Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

AZS jak sobie radzić

Polecane posty

Gość gość

Od wielu lat cierpię na atopowe zapalenie skóry. Ostatnio sytuacja sie bardzo pogorszyła. Biorę sterydy, ale cały czas szukam alternatywnych metod. Macie takie doświadczenia za sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak w przypadku AZS, ale ja mam problemy z łuszczycą. Jak mam duży stan zapalny to pomaga mi tlenoterapia hiperbaryczna. Skóra lepiej sie goi wtedy. Może spróbuj, dowiedz się w Atamedzie co oni o tym myślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem zwolenniczką preparatów opartych na sterydach. Osłabiają dodatkowo skórę, a wykwity są coraz rozleglejsze. Przy AZS polecam stosować emolienty, np. Beta-Skin Natural Active Cream, który z nawilżeniem dociera do głębszych warstw skóry, a to za sprawą beta-glukanu. https://sklep.betaskin.pl/Beta-Skin-Natural-Active-Cream-150-ml/102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Preparat Beta-Skin Natural Active Cream można stosować u dzieci, ale dopiero po ukończeniu trzeciego roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) też mam problem z AZS. Odstawiłam już maści ze sterydami, bo na dłuższą metę szkodzą i osłabiają naskórek. Z doświadczenia wiem, że najlepiej używać kremów z najprostszym składem. Proponuję Ci spróbować kremu dermo recepturowego Linocholesterol, jest na bazie euceryny z dodatkiem lanoliny. Dobrze natłuszcza i nawilża skórę, można go kupić w aptece za około 9 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej jak znajdziesz dobrego dermatologa, on Ci dobierze odpowiednie preparaty. Ja byłam tak przestraszona gdy szłam pierwszy raz, ale udało mi się znaleźć kogoś na serio dobrego. Jakbyś szukała kogoś ze swojego miasta, wejdź na stronę: http://znajdzlekarza.pl/ Ja tam znalazłam swojego dermatologa, to może Ci też się uda, szukaj takiego z dobrymi opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skóra naszego Dziecka z AZS, cierpiała przy kontakcie z roztoczami. Przy lekturze bloga P y z u s z k o w o (notabene fajny blog o pielęgnacji dziecka alergicznego) poznaliśmy odzież dla alergików ze srebrem. Okazało się, że to dobry "wspomagacz" przy pielęgnacji. Sprawdziliśmy ją, jest mięciutka, bawełniana, bardzo delikatna w dotyku, miła dla skóry. Inna niż sztuczne tkaniny, też "wyposażone" w jony srebra, ale sztywne, i szorstkie. Roztocza w zetknięciu z tą tkaniną padają jak muchy, nie atakując skóry, a dziecko śpi spokojnie. Bardzo polecamy Rodzicom podobnych Dzieciaków, blog łatwo znajdziecie w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciągle się waham się czy skorzystać z takiego zabiegu. Może mógłby ktoś polecić mi jakieś dobre miejsce w Warszawie? Słyszałam, że centrum ATAmed jest bardzo fajne. Przyznam szczerze, że nie mam dobrych skojarzeń z lekarzami i trochę się boję tego typu terapii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie nie ma nic lepszego bez recepty niż krem Dermaveel, który leczy zmiany atopowe i widocznie poprawia stan skóry. Wszystkie inne kremy mogą się schować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspomagająco biorę neoglandynę, bardzo mi pomaga. Skóra tak bardzo już nie swędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś wyżej pisał, medyczne konopie b. pomagają. MIeszkam w Holandii i nasz przyjaciel ma laboratorium i jest producentem legalnej medycznej marihuany w olejku. Obecnie wyprodukował nowość - nie będę podawała nazwy, zeby nie było, że reklama i spam - olejek w sprayu na bazie specjalnej odmiany konopii i olejku kokosowego do stosowania na chorą skórę. Leczą się tym osoby chore na łuszczycę, zapalenie skóry, grzybice i efekty są b. szybkie. Dodatkowo, żeby przyspieszyć efekty piją olejek z medycznych konopii. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej, służę pomocą mail celbrunele@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój brat ma atopowe zapalenie skóry od dzieciństwa i jakoś sobie z tym radzi. Mama od samego początku kupowała w http://www.aptekamirowska.pl/ specjalne płyny do kąpieli dla osób z tym schodzeniem, tłuste kremy robione na zamówienie, którymi go smarowałyśmy. Wiadomo, ze raz jest gorzej, raz lepiej, czasami skóra jest chropowata i przesuszona bardziej niż powinna, ale jakoś sobie z tym radzi. Może dlatego, ze to chłopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszym produktem dostępnym bez recepty jest krem Dermaveel. Mam dwójkę dzieci z AZS i moim zdaniem nie ma nic lepszego. Krem łagodzi również świąd skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie proponuje emolienty Eloderm. Wszystkie produkty mają odpowiednio w swoim składzie dobrane olejki by natłuszczać oraz emolienty, które powodują łagodzenie i tworzenie bariery ochronnej. Bazując na obserwacji mojego dwuletniego dziecka mogę z czystym sumieniem polecić poprzez ich łagodne działanie. Kiedyś wyczytyłam, że ryzyko wystąpienia stanów zapalnych jest dodatkowo niwelowane poprzez obecność kompleksu Omega 3-6-9 i myślę że stąd te magiczne działanie zostało wzmocnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też biorę Neoglandynę, 4 tabletki dziennie, nie mogę narzekać, bo trochę mi się skóra poprawiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMedi24
Witam, Podstawą terapii w AZS jest codzienna pielęgnacja skóry oraz identyfikacja i eliminacja czynników zaostrzających. Istnieje szereg czynników, które powodują zaostrzenia AZS. Wśród nich wymienia się m.in. pokarm, alergeny wziewne, stres, dym tytoniowy, wełniane ubrania, wysoką temperaturę, suche powietrze. W przypadku zaostrzeń stosowane są maści z inhibitorami kalcyneuryny np. Protopic, Elidel (dla okolic delikatnych czyli skóry twarzy, szyi oraz fałdów skórnych) lub maści ze sterydami. Maści ze sterydami mogą być używane jedynie na miejsca zmienione chorobowo, nie na twarz. Ze względu na możliwe działania uboczne stosuje się je jak najkrócej, nigdy przewlekle. W razie nasilonego świądu pomocne bywają leki antyhistaminowe. Do pielęgnacji skóry zalecane jest regularne stosowanie emolientów (kosmetyki natłuszczające i nawilżające), które mogą łagodzić świąd i podrażnienia. Emolienty powinny być stosowane kilka razy dziennie, w tym zawsze po kąpieli. Kąpiel w ciepłej, nie gorącej wodzie powinna trwać do 5 min, następnie należy wysuszyć skórę przykładając delikatny ręcznik, nie pocierać i w ciągu 3-5min nałożyć emolient. Paznokcie powinny być krótko obcięte, by minimalizować uszkodzenia skóry podczas drapania. Zalecane jest noszenie przewiewnych, bawełnianych, najlepiej bezszwowych ubrań, bez metek i pranie ich w hipoalergicznych środkach. Powinno się unikać przegrzewania, gdyż pot może zaostrzać zmiany skórne. Sugeruję wizytę u dermatologa bądź alergologa, który dobierze najbardziej odpowiednie leczenie i postępowanie. W razie pytań zachęcam też do skorzystania z usługi eMedi24 oferowanej przez Medipark. www.medipark.pl/oferta/emedi24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hooth
Jedyne co mogę Ci doradzić to to, żebyś nie stosowała sterydów. Sieją spustoszenie w organizmie. Lepiej stosować preparaty, które są wytwarzane z substancji naturalnych. Są nimi m.in. dermokosmetyki "dr. Michaels". Stosuję je od kilku miesięcy i są naprawdę skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myj sie 2 razy dziennie AZS i inne swinstwa maja brudasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×