Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Bezdzietni z wyboru

Polecane posty

Gość gość

Witam :) Chciałam założyć aktualny topik o osobach, które świadomie NIE decydują się na dziecko. Pokażmy światu, że to XXI wiek, a nie średniowiecze, i że nie każda kobieta musi być matką! Tak więc: Rocznik 93, czyli mam skończone 23 lata, studiuję zaocznie, 2-3 razy w tyg pracuję po 12h, biegam, ćwiczę samoobronę, spotykam się ze znajomymi, oglądam seriale, spaceruję z psem, opiekuję się moimi zwierzakami, czyli robię to na co mam ochotę :D Chłopaka mam od prawie 4,5 roku, jesteśmy szczęśliwi. Dlaczego nie chcę dzieci? Dla mnie dziecko = brak wolności... brak czasu, marnowanie pieniędzy, szkoda nerwów. Wszyscy mówią " młoda jesteś, odmieni ci się" Ale ja na widok dziecka... zalewa mnie złość, szczególnie jak płacze, a już w ogóle jak biega samopas, drąc się w niebogłosy... Podziwiam matki, bo ja bym fizycznie, a najbardziej psychicznie nie dała rady! Uwielbiam ciszę i spokój, wolny czas, zaplanowane życie! i tego się trzymam :D Opiszcie siebie i czemu wy nie chcecie dzieci :)

Gość gość
przestań...przecież ty ledwo w dorosłe życie wkroczyłaś, teraz znaczna większość ludzi w tym wieku nie powinna być rodzicami! bo nie nadają się pod wieloma względami!

Gość gość
Eee wiesz ze to jest forum.dot ciazy, powodów, macierzyństwa? ??

Gość gość
Rocznik 93 hahaha. Poczekaj aż skończysz 30 lat dziecko i załóż taki topik. Jak miałam tyle lat co ty to też nie chciałam mieć dzieci.

Gość gość
6 lat starsza, mam tak samo.

Gość gość
Tak masz rację XXI w to nie średniowiecze---------to po prostu epoka EGOISTÓW.

Gość v12
Za mloda jeszcze jestes autorko, zeby tak naprawde ostatecznie byc pewna ze dzieci w przyszlosci miala nie bedziesz. Ja mysle ze za jakies 5-6 lat prawdopodobnie bedziesz jednak mamusia.

Gość gość
Popieram poprzedniczki. W wieku 23 lat nie chcialam miec dzieci, aktualnie mam 27 i planowanego roczniaka. Z natura nie wygrasz :)

Gość gość
Ja jestem osobą bezdzietną z wyboru, ale nie bardzo odczuwam potrzebę mówienia na ten temat? Co chesz wiedzieć? Właściwie brak dzieci nie zmienił nic w moim życiu bo ich nigdy nie miałam. Nie zastanawiam się nad tym co by było gdyby... Nie interesuje mnie czy inni ludzie mają dzieci.

Gość gość
Żeby mieć prawo do mówienia z pełną świadomością o bezdzietności z wyboru wypadałoby się wypowiadać z pozycji 40+ a nie 23-latki bo jest to po prostu infantylne i niewiarygodne. Więc nie dziw się takim a nie innym komentarzom, bo tak samo można komentować wybory życiowe licealistki - czysta teoria. MOŻE ci to podejście zostanie, a równie dobrze MOŻE się za 5 lat radykalnie odmienić. Nic dziwnego, że nie ciągnie cię do dzieci - najczęściej cudze dzieci są dla mnie w najwyższym stopniu irytujące - i masa osób ma dokładnie tak samo, ale co to ma wspólnego z własnym macierzyństwem?

Gość poli33
ja mam 33 lata,męża od 13 lat i też nie chcę dzieci...dziecko to dla mnie kula u nogi,zabieracz czasu,spokoju i pieniędzy...nigdy nie chciałam dzieci więc może autorce wcale się nie odmieni,ja w jej wieku byłam już 3 lata po ślubie i wiedziałam,że dzieci nie będzie

Gość gość
A ja znam kilka takich par bezdzietnych "z wyboru", które w rzeczywistości się starają o dziecko, ale im nie wychodzi i żeby się nikomu nie tłumaczyć, czemu jeszcze nie mają dziecka albo kiedy planują, to mówią, że nie chcą.

Gość gość
hehe dzięki za każdą opinię :) Nie mówię, że posiadanie dzieci to coś złego. Nikomu ich nie bronię mieć. 23 lata to już nie tak mało ;p rozumiem jakbym to pisała mając 18 lat... U mnie połowa koleżanek w tym wieku ma już min 1 dziecko.

Gość poli33
pewnie o mnie i o moim mężu też ludzie gadają,że nie możemy...bo 13 lat po ślubie a dzieci nie ma to pewnie nie mogą a nie nie chcą bo przecież każdy chce...kiedyś moja mama rozmawiała ze znajomą i ta jej się pyta czy jest już babcią,moja mama ,że nie bo córka nie chce dzieci...a ta znajoma ''to może niech adoptują''...baba ''nie chcą'' odebrała jako ''nie mogą''...do baby nie dotarło,że ktoś może z własnenej woli nie chcieć dziecka...ehhh ludzie

Gość gość
Jestem w Twoim wieku, też nie mam dzieci i irytują mnie takie laski, które muszą wszędzie krzyczeć o swojej bezdzietności z wyboru a następnie są bardzo zdziwione, że ludzie mają śmiałość komentować tę kwestię. Z każdej strony krzyczą o swojej bezdzietności mało się nie zaplują, a potem się oburzają, że ich macica to ich sprawa ;) Ja nikomu nie opowiadam czy chcę mieć dzieci czy nie, jeśli ktoś pyta to ucinam temat odpowiadając, że to moja sprawa i mam święty spokój.

Gość gość
Jestem rocznik 92. Też nie chcę mieć dzieci, też jestem w kilkuletnim związku i.... nie jestem tak głupia by przekonywać 30letnie matki o plusach bezdzietności. Dobrze Ci piszą - będziesz o tym mogła sobie za 10-15lat napisać a nie teraz. Bo aktualnie to brzmi komicznie. Żeby nie było - nie lubię namiętnego wpierania komuś, że mu się odmieni. Ale nie lubię także pychy i przekonania, że się wie co będzie za 20lat. x Po co w ogóle taki temat na tym forum? Na forum o kotach też wchodzisz po to by przekonywać o plusach posiadania psa?

Gość gość
"23 lata to już nie tak mało ;p rozumiem jakbym to pisała mając 18 lat" Taaaaak, na pewno dla 30-40latek jest to ogromna różnica. x I parę lat temu średnia wieku przy pierwszym dziecku to było 26lat. Teraz pewnie ciut więcej, nie mam pojęcia gdzie Ty masz te 22-23latki w ciążach i z dziećmi.

Gość gość
nigdy nie zrozumiem jak jest sens deklarować że się absolutnie nie chce mieć dzieci i siedzieć na topiku o dzieciach!!!

Gość gość
Ja zaczęłam na macierzyński wpadać z tej ogólnej strony z najnowszymi tematami, tam nie ma info na jaki dział idziesz. A, że tutaj jest tyle jadu i spiny to raz na parę tygodni sobie poczytuję. I nawet doradzę bo z racji wykształcenia mam pewną wiedzę :P Ale robić jakieś apele o "bezdzietnej z wyboru 23latce" to jednak przegięcie.

Gość gość
gość dziś "23 lata to już nie tak mało ;p rozumiem jakbym to pisała mając 18 lat" Taaaaak, na pewno dla 30-40latek jest to ogromna różnica. x I parę lat temu średnia wieku przy pierwszym dziecku to było 26lat. Teraz pewnie ciut więcej, nie mam pojęcia gdzie Ty masz te 22-23latki w ciążach i z dziećmi. x Tu nie autorka ale mam mnóstwo dzieciatych koleżanek w wieku 22-23 lata, duży przyrost w ciągu ostatnich 2 lat :P

Gość gość
bo nie czujesz jeszcze instynktu. ja mając 23 lata też nie chciałam dzieci, wszystko się zmieniło w wieku 28-29 lat. u każdej zdrowej, normalnej kobiety obudzi się instynkt macierzyński prędzej czy później.

Gość gość
rocznik 80, bezdzietna z wyboru

Gość gość
gość dziś przestań...przecież ty ledwo w dorosłe życie wkroczyłaś, teraz znaczna większość ludzi w tym wieku nie powinna być rodzicami! bo nie nadają się pod wieloma względami! x Dokładnie. Dziecino, w tym wieku to o dzieciach możesz tylko podywagować.

Gość poli33
o to wyszło ,że jestem chora i nienormalna :D:D

Gość gość
ja mam lat 30 i jestem bezdzietna z wyboru, oraz bardzo szczęśliwa z moim mężem, który jest trochę ode mnie starszy i też dzieci nie chce :) nie każda zdrowa kobieta chce: - być potraktowana na sali porodowej jak wrzeszczące bydło a tak jest w polskich szpitalach - umrzeć podczas porodu lub zostać kaleką a takie przypadki są częstsze niż myślicie, bo nie każdy przypadek nagłaśniają w mediach - ponad 80% kobiet ma po latach wypadającą macice przez poród - dzieci są w miarę fajne kiedy są małe potem dorastają i żyją własnym życiem rodziców odwiedzając częściej, rzadziej, bywa, ze wcale macierzyństwo to nic wyjątkowego i nie zapewnia szczęścia znam mnóstwo bezdzietnych dojrzałych ludzi którzy są szczęśliwi i nie są samotni i taka ciekawostka, według badań znaczna większość ludzi przebywających w domach starców ma dzieci, a więc argument o szklance wody jest guzik wart

Gość gość
20.26 tak sobie możesz mówić że z wyboru. Ludzie całkiem inaczej to postrzegają.

Gość gość
Ale chcesz order, czy co? Ja w wieku 22 lat nie chciałam słyszeć o dzieciach, a rok później tak mnie pobrało, że nie mogłam się doczekać ciąży. Za przynajmniej 10 lat, jak to powiesz, to moze ktoś weźmie cię poważnie, więc nie dziw się, że mało kto wierzy w twoje 'powołanie'.

Gość gość
Sama jesteś dzieckiem. Pogadamy za jakieś 10lat.

Gość poli33
ludzie całkiem inaczej to postrzegają bo są puści...to co mam urodzić niechciane dziecko którego nie będę kochać tylko dlatego żeby pozamykać ludziom pyski,że mogę mieć dziecko...

Gość gość
"tak sobie możesz mówić że z wyboru. Ludzie całkiem inaczej to postrzegają." na to, jak postrzegają nie mamy wpływu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się