Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy ja ja zle karmie

Polecane posty

Gość gość

Bo córka ostatnio nic mi nie.chce jeść. Jakby jej nie smakowało. Ma 10 mc. Zawsze wstawala o 6 na mleko. Teraz budzi się o 5 bardzo głodna, ale niewyspana, ostatni posiłek je o 19 i wtedy idzie spać. 5. 170-190 mleka 7 chlebek, skórki, twarożek 9 170 mleka 11 obiad, nie zawsze i nie wszystko chce jeść O 13 dawałam jogurt ale zaprzestalam bo i tak.nie jadła 14 mleko ok 150-170 16 podwieczorek, budyń lub owoc bo kaszki nie tknie 19 230 mleka Co myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dużo mleka! 10 miesięczniak już może sporo innych pokarmów jeść, wywal choć 1 posiłek mleczny i zastąp go np. kaszą z warzywami i mięsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze za czesto ja karmisz, dlatego nigdy nie jest dostatecznie glodna. u ciebie jest 8 posilkow co 2 godziny, a lepiej byloby 5 posilkow, co 3-4 godziny. oczywiscie maja to byc 3 "konkretne" posilki (sniadanie, obiad, kolacja) i 2 przekaski. w miedzyczasie mozesz dawac wode lub owocowe herbaty nieslodzone bez ograniczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie za dużo tych posiłków w krótkich odstępach czasu, chociaż jeśli to samo mleko bez kaszki czy kleiku, to 10 miesięczne dziecko raczej się nim nie nasyci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko, co 2 godziny taka ilość jedzenia???? Strasznie tego dużo. Moja je co 4 godziny i to mniejsze porcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie - trochę za często i właściwie nic konkretnego, dużo mleka. Moja córka ma 11 m-cy, ale nic się w żywieniu przez ten miesiąc nie zmieniło. Nad ranem około 5 czasami wypija mleko. Śniadanie około 8-9: kaszka z owocami, czasami kanapka. Ok. 11-12 drugie śniadanie - jogurt, twarożek, mus owocowy itp. Potem drzemka obiad około 15- jedno danie. O 18-kolacja- podobna do obiadu lub jajecznica albo owoce z kaszką, zależy co było wcześniej. O 20 mleko przed snem- jakieś 180 ml. Moja córka jest raczej niejadkiem więc pilnuję, aby zdążyła zgłodnieć i aby posiłki były konkretne, nie daję raczej przekąsek. Mleko tylko raz, góra dwa. Czy u ciebie nie jest przypadkiem tak, że martwisz się, że nic nie zjadła i za godzinę dajesz mleko? Po prostu jeżeli odmawia posiłku, spróbuj ponownie za godzinę czy dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbyt duzzo mlecznych posiłkow jak na takie dziecko. Rano jak wstaje mleko a pozniej kanapka, jajecznica, owsianka czy jaglana albo płatki ryzowe z owocami, jakies placki-racuchy albo naleśniki na patelni teflonowej bez oleju pozniej moja Piła mleko i szła spac. Jak wstała zupa warzywna albo drugie danie-pulpety w sosie wtedy królowały najcześciej albo ryba na parze czy pieczona. Pozniej jadła owoc albo jogurt i na spanie mleko z kaszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie w tym wieku głównym pożywieniem dziecka powinno byc mleko, ale u Ciebie jest za duzo, za często, przez to dziecko jest rozregulowane i nie chce jeść. Powinnaś konsekwentnie wprowadzić stałe godziny karmienia i sie ich trzymać a w koncu mała zacznie Ci jeść normalnie. Mój syn tez nie chciał jeść, nie jadł po prostu nic, robiłam mleko i wylewałam, zupy tez szły w zlew. W koncu stwierdziłam ze koniec i zaczęłam mu dawać tylko o określonych porach. Rano wstaje ok. 6:30 mleko z łyżeczka kaszki (bez kaszki nie zje) 210ml O 10:30 -11 obiadek. Zupa lub jakieś mięso z warzywami. 14- mleko 210ml plus łyżeczka kaszki. 16- jogurt albo owoce 19-19:30 mleko 210 z 3 czubatymi łyżeczkami kaszki. U nas niestety waniliowa, inaczej nie tknął mleka, po konsultacji z pediatra dajemy taka, bo ta uznała ze skoro taka chce jeść to taka podawać i koniec. W nocy nie karmie odkąd skończył 6 miesięcy. Nie podaje żadnych przekąsek, czasami chrupki kukurydziane, ale to bardziej sie nimi bawi niż je zjada, W ciagu dnia woda z sokiem, ale tylko odrobine bo nie moge go zmusić do picia. Ma 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak mały nie chciał mi jeść to nie wpychałam w niego co godzinę. Po prostu dawałam mu tylko o tych porach. Nie zjadł mleka o 6 to nie leciałam robic o 7 tylko czekałam do 10, chyba ze dawał znać ze jest głodny to wtedy mu próbowałam dać. Ale jeżeli nie zjadł to w dalszym ciagu czekałam kolejne 3-4h. Po prostu wprowadziłam mu stały rytm. Trwało to jakis tydzień i teraz je o określonych porach. Wspólnie doszliśmy do tego które to maja byc godziny:) Przez pierwsze 3 dni wgl nie dawać znać ze chce jeść, tak jak by mogl życ samym powietrzem, ale po paru dniach chyba mu dupka zgłodniała bo zaczął zjadać po trochu i tych porach i teraz ładnie je wszystko z zegarkiem w ręku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinna jesc co 3 h: -mleko -kromeczka z szynką,serkiem,jogurcik,mus owocowy lub jajecznica na parze, do wyboru -zupka -drugie danie -kaszka z owocami -no i mleko na koniec Przynajmniej tak to mniej więcej u mnie wyglądało i wygląda do tej pory z tym ze juz nie je kaszek bo nie lubi ma 15 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się. Za dużo posiłków i za mało tresciwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 posilkow dziennie ! Kiedy to dziecko ma zglodniec? Przede na 4-5 posilkow dziennie wraz z przegryzkami. I mleko na sniadanie i kolacje jedynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 7 do 12 miesiąca dziecko powinno zjadać 3x210ml mleka na dobę! Czy szanowne Panie czytają co jest napisane na mleczku? Powyżej 12 miesiąca czyli mleko "3" dwa razy na dobę 210-240ml. Ok400-500ml. Od 7 do 12 miesiąca mleko powinno nadal byc głównym posiłkiem dziecka, a powyżej 12 miesiąca dodatkiem do zróżnicowanej diety. Dziecko, zreszta jak rownież dorośli, powinno zjadać 5 posiłków dziennie, nie 6-7, 5. Po co od małego uczyc go złych nawyków żywieniowych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×