Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziecko 21 miesięcy obgryza paznokcie

Polecane posty

Gość gość

Kilka dni temu po kąpieli chciałam córeczce obciąć paznokcie, bo bardzo szybko jej rosną. Patrzę- nie ma co obcinać, są wyjątkowo krótkie, a nawet za krótkie. Obserwowałam jej rączki kilka dni i nadal to samo, są takie nierówne i widocznie musi paznokcie obgryzać!! Trzyma często rączki w buzi, ale idą jej piątki, więc nie skojarzyłam faktów. Jest to dla mnie mega zaskoczeniem i tak naprawdę nie wiem co z tym fantem zrobić... Moje dziecko nie ma żadnych stresów. Nie wiem dlaczego to robi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w aptece gorzki paluszek i smaruj paznokcie a szybko jej przejdzie, to taki sam nawyk u dzieci jak dłubanie w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuję. Mimo że w artykułach piszą żeby nie smarować niczym, ale mnie to przeraża, ma zdecydowanie za krótkie paznokietki. Dziwie się, że jej nie boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to tłumacz jej do bólu że nie wolno i dlaczego itp itd moja w tym wieku miała to samo. Jak tylko zobaczyłam, że wkłada rękę do buzi od razu interweniowałam Po kilku dniach jej przeszło. Plus jest taki, że dzieci w tym wieku idzie szybko przestawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gorzki lakier do paznokci i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×