Nie do końca wierze ze się Bóg wie czego dorobiły w Polsce i wydaje mi się ze chodziło raczej o fakt odwlekania macierzyństwa z przyczyn wygody niż braku kasy. Nie oszukujmy się, 26 lat a 30 w Pl na macierzyństwo to żadna różnica. Ja pracowałam juz na studiach wiec cv pustego nie mam, a za rok lub rok z kawałkiem wracam do pracy. Ale do czego zmierzam. .. nie uważacie że świat stanął trochę na głowie ze tu na kafe i ogólnie wszędzie mówi się kobiecie ze jak ma 25 lat i w ogóle przed 30tke zaszła, to "ludzie się gapia bo pewnie myślą że wpadła i nie będzie miała kasy chyba że będą ciągnęłi od jej lub męża rodzicow" albo że taka matka jest...młoda. człowiek 26 lub 28 jest młody??? Ja mam taką sytuację ze stać nas na dziecko, mąż jest starszy i nawet bardziej niż ja wykształcony, oboje po studiach. Obok kilka moich koleżanek które też tuż po studiach zaszły, nikt nie jest biedny ani nie zabunkrowal się na amen w pieluchach. Na jakim świecie żyją osoby które uważają że mój wiek to za wcześnie? Świat stanął na głowie ze 40tke w ciąży wzbudza mniej kontrowersji niż 20paro latka. Serio to normalne że wchodzę na poczekalnie i jestem najmłodsza ciężarna mając lat 26? Moim zdaniem nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym samym wieku zaszłam w ciążę uważam ze jest odpowiedni wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile jeszcze rozumiem jakbym 5 lat wstecz zaszła w ciążę to można by było tak o mnie powiedzieć, że wczesnie, że od razu po szkole itd.ale jak słyszę to w swoim wieku i w swojej sytuacji materialnej i życiowej to się zastanawiam czy mówią to osoby które mają po tych 30parę lat i nadal nie mogą zajść w ciążę wiec dopiekaja z zawiści, czy całkiem juz mózgi im zlasowala propaganda ze dzieci to trzeba na sam koniec odkładać. Ja od zawsze kocham dzieci i uważam że to krzywdzące gdy ktoś mi mówi ze wzbudza zainteresowanie bo raka młoda a w ciąży. Nie uważam się za osobę młoda młoda to ja byłam jak miałam 20 lat a nie jak jyz bliżej mi do 30tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo teraz jest Autorko moda na wysmiewanie kogoś kto chce żyć inaczej niż robić latami wątpliwej jakości korporacyjna pożal się Boże karierę a potem najlepiej zamrozić jajeczka i hulac a rodzic jyz jako prochno . ..ja tez nie rozumiem w czym to jest szokujące ze 27 latki są w ciąży ale czym się przejmujesz propaganda komunistyczna ze jedynym celem jest praca i rok przerwy to taka ujma. Bez przesady bo np.w Warszawie nie znam żadnej osoby w wieku 25 lat co po macierzyńskim jej nigdzie nie wzięli do pracy. Wzięli i to na podobne stanowisko jak przed ciążą. Jaka jest różnica dla pracodawcy czy was nie będzie 2 lata po 2 latach pracy czy po 5? Żadna. Nie wiem moze na prowincji jest inaczej ale wydaje mu się i tak ze to bujda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozłożyłaś to i owo i pewnie zaeaz będziesz ciągnąć alimenty bo jak przyjdzie co do czego to "tatusia" nie będzie bo mu za głośno, za smierdzaco, będzie niewyspany i pokdzie w długą jak inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 7:05 a to inna para kaloszy standard :D niektórzy tak do tego 4 mies. ciąży jeszcze są z partnerką. A później to już jest tylko gorzej bo jej hormony tak odpier xxx d xxx alają, że wytrzymać nie idzie, zaspokoić nie chce, jest wredna, rozklekotana, a idź pan fpissssdziet, uciekaj kto może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy w jakim wieku jest wpadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07:05 i 7:10 widzę ze macie jakieś kompleksy. To ze wy znacie same pomioty męskie to już wasza brocha. Ja mam odpowiedzialnego męża który kocha nasze dziecko i sam chciał byśmy je mieli tak ze możecie sobie szczekaczki szczekac ale raczej nic nie wyprorokujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka wpadka? Planowaliśmy to dziecko świadomie. Wyobraźcie sobie ze są jeszcze ludzie którzy planują takie rzeczy w przedziale wiekowym 25-30 . Nie wiem w jakim się obracacie towarzystwie ze znacie jakieś alimenciarskie problemy. Nie znam ani jednego takiego przykładu bo w moim środowisku nie występuje to zjawisko. Ojcowie dzieci są odpowiedzialnymi męża mi także. Wiec wsadzcie sobie w 4 litery przykłady ze swojego patolskuego podwórka. Tatuś płacąc alimenty bo nawet nie chciał dziecka i uciekł - ale patola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodzilam wieku 24 lat i tez slyszalam "tak. mloda", "to Pani dziecko?" . Ale raczej powodem było to, ze mlodo wyglądam. Teraz moje dziecko ma 8 lat, ja 32, a i tak, gdy mala jedzie gdzies z moja mama albo nawet razem idziemy, to obcy mysla, ze to corka mojej mamy. Swoja droga teraz wlasnie jest boom na ciaze po 30-stce. Moja szwagierka wlasnie urodzila, ma 37 lat, koleżanki w pracy tez planują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma nic lepszego niż ciąża w młodym wieku. Zarówno jeżeli chodzi o biologię jak i dalsze perspektywy życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja tez jestem w ciazy, za miesiac koncze 27 lat i w swoim otoczeniu nie mam prawie zadnych ciezarnych lub dzieciatych rowiesnic. Nie wiem dlaczego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wydaje mi się ze chodziło raczej o fakt odwlekania macierzyństwa z przyczyn wygody niż braku kasy." I co cię w tym tak dziwi? Czemu ktoś ma chcieć żyć niewygodnie, skoro może wygodnie? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja jeszcze młodziej urodziłam. Miałam 19 lat i to nie była wpadka. Wszyscy jak się o tym dowiedzieli to mnie wyśmiewali, a rodzice się ode mnie odwrócili. Na szczęście pomogła mi rodzina mojego chłopaka (obecnie męża) i sam partner oczywiście - bardzo chciał mieć dziecko i ja także. Co prawda z nauką było bardzo kulawo, ale na szczęście wszystko nadrobiłam. Jestem po wszystkich szkołach, studiach i mam świetną pracę. :) Każdy wiek jest dobry na dziecko, jeśli się tego chce. To jeden moment, krótka chwila. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szanowna Autorko, a co z kobietami takimi jak ja? Męża poznałam sporo po 30-tce i nie miałam wyboru mieć wcześniej dzieci, gdybym mogła miałabym dzieci przed 30-tką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam 21 jak urodziłam pierwsze dziecko teraz mam 33 i czekam na drugie.wtedy słyszałam ze jestem za młoda teraz słyszę pytania czy chciało mi się tak na starość odpowiadam ze jeszcze na czterdziestkę planuje trzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08:05 nie mowie o takich jak Ty :) po prostu tak u Ciebie wyszło. Mówię o ludziach którzy wyśmiewaja bądź nazywają dziwnymi osoby w wieku 20pare lat które zechciał jyz być matkami. Druga sprawa ze teraz jest więcej kobiet które wychodzą za mąż pod 30tke bo nie jest łatwo znaleźć fajnego człowieka mi się udało wcześnie ale nie każdej się tak udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobry wiek na ciaze.ja zaszlam jak miałam 27 u mnie bylo warunkiem swoje mieszkanie.jakbym miała możliwość zajścia wcześniej chodzi mi o swoje lokum i stabilna praca męża to nawet wcześniej zdecydowałabym się na dziecko. Dzieci są dla młodych nie starych.potem masz ok 50 a w domu nastolatek, 70 lat i zostajesz babcia, porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, zgadzam się z tobą. Choć z drugiej strony, te wszystkie wywody o późnym macierzyństwie znam głównie z kafe. Moje koleżanki też rodziły przed 30-stką i prawdę mówiąc mam w bliskim otoczeniu jedną czy dwie kobiety, które rodziły koło 40-tki. Niech każdy robi jak mu pasuje. Ja miałam sytuację podobna do twojej i urodziłam mając 24 lata. Potem poszłam do pracy jakoś nie ugrzęzłam w pieluchach, nie straciłam młodości i takie tam. Nadal jestem młoda, mam 32 lata, dziecko w szkole i luz- blues. A tak na marginesie- większość tych kobiet, które decydują się późno na dzieci to z mojej obserwacji te, które po prostu wcześniej nie ułożyły sobie życia, bywa i tak, to żadna ujma. Wydaje mi się, "karierowiczki" i "wygodnickie" to mniejszość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bat na głupie baby
Och jej mamy cię pogłaskać i pocieszyć, że jesteś słodziusia i fajniusia, nie to co te złe 30-stki i 40-stki ? nie masz większych problemów? Nie chcesz aby się ciebie czepiano przy czym sama czepiasz się innych, że pewnie z wygody odwlekali rodzicielstwo, że się nie dorobili, a w ogóle to świat stanął na głowie, bo w przychodni same kobity 30+ i 40+ Ty wielce poszkodowana jak ktoś ciebie komentuje ale ty już oceniać i biadolić możesz. Wiesz co jakichś ziółek sobie zaparz ciężarna histeryczko, bo rozklekotana psychicznie jesteś i strasznie zołzowata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat trafilas w takie srodowisko, z tego co widze to 32-letnia kobieta ktora rodzi pierwsze dziecko wzbudza kontrowersje.a 35+ z wozkiem kazdy mysli ze babcia z wnuczkiem.natomiast 26 lat to standart, pewnie wygladasz na 19 i ludzie sie dziwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasy się zmieniają, dawniej kobiety rodziły w wieku 18 - 20 lat (moja babcia wychodząc za mąż miała 24 lata i we wsi uważali ją już za starą pannę :D ), teraz nikogo nie dziwi 35-latka spodziewająca się pierwszego dziecka. Natomiast wkurza mnie, gdy laska głosi, że najlepszy wiek na rodzenie dzieci to taki, w którym ona sama urodziła. Osobiście jestem za wcześniejszym macierzyństwem, ale nie krytykuję tych, które uważają inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a konkretnie autorko kto ci coś powiedział czy skomentował nieprzyjemnie? bo jak na razie to ty złośliwie krytykujesz kobiety +30. słucham co usłyszałaś od ludzi? a może po prostu uroiłaś sobie coś, bo ktoś popatrzył nie tak tylko siak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez w tym wieku bylam w ciazy i urodzilam w wieku 27:) na porodówce lezałam na sali z uwagauwaga 16stką i 20stką!!!:) dopiero czułam sie jak pr***no:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08:30 nie krytykuje tych które uważają inaczej ale wkurza mnie jak potem mi się takie dziwią ze juz jestem w ciąży itd.i to właśnie takie osoby jakie wymienia osoba z 08:20 same się wyśmiewaja z młodszych id siebie ciężarnych bo wszystko jw dziwi. 08:20 nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ani w ząb. Temat jest o tym ze osoby 30+ i 40+ dziwią się i maja się za kogoś lepszego od matek 25 letnich i ja tego doświadczyłam. I nie tylko ja. A prawda jest taka ze przemawia przez nie coś czego może nie będę tu wymieniać ale nie przesadzajcie ze chodzi im o naszą niby "glupote" bo nikomu się nie chce napinacze "głupich" chyba że sam ma doooposcisk ze nie jest jyz młody i ma mniejsze szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Pod 40tke ryzyko jest wręcz ogromne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"i ogólnie wszędzie mówi się kobiecie ze jak ma 25 lat i w ogóle przed 30tke zaszła, to "ludzie się gapia bo pewnie myślą że wpadła i nie będzie miała kasy chyba że będą ciągnęłi od jej lub męża rodzicow" albo że taka matka jest...młoda. człowiek 26 lub 28 jest młody???" xxx "ogólnie wszędzie się mówi" - ogólnie to wiesz wszystko się wszędzie mówi, piertolisz bez sensu w tym momencie. "ludzie się gapia bo pewnie myślą że wpadła" - nie wiesz czemu się gapią i nie wiesz co myślą to są tylko twoje domysły, poza tym nie masz wieku na czole wypisanego. "człowiek 26 lub 28 jest młody???" - tak, to jest młody człowiek co ci w tym przeszkadza? tak staro się czujesz w tym wieku?? MOJA DIAGNOZA: Jesteś przewrażliwiona na swoim punkcie, wymyślasz sobie problemy, masz też podły charakterek i do tego hormony ci biją na łeb:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ale żeś teraz wymyśliła i dalej dopowiadasz sobie filozofie :o tak kur/wa wszystkie ci zazdroszczą, bo jesteś taka zaebista. Pępek świata i to chyba ty nie umiesz czytać tego co wypociłaś histeryczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08:42 właśnie wiem co myślą bo wczoraj tu jedna napisała 27 letniej ciężarnej ze zaszła młodo w ciążę i pewnie jest biedna i wpadkę miała a tatuś da nogę. TAK MYŚLICIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konkretną sytuację mi przytocz, a nie wymyślasz, kolejny raz cię proszę, a ty dalej kobiety 30+ tak mówią bla, bla, bla. KONKRETNIE sytuacja, w której to usłyszałaś albo wypier/dalaj i nie zmyślaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 08:42 właśnie wiem co myślą bo wczoraj tu jedna napisała 27 letniej ciężarnej ze zaszła młodo w ciążę i pewnie jest biedna i wpadkę miała a tatuś da nogę. TAK MYŚLICIE xx posłuchaj to jest kafe i nie wiesz czy to nie była tylko złośliwa prowokacja, poza tym tutaj zawsze trzeba brać wszystko na poprawkę powtarzam TO JEST KAFE to po pierwsze, a po drugie ty orzekłaś, że my wszystkie TAK MYŚLIMY ( ja tak nie myślę) a sama nie chcesz aby cię szufladkować i wrzucać do jednego wora z kimś. Sorka ale jesteś taka sama jak te wszystkie głupie baby tutaj. Kończę z tobą rozmawiać, bo do twojego kurzego mózgu i tak nic nie dotrze. Idź sobie teraz popłacz i pozmyślaj, że cię staruszka 31 letnia pojechała, że za młoda jesteś i powymyślaj jeszcze sobie nowe dramaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×