Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Słód jęczmienny na zwiększenie laktacji ile go zażywać?

Polecane posty

Gość gość

Zaopatrzyłam sie dzisiaj w słód jęczmienny ponieważ wyczytałam ze super wpływa na laktację. Jednak nie wiem ile tego słodu powinnam zażywać dziennie? Łyżkę, dwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez chętnie sie dowiem. Do tej pory piłam femaltiker ale rozważam zastąpienie go właśnie słodem jęczmiennym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na mnie słód kiepsko działał ponieważ to nie ekstrakt jak femaltiker ktory go zawiera i w dodatku jet standaryzowany na ilosc glukanu. Jak dla mnie było to placebo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny gdzie kupić słód jęczmienny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaJagoda
Ja jadłam prolaktan z jogurtem, bardzo mi pomógł w kryzysach laktacyjnych. No, ale wiadomo trzeba jeszcze odpowiednio jeść, pić dużo wody i w miarę możliwości być zrelaksowaną, chociaż o dziwo to ostatnie jest najtrudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandratubyła
Ja te stosuj prolaktan, zawiera nie tylko słód jęczmienny, ale też inne zbożowe słody, wyciągi z roślin i witaminy. Ja piję z mlekiem, ma bananowy smak, mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja radzę kupić butelkę i mleko w aptece, a samej wziąć zimny prysznic, bo potem głupoty przychodzą wam do głowy i wywalacie cyce na widok publiczny przy każdej sposobności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję femaltiker. Ten drugi jest niedostępny u nas w najbliższych aptekach a szkoda. Butelką z pewnością karmiony był przedmówca, przypuszczam że zwykłym mlekiem prosto od krowy i wyszedł tuman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haneczka Blanka
Ja kupiłam prolaktan prenalen przy kłopotach z ilością mleka w piersiach, stosuję go oczywiście dodatkowo do całej reszty czyli picia wody, częste przystawianie do piersi, dodatkowe odciąganie mleka, odpoczynek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandratubyła
Karmienie piersią jest dla dziecka najwazniejsze, mnie nikt do butelki w pierwszym roku życia dzieci do butelki nie przekona, a przeszkadza komuś publiczne karmienie piersią, to radzę odwrócić wzrok. Ja się zakrywałam chustą, ale wiem, że nie każda mama i nie każde dziecko to lubi, ale nikomu nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde kazda metoda jest dobra zwłaszcza jesli jest dla nas kobiet karmiących skuteczna. Jestem jak najbardziej za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gipka
Ja piłam prolaktan, jedna saszetka dziennie, to wystarczyło, żeby laktacja wróciła do normy. Do tego jeszcze starałam się więcej pić, wody, herbaty itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
femaltiker pomagal mi ale w pierwszych miesiacach, kiedy dziecko mialo 8 miesiecy a ja pokarmu malo, wtedy juz nie pomagal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rebekaka
racja mamusie trzeba się wspierać jak się da w okresie laktacyjnym najważniejsze aby pomogło i nie zaszkodziło dziecku. A prolaktan jest jak najbardziej bezpieczny poleciła mi go też moja położna więc raz dziennie pije i widać poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gipka
gosc2018.01.11 , może za mało piłaś płynów, albo za rzadko przystawiałaś dziecko? Nie ma co się nastawiać, ze takie środku wyczarują nam mleko z powietrza, one mają wspomagać laktację. Może spróbuj czegoś innego, prolaktan ma lepszy skład. No i koniecznie wypijaj więcej wody w ciągu dnia i przystawiaj dziecko częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia30
Ja mam wrażenie, że kobiety by chciały cudu, jak się ma kłopoty z laktacją to one chwilę trwają. Obojętnie czy wspierają się prolaktanem czy herbatkami to i tak trzeba często przystawiać dziecko do piersi, pić wodę, odpoczywać, odpowiednio się odżywiać. Tego się nie da przeskoczyć, no i oczywiście cierpliwie walczyć a efekt na pewno będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaśkaTT
Też chciałam stosować słód jęczmienny i przed porodem mój mąż miał za zadanie go kupić. Ale przyniósł z apteki lactosan mama, bo też ma go w składzie, a dodatkowo owoc kopru i Pani farmaceutka, bardzo go polecała. Nie byłam pewna, czy to dobry wybór, ale jestem zachwycona - poprawia laktację, a dodatkowo dobrze smakuje, karmelowo, z jogurtem jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj sobie kat. Ciąża na NaturalnaPlodnosc - sporo Ci rozjaśni :) znajdziesz odpowiedzi na większość pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamarka5
Też dużo dobrego naczytałam się w ciąży o słodzie jęczmiennym, ale wolałam zadziałać kompleksowo dlatego poza częstym przystawianiem Małej do piersi piję lactosan mama. Zawiera właśnie słód, a dodatkowo bet-glukan jęczmienny i owoc kopru. I muszę przyznać, że nie mam żadnego problemu z ilością pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po co to się wpieprzać w post o słodzie podczas gdy nie ma się nic do powiedzenia w tej sprawie. Zimny prysznic raczej tam by się przydał i swoją drogą frustracje jakieś wyczuwam. A wracając do tematu femaltiker jest bardzo dobry w kryzysach dwa razy dziennie a na stałe lepiej woda w większych ilościach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slod jeczmienny

Ja spozywam 2lyzki dziennie, rozpuszczam w malej ilosci cieplej wody do sniadania I potem do oboadu, po 3dniach stosownia syropu ze spodu jeczmiennego laktacja sie pibudzila bardzo, dla mnie strzal w dziesiatke, femaltiker tak na mnie nie zadzialal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamik
Dnia 28.12.2017 o 22:21, Gość sandratubyła napisał:

... prolaktan, zawiera nie tylko słód jęczmienny, ale też inne zbożowe słody...
Ponoć tylko jęczmienny wpływa na laktację, zatem reszta to wypełniacze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×