Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy pracujac na pol etatu dostane macierzynskie

Polecane posty

Gość gość

Pracuje w sklepie na poczatku mialam caly etat, od 3 miesiecu mam tylko pol etatu (redukcje itd). Dzis rano zrobilam test ciazowy i okazalo sie, ze jestem w ciazy. Czy pracujac na pol etatu nalezy sie urlop macierzynski? Moze mi ktos doradzic jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak , należy ci się urlop macierzyński , czyli rok i połowa zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polowa zasilku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie połowa zasiłku a zasiłek w wysokości otrzymywanego wynagrodzenia przecież. "Czy w przypadku umowy na pół etatu kobiecie przysługuje prawo do urlopu macierzyńskiego? Prawo do urlopu macierzyńskiego zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy przysługuje każdej kobiecie, która zatrudniona jest na podstawie umowy o pracę, niezależnie od tego, w jakim wymiarze pracuje. A to oznacza, że nawet w przypadku, gdy tygodniowy wymiar czasu pracy skrócony jest do połowy, ma ona prawo do urlopu macierzyńskiego dokładnie na takich samych zasadach, jak w przypadku kobiet, które pracują na cały etat. Jeżeli chodzi natomiast o zasiłek macierzyński, to również będzie on stanowił sto procent podstawy wynagrodzenia, ale w tym przypadku będzie on wynosił dokładnie tyle, ile kobieta zarabiała, pracując na pół etatu. Nie jest on wyliczany tak, jakby pracowała na cały etat."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak jak pisze gość z 9.53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jesli zarabiasz minimalna, na pol etatu bedziesz miala niecale 700zl na miesiac przez rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie miała dokładnie tyle, ile teraz odbiera pensji. Ja na pół etatu zarabialam 1000zł i dokładnie tyle dostawałam macierzyńskiego. Wprawdzie nie było jeszcze wtedy rocznego, tylko pół roku. Nie wiem, jak jest teraz, czy przypadkiem, jak chcesz cały rok macierzyński to jest płatny 80%, a 100%gdy pół. Ale w tej kwestii nie będę się madrzyć, bo zwyczajnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy;icza ci srednia z roku poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otóż ja w 2011 r. pracowałam na pół etatu - w firmie byłam zatrudniona od 2008. W momencie ciąży dogadałam się z pracodawcą, popracowałam 3 tyg. na etat pełen i miałam pół roku pełnopłatnego urlopu! Wtedy nie było jeszcze rocznych. Na początku kadrowa nie była pewna czy to będzie możliwe, okazało się,że TAK, powiedziała,że wystarczy, abym przepracowała 1 dzień na pełen etat. Pracuje w Urzędzie Miasta - jest tutaj dużo kontroli PIP-u itd.,więc na pewno wszystko z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kazdy ma znajomosci zeby w budzetowce pracowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie wprowadzajcie w błąd. Wygląda to tak, że jak najbardziej przysługuje Ci macierzyńskie. Możesz wybrać jeżeli roczny zasiłek macierzyński to 80% średniej wynagrodzenia. Jeżeli pół roczny to 100% średniej wynagrodzenia. Jeżeli zasiłek będziesz mieć poniżej 1000 zł to do tej kwoty zostanie wyrównane (tzw. kosiniakowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×