Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izus19905

Egzamin higienistka stomatologiczna czerwiec 2016

Polecane posty

Gość Kamkusa
Tak mam test w domu moge udostepnic pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikusa
A zebranie kulka diamentową nadmiaru laku traktowane jest jako błąd bo przeciez wiertła moze uzywac tylko lekarz a my mozemy tylko gumke użyć. A dezynfekcja powinna byc potraktowana prawidlowo nawet jesli popsikamy odrazu na blat a nie na gaze bo tak jest napisane na instrukcji preparatu" Psikać bezposrednio z odleglosci 30 cm lub na gaze". Uwazam ze rozsadniej jest zmyc wytrawiacz kulką z waty po uprzednin zmoczeniu w wodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panihigienistka
Ja egzamin zdawalam rok temu tex bylo lakowanir i zdalam na sto procent ;) nawet jak pisze na insteukcji zeby psikac, to nie wolno... I kulka nam wolno zbierac nadmiar laku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panihigienistka
A co do wytrawiacz, co powinnyscie wiedziec w zebach sa mikrokanalili i tylko woda pod cisnienirm(w tym wypadku z dmuchawki. A nir kulki namoczonej) jest w stanie dokladnir wyplukac kwas ortofosforowy :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100%? może podzieli sie Pani z nami drobnymi szczegołami z egzaminu na co mamy zwrócić uwage? oraz jakie płukanki i pasty by Pani zaproponowała do erozji , recesji....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panihigienistka
Tak :-ap Do erozji osobiscie napisalabym" plukanka z fluorem na nadwrazluwosc elmex sensitive plus" pasta z fluorem na nadwrazliwosc.elmex sensitive. Do recesji plukanka np elurdil (o.1% roztwor****loheksydyny) a paste Perio sensitive/almex sensitive. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok,dziękuje:) a odnosnie egzaminu...moze jakies szczegóły na co zwrócić uwage...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak mamy uzyc szczykawkodmuchawki jak jest bez unitu co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@panihigienistka mogę prosić aby mi Pani napisała na maila krok po kroku jak Pani wykonywała zabieg podczas swojego egzaminu? pretty.nicolet@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikusa
O dziekujemy bardzo Pani Higienistka i gratuluje tak pieknego wyniku z egzaminu praktycznego. To ja juz sama niewiem jak mam zrobic z ta dezynfekcja i strzykawkami nas tak w szkole ucza i pani powiedziala zebysmy sobie nie mieszaly i mamy zrobic tak jak robilysmy do tej pory....:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikusa
Pani higienistka mogłabym rozwniez prosic o informacje na maila? A moze przez facebooka? Bardzo by mi zalezalo na kontakcie. Jesli jest pani na facebooku prosze mnie odszukac po inieniu i nazwisku Kamila kaszuba-urbaniak i moze porozmawialy bysmy sobie o zabiegu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izus19905
Pani higienistko tez bym prosila o szczegóły zabiegu i o opis na moj mril izkaaa1990@interia.pl. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez bym chciala:)))) bali_21@tlen.pl Dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie odnośnie dezyfekcji lampy polimeryzacyjnej. Po zakończeniu naświetlania laku powinnam zdezynfekować lampę czy dopiero podczas sprzątania całego stanowiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliettqa
Czy moglabym prosic wiecej informacji o egzaminie praktycznym? Email julitka187@wp.pl. dziękuję bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stardus
czy też mogę prosić więcej szczegółów na temat egzaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stardus
na e-maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu dali lakowanie ? o.O dziwne, bo w tamtym roku też było ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jeśli jest pacjent ze zgryzem otwartym i ma złą higienę to w zadaniu jest dopisane, że ma zapalenie dziąseł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogromna prośba do Pani Higienistki...czy mogłaby pani napisać coś więcej o wykonaniu zadania na email: agnieszka666.1980@wp.pl mam tak ogromnego stresa przed egzaminem że wszystko mi się kręci i nie wiem czy sobie poradzę...bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panihigienistka
Dziewczyn y niczym sie nie stresujcie. :) stres to zabojca... Najwazniejsze rzeczy, model traktujcir jakby to byl zywy pacjent(mimo iż mozna go odwracać dowolnie)-pamietajcie o ślinociągu. Przestrzegajcie czasu podanego w instrukcji(patrzcie na zegare, ktory bedzie w sali) Lampe polimeryzacyjna dezynfekuje sie po zabiegu( podczas dezynfekcji koncowej za pomoca chusteczki, a nie gazika) Na poczatku zabiegu nie zapomnijcie o tym by zajrzyc na zab lustsrkiem i pogrzebcie w nim zglebnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani higienistko ponawiam prośbę o szczegóły dotyczące Pani egzaminu co i jak robić po kolei żeby zdać, strasznie się stresuje :( moj mail : pretty.nicolet@gmail.com będę bardzo bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A slinociag ma byc kolo modelu, w modelu czy razem z kubkiem i raszta rzeczy? I dezynfekcja koncowa gazikami i chusteczka czy tylko chusteczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja ma kilka pytan. Czy jak zaczynam oczyszczac zab za pomoca pasty i szczoteczki maja byc wałeczki z waty ulozone przy modelu, czy dopiero wkladam waleczki przed uzyciem wytrawiacza?I czy jak ide do lampy to tez z waleczkami? Czy wanienka, naczynie na drobne elementy musze wziąc sama czy juz beda naszykowane? osttanie pytanie czy trzecia gr. ma tylko zla higiena i metoda bassa? Z gory dziekuje za odp :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panihigienistka
Waleczki przed wytrawiaczem :) Slinociag mozesz udawac normalnie, ze odsysasz sline np po splukaniu wytrawiacza :)MODEL TRAKTUJEMY JAK ZYWEGO PACJENTA. Do lampy idziesz rowniez z waleczkami :) A jesli chodzi o dezynfekcje to blat z gazikow,a np lak wytrawiacz czy okulary chusteczkami. Pojemnik na drobne naczynia bedzie juz gotowy jak i wanienka na narzedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CarolineM
Pani Higienistko, czy ja również mogę prosić o informacje na temat egzaminu praktycznego itp? Byłabym wdzięczna ;) karolina.moj@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również poproszę, byłabym wdzięczna :) anetka07@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pilnie prosze o kontakt mailowy do Panihihienistka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panihigienistka*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czy któraś z dziewczyn zdaje egzamin styczniu 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×