Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

nie moge znalezc pracy

Polecane posty

Gość gość
A mnie zastanawia po co im native speaker, to niech zatrudnia native speakera z Anglii to będą mieć native spikera; przecież jak ktoś zna język na B2 to zna język bardzo dobrze i spokojnie się dogada. I co takiego ważnego się robi w tych firmach, że musi być poziom C2?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:54 oni chca nativa, poniewaz w Polsce sa firmy, ktore obsluguja zagranicznych klientow. ostatnia rozmowa, ktora mialam z jezykiem francuskim byla w dziale ksiegowosci/zobowiazan. Klient, ktory dzwoni w tym przypadku z Francji nie moze odczuc, ze mowie z akcentem/czy robie lekkie bledy. Firmy sa przenoszone do Polski, bo tu taniej im wychodzi. Chca mniej placic ot cala filozofia. Wtedy osobie ze znajomoscia jezyka na poziomie C1 placa polowe tego co zaplaciliby we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba nie musze tlumaczyc, ze native speaker z FR czy Uk nie pracowalby za stawke Polaka w Polsce, chyba ze osoby po maturze albo takie bez zawodu, ktore np. we Fr nie maja szans na prace ( a i tam duze bezrobocie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie to śmieszne...a z tym akcentem to już w ogóle. Wymagania jak z kosmosu a pensja pewnie groszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pensja okolo 2400netto, w cv mialam zaznaczone poziom B2, wiec nie wiem po co mnie na rozmowe zapraszali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta z ktora mialam rozmowe dodala, ze wszystko musze rozmiec i nie ma opcji zebym sie pytala klienta o powtorzenie. On musi czuc, ze rozmawia z kims z jego kraju i ze, nie dzwoni gdzies na drugi koniec Europy. W tym przypadku nie bylo szkolen. Podejrzewam, ze osoby po romanistyce tez nie znaja slownictwa ksiegowego/biznesowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale powiedzcie mi czy to jest w ogóle możliwe, żeby np. Polak znający kilka języków miał kilka akcentów?? Ta osoba co napisała, żę na angielski, francuski, niemiecki, to ona może mieć idealny akcent jak native speaker w każdym z nich?? wydaje mi się, że to niemożliwe. Chyba że jakiś poliglota geniusz językowy, ale taki nie pójdzie pracować za 2400zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta osoba co napisała, że zna*angielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem autorka to nie ja pisalam o tych 3 jezykach (ja znam ang i fr na b2). Jesli ktos studiowal lingwistyke + studia czy mieszkal poza Polska to mowi super, ale za 2400 nie pojdzie pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poy****y kraj i tyle, ja sie stad zabieram, szkoda tylko że zainwestowałam w mieszkanie które będe musiała komuś wynająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za goowniane pieniądze i jeszcze jakie wymagania! Każdy dzień w P L to dzień bezpowrotnie stracony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja miałam dzisiaj rozmowę po angielsku i dostałam pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 22.12 wooow jest się czym chwalić, ja zawsze mam rozmowę po angielsku...bo zawsze aplikuję na stanowisko lektora angielskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się śniło, ze miałm rozmowę po angielsku do Deloitte:) I się dostałam, a moim angielskim się zachwycali:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli znasz dobrze te jezyki ktore wymienilas to na pewno znjadziesz dobrze platna prace na http://www.linguajob.pl/. Byłam w takiej samej sytuacji ale wlasnie dzieki temu portalowi pracy w dwa tygodnie udalo mi sie znalezc prace o ktorej zawsze marzylam. Teraz jest duze zapotrzebowanie szczegolnie w duzych miastach na te najbardziej popularne jezyki jak ang. czy niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wrócę do tematu czyli nie mogę znaleźć pracy, bo nie wiem czy wiecie czasami bywa tak ze nie możemy znaleźć pracy bo do końca nie rozumiemy co to znaczy być bezrobotnym tak wiem zaraz napiszecie że bezrobocie to brak pracy i to prawda ale nie do końca ponieważ bezrobocie może być różnego rodzaju i wiele podstaw do powstania. A jak chcecie więcej wiedzieć na ten temat to odsyłam tu https://notatek.pl/bezrobocie-rodzaje-i-definicje miłej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co zadurnoty, ze nie moze byc opcji o powtorzenie pytania... Przeciez nawet nativysie do konca nierozumieją i co chwile mowia sorry... To tylko w PL takie jaja.... Dobrze ze juz nie mieszkam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecylianka
ja szukałam długo neistety, ale to przez wzgląd na moja dyspozycyjnosc. najlepiej jest sie nei p[oddawac i wysylac ciagle, jedno za drugim na roznych portalach jak np. strefajob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma żadnych problemów z zatrudnieniem, etatów jest bardzo dużo i można je dostać na dobrych warunkach. Eurokadra wam coś mówi? Przez ostatnie lata naprawdę wiele się poprawiło, wszystko poszło we właściwym kierunku. Chcecie pracować? Coś na bank znajdziecie i to na dobrych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jóxia

U mnie była masakra z pracą zastój jak nie wiem co. Moze to nie wiele pomoze, ale zrobienie cv od nowa dużo mi dało. Oferty nie posypały się jak z rękawa ale było więcej odzewów. Korzystalam z kreatora na pracuj pl wiec wygladalo to profesjonalnie ale tez nie bylo jakiejs wielkiej przesady ot klasyka tylko dopracowana. Mnie sie dzieki temu udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jusse

To fakt, ja też trochę przeredagowałam cv i odzew był lepszy. Poza tym nie podaję już daty urodzenia ani lat ukończenia studiów, bo jako że jestem po 40, to często automatycznie jestem odrzucana - wiem, bo startowałam swego czasu na to samo stanowisko, co koleżanka, pisałyśmy kilka razy do tych samych firm - ona dostawała zaproszenia na rozmowy, a nawet ofertę pracy, do mnie nawet nie zadzwonili, a obie spełniałyśmy kryteria, ja miałam nawet nieco większe doświadczenie, ale o 7 lat więcej. Niestety, tak to wygląda na naszym rynku pracy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jusse

To fakt, ja też trochę przeredagowałam cv i odzew był lepszy. Poza tym nie podaję już daty urodzenia ani lat ukończenia studiów, bo jako że jestem po 40, to często automatycznie jestem odrzucana - wiem, bo startowałam swego czasu na to samo stanowisko, co koleżanka, pisałyśmy kilka razy do tych samych firm - ona dostawała zaproszenia na rozmowy, a nawet ofertę pracy, do mnie nawet nie zadzwonili, a obie spełniałyśmy kryteria, ja miałam nawet nieco większe doświadczenie, ale o 7 lat więcej. Niestety, tak to wygląda na naszym rynku pracy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lambda pi

Pracy na umowę o pracę nie szuka się na portalach typu pracuj czy olx. Praca na umowę o pracę jest w sadach, urzedach, starostwach itp. Trzeba wchodzić na ich strony, informacja o dalszy etapach też jest na stronie-np w sadach nigdy nie dzwonią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Buhabaja ile tu eskpertow sie znalazlo od szukania pracy takto siedzicie w mopsie i czekacie na 500 plus. 😅 Twmat zamkniety przegrywy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lambda pi
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Buhabaja ile tu eskpertow sie znalazlo od szukania pracy takto siedzicie w mopsie i czekacie na 500 plus. 😅 Twmat zamkniety przegrywy 

Może Ty tak robisz, ale nie wszyscy tacy są. Ja np pracuje od 16lat, nigdy nie miałam przerwy miedzy jednym a drugim pracodawcą dłuższej niż tydzień. Mops to nawet nie wiem gdzie u mnie w mieście jest, nigdy nie korzystałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Staroscina
Dnia 6.10.2019 o 16:43, Gość Jóxia napisał:

U mnie była masakra z pracą zastój jak nie wiem co. Moze to nie wiele pomoze, ale zrobienie cv od nowa dużo mi dało. Oferty nie posypały się jak z rękawa ale było więcej odzewów. Korzystalam z kreatora na pracuj pl wiec wygladalo to profesjonalnie ale tez nie bylo jakiejs wielkiej przesady ot klasyka tylko dopracowana. Mnie sie dzieki temu udalo

widze ze nie tylko mnie pomogl ten kreator 😉 fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revol

Wiadomo że sam kreator nie pomoże w znalezieniu tej pracy. Może inaczej, sam kreator nie znajdzie nam pracy. Ja sam korzystam z tego kreatora, który jest wprost niesamowitym narzędziem bo ułatwia nam życie, jest darmowy i pomaga osiągać pieniądze przez pracę. Teraz rynek pracy jest bardzo trudny, dlatego warto się nim interesować, a przynajmniej tym jak wygląda rekrutacja i proces sprawdzania CV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla znalezienia pracy nie wystarczy samych twoich umiejętności i doświadczenia - wstępnie pracodawca zwraca uwagę na co innego, mianowicie twój wizerunek, jako pracownika. Bardzo ważną rzeczą tutaj odgrywa twoje CV. Żeby napisać dobre CV musisz myśleć jak twój potencjalny  rekruter. Przeczytaj sobie więcej na temat tego, jak stworzyć świetnie CV znajdziesz pod tym linkiem https://szybkagotowka.pl/Finanse/15-sekretow-udanego-cv-ktore-podwoja-twoje-wynagrodzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×