Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izus19905

Egzamin higienistka stomatologiczna czerwiec 2016

Polecane posty

Gość gość
A oczyszczamy pastą polerską i szczoteczką na kątnicę i potem polewamy wodą ze strzykawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy oprócz diagramu, zalecen i instruktazu było cos jeszcze w dokumentacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrauumrauu
Nie ;) nic nie bylo :D Ja jutro mam teorie, takze dziewczyny trzymac kciuki:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izus19905
A do wady zgryzu otwartego jaka ma byc sztoteczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest zgryz otwarty, ale zła higiena. szczoteczka o włosie średnio twardym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro wszystkie mamy pisemny :-) Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie wpisalyscie plukanki i pasty? Powodzenia dzis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia na dzisiejszym egzaminie Przyszłe Panie higienistki Trzymam kciuki za nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny dajcie znać jak pojawia się odp. Z dzisiejszego testu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy trzeba brac ze stolu strzykawki( jedna pusta jako dmuchawka a druga z woda) i czy uzywalyscie ich czy tylko lezaly i kiedy wypelniacie karte po zabiegu czy po dezynfekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już po pisemnym nie był trudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaKG
też tak myślę, w porównaniu z poprzednimi latami był prosty :) czekam na klucz odpowiedzi i jeszcze nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem pewna co do 1 pytania w odpowiedziach w wyżej podanym linku. Czy 1 zadanie nie będzie odp C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1napewno d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a macie wyniki na asystentkę stomatologiczną lub gdzie znajde wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy trzeba brac ze stolu strzykawki( jedna pusta jako dmuchawka a druga z woda) i czy uzywalyscie ich czy tylko lezaly i kiedy wypelniacie karte po zabiegu czy po dezynfekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w którym momencie nalezało się zgłosic do egzaminatora przy przygotowaniu do zabiegu czy na sam zabieg jak juz zaczynałaś robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikusa
Witam wszystkie przyszłe panie higienistki:) Już po teorii jupppiiii, nie było źle:) Mam pytania co do praktyki, im bliżej egzaminu tym pytań jest więcej tym bardziej że w każdej szkole uczą chyba troszeczkę inaczej:/ Czy dezynfekowałyście bezpośrednio na blat czy na gaze? czy strzykawki służące za dmuchawko-strzykawkę były z koncówkami takimi jak np lak i wytrawiacz? Bo mijało by się z celem ściąganie tych końcówek i wrzucanie do pojemnika na ostre skoro z dmuchawko-strzykawki nie zdejmuje się końcówki. Rozumiem ze po oczyszczeniu zęba pasta polerską udajemy ze spłukujemy pastę wodą a przy wytrawianiu wypuszczamy sobie troche wody na tackę jednorazową w zagłębienie i tam maczamy sobie kulki z waty którymi zmywamy wytrawiacz? Laku nie rozprowadza się zgłębnikiem? mnie akurat tak uczono. Czy przecierałyscie po naswietleniu juz laku zęba wilgotnym tamponem w celu usuniecia niespolimeryzowanej zywicy(tak jak jest w książce)? Pozniej dawałyście kalke?Nas uczą że do stołu podchodzi się raz, wy podchodziłyście dwa razy? Podchodziłyscie tez do stoiska z lampą i naświetlałyście naprawdę lak? Dajcie prozę przykłady waszych instruktaży, jakie pasty jakie płukanki byłabym wdzięczna o kontakt na maila kaszuba509@gmail.com Pozdrawiam was dziewuszki i czekam na odpowiedź którejś z miłych kobitek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dmuchawki i powietrza trzeba bylo uzywac. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzn.ze noemalnie zeba polewac woda i dmuchać powietrzem Czy trzeba bylo wlać trochę wody na tacke i moczyć wacik bo tak slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrauumrauu
Tak kocnowli sa takir jak w laku i wytrawiaczu, lecz na koniec nie trzeba ich sciagac tylko potraktowac jak prawdziwa dmuchawke wodna powietrzna. Ja robilam to tak: wytrawialm 30 sek. I nastepnie normalnie oplukalam z dmuchawki tak by dokladnie wyplukac lak... Nastepnie wzielam dmuchawke powietrzna i osuszylam( ale pozniej wzielam sucha kulke z waty na pesete i dokladnie wytarlam wode, bo ta dmuchawka malo co daje;)) pozniej lak... No i lak normalnie idziesz do snanowiska z lampa i naswietlasz dany czas. Zywice sciagalam namoczona w wodzie watka( wode uprzednio nalalam na zaglebienir w tacce jednorazowej) bo zebraniu zywicy sprawdzilam szczelnosc laku zglebnikiem, przylozylam kalke( odbilo mi sie) wiec wzielam diamentowa kulke na pesete ( ktora sluzyla mi za turbine) i udawalam ze zbieram nadmiar, znowu kalka i wypolerowalam gumeczka na katnicy ;) A co do dezynfekcji! Bledem kardynalnym jesc psikac bezposrednio na blat, gdyz wtedy jest rozprysk bakterii;) za co odejmuja punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani Kamkusa, czy ma pani test w domu z tegorocznego egzaminu teoretycznego? Jestem na 3 semestrze HS wiec pisze egzamin za pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dokumentacje wypisujecie po zabiegu czy po dezynfekcji na samym koncu? i czy trzeba było opisac technike wykonania zabiegu?proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrauumrauu
Dokumentacje wypelnia się na samym końcu, czyli po dezynfekcji :) Nie, metode trzeba tylko pokazac :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeszcze jedno model jest gipsowy? jesli tak, to nie namoknie od wody? i jest inny model do instruktażu czy na ty, samym pokazujemy co robiliśmy zabieg?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
model gipsowy. nic mu się nie stani... po lakowaniu na nim pokazujesz metode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrauumrauu
Ja osobiscie zalalam wode, bo do splukania wytrawiacza sie przylozylam ;) ale,ze to gips to od razu wsiaklo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×