Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Odklejone łożysko 12 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość gość

Witam, od miesiąca zmagam się z przestrzenią płyną- prawdopodobnie krwiakiem który umiejscowił się przy łożysku co powoduje odklejanie łożyska. Na pierwszym usg (miesiąc temu) wymiary miały 9x 7 mm dwa tygodnie później poszłam na usg (ale tym razem gdzie indziej i na innym sprzęcie) wtedy wykazało 13,3mm x 6,7mm. Wczoraj (po miesiącu od pierwszego) miałam znów usg (w gabinecie tym sprzed miesiąca) i wyszło, że jest 11x 8 mm. Dostałam luteine i duphaston. Pracuje w biurze i nie dostałam zwolnienia. Strasznie się boję, że odklejenie może się powiększyć. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Co robić by się pozbyć tego krwiaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem za l4 bez powodu, ale czy ty nie powinnaś leżeć????? Idź na konsultacje do innego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra miała krwiaka i lezala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas drugiego usg u innej lekarki i też nic nie mówiła o zwolnieniu. Mówiła tylko żeby leki brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam odklejona kosmówka w 10 tc leżałam w klinice kilka dni a później w domku.Mój lekarz dał mi zwolnienie na prawie 3 miesiace no i oczywiscie leki.Ale teraz już wszystko jest dobrze więc mogłam wrócić do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale czy Twoje odklejenie było duże? Jakie miało wymiary? teraz się nie odkleja? w którym tygodniu się wszystko unormowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam oklejanie od 8 tc na 1/3 długości łożyska. Nie poszłam na zwolnienie ale tylko dlatego ze chodziłam na NFZ . Lekarz chciał abym mu zapłaciła . Kiedy krwią się powiększal i krwawienie nie ustępowalo to się zdenerwowalam i poszłam do innego który z miejsca wysłał mnie na l4 okrzyczal,dodam że pracuje jako fryzjerka. Skończyło się tak ze do 23 tyg leżałam bo było coraz gorzej nawet 2 tyg w szpitalu. Wiec myślę że nie ma co ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A krwiak w najgorszym momencie miał coś około 8x7cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie 8x7 cm a ja mam milimetry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam żadnego plamienia od miesiąca.. mam pracę biurową i odklejenie jest 11x 8 mm więc sądziłam, że to naprawdę mały krwiak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lezqlam na zwolnieniu z krwiakiem tylko tak można się go pozbyć w najgorszym momencie miał 12cm x6 cm. Pozostał aż do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ten krwiak jest podkosmoskowy o oklejania cym się łożysku można mówić w drugiej połowie ciąży. tez mialam krwiaka podkosmowego ok 7 tc. lekarka mówiła ze szanse na to ze nie poronienie są 50 x 50. dodam że miałam żadnego krwawienia. dostałam luteine i zwolnienie mimo pracy biurowej. musiałam dużo leżeć. po 2 tygodniach na wizycie okazało się ze krwiaka nie ma:) urodziłam :) trzymajcie się dziewczyny wszystko będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam podkosmowkowego. Leciało ze mnie krew jak z kranu. Powiększal się do poty do póki się nie położyłam do łóżka. A w 12 dopiero tworzy się łożysko. Lepiej się oszczędzaj i uważaj trochę na siebie. Radzilabym się skonsultować z innym ginekologiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie odklejone łożysko było spowodowane trombofilia wrodzoną. Robiła czynnik V Leiden , mutacje genu protrombiny i inne mutacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_alr
Ja robiłam, bo miałam podobny problem. zdecydowałam się na taki szeroki pakiet 6 mutacji, bo byl w dobrej cenie i stwierdzili mi V Leiden i PAI-1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja w 10 tc dowiedzialam sie ze mam krwiaka 2, 6cm. Mam nakaz lezenia w domu i juz minal tydzien, za tydzien ide na kolejna wizyte. Biore luteine dopochwowo 3x1, spasmoline, mama dha premium. Leze i leze, wstaje do toalety i czasem sie przejde po pokoju. Ale tak to non stop lozko. Jesli ktos ma krwiaka to tylko i wylacznie trzeba lezec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×