Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2017

Polecane posty

Gość gość
Witam, Ja 15 tc dolegliwości wszystkie mineły czuję się dobrze. Płci jeszcze nie znam usg genetyczne miałam robione dwa razy, bo przy pierwszym dzidziuś nie chciał się ułożyć i lekarz nie mógł uchwycić kości nosowej . Mam już córkę 7 letnią i teraz bardzo by chciała mieć siostrę ja w sumie też wolałabym mieć drugą dziewczynkę. Wszystkie rzeczy dla dziecka bedę kupowała nowe bo po córce wszystko sprzedałam . Wózek bardzo podoba mi się quinny modd w kolorze grey . Lub mutsy igo tylko że jest droższy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Ja tez myślałam nad quinny moodd nawet w tym samym kolorze ale jak byłam w sklepie to okazał się dosyć niestabilny dlatego zrezygnowałam. Dla mnie jeszcze za wcześnie na kupowanie ale rozglądam się i spodobal mi się babydisign lupo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama AL
hej Kobietki co u was? u mnie troszkę dołek psychiczny ale trzeba przetrwać przeczekać i dalej trwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
O matko u mnie wczoraj była tragedia :/ zatrułam się czymś, wymiotowałam całą noc i pol dnia. Nic nie mogłam jeść ani pić, przez to byłam całkowicie osłabiona, nie mogłam nawet z kanapy wstać. Koszmar. Do tego gorączka 38 st. Dziś na szczęście jest już lepiej ale jeszcze siły całkiem nie wróciły. Dziś mam 17tyd4 dni i już czuję ruchy :) delikatne pukanie, czuć jak się rękę przyłoży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie! U mnie ruchy ustały dwa tygodnie temu :( Nic a nic nie czuje ... Czy to normalne? aga0201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki czy moge dolaczyc do grupy ? Co prawda termin mam na 1 czerwca ale nigdy nie wiadomo a was jest tutaj duzo i zawsze kazda cos doradzi :) U mnie najprawopodobniej dziewczynka prenatalne badania juz byly dzidzia dluga bo 83 mm . Poradzcie mi mamusie cy wy tez macie nadal mdlosci i wymioty ? Ja co prawda mam juz z tyn duzi lepiej niz bylo bo do 12 tc byla tragedia teraz mdlosci sa jeszcze cale dnie wymioty juz tylko wieczorami i czasami rano ale najbardziej dokucza mi bol zoladka , czy ktoras z was ma albo miala taki problen ? Czy te bole zoladka mina ? Ciezko mi nawet okreslic bol ,bo jest on caly czas jakby z glodu ale jak zjen to bol nie znika wiec sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panicara
mamaal ja mam takie doly co drugi dzien, raz euforia a raz depresja i nic sie niechce. Ja niestety jeszcze nic nie czuje. Zadnych ****iw a jestem juz 17.2 czyli 18 tydzien zaczelam. Ale to moja pierwsza ciaza wiec pewnie z dwa tyg jeszcze poczekam. Eh Ciezko powiedziec jak z tymi mdlosciami, bo kazda z nas tu innaczej to przechodzila. Ja mialam do 13 a teraz spradycznie jakis dzien jeszcze mam zle samopoczucie. Inne dziewczynh sie mecza cala ciaze a inne nic. Wiec to sprawa indywidualna. Mi lekarka powiedziala ze jak mam mdlosco to powibnam sie cizszyc bo to znaczy ze z dzieckiem wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Aga jeżeli się stresujesz to idź do lekarza podejrzeć dzidziusia. Ja miałam tak że też ok tyg nic nie czułam i też już miałam stres a teraz już czuję wyraźniejsze ale też max 2-3 razy dziennie. A powiedz jeszcze który to tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 i 4 .Wiec 18 Druga ciąża. Ruchy byly w 16 tygodniu wyczuwalne wieczorem. W 16 i 5 poszłam do Ginekologa ale nic z dzidzia sie nie dzialo ... Wiec nie wiem czemu tak nagle przestalo Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
A spróbuj zjeść coś słodkiego, ze dwa paski czekolady albo batona i połóż się na plecach, może wtedy poczujesz, u mnie ruchy się aktywują po jedzeniu ale to jest kilka muśnięć i na prawdę trzeba być skupionym żeby je wyłapać :) najważniejsze to się nie stresować nie potrzebnie. Jeżeli nie pomoże to podjedź może jutro do położnej albo lekarza który da ci posłuchać serduszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaK
Aga idz do lekarza napewno cie przyjmie bez kolejki. Po co masz sie stresowac. U mnie jest 17t i 3 d ale ruchow jeszcze nie czuje. Moja puerwsza ciaza. Ale mam detektor wiec slucham sobie codziennie 3 razy na dzien serduszka i jak sie rusza :-) Dlatego uwazam ze fajnie miec taki gadzet w domu bo jak cos nie pokoi to zaraz sprawdzic mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amich
Też sobie kupiłam detektor :-) udało mi się znaleźć maluszka. Trochę boję się że będę sprawdzać co chwilę czy wszystko jest ok... Ale rzeczywiście jest trochę większe poczucie spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaK
Amich możesz sprawdzać 3 razy dziennie po 10 min max. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
też o tym myślałam ale ja to bym miała fazę żeby ciągle sprawdzać :D więc na razie się wstrzymuję :) A jak tam samopoczucie dziewczyny? U mnie wszystko ok, dość dużo energii aż nie wiem na co ją spożytkować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
A u mnie właśnie na odwrót zamiast odzyskać siły to jest gorzej jak w 1 trymestrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emkrk
No ja też narazie nie odzyskałam sił, ale mniej troszkę sikam. Coraz częściej boli mnie brzuch na dole, przez moment i przestaje. Czy to możliwe że odczuwam ruchy maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Ja ruchów chyba jeszcze za bardzo nie czuję bo mam łożysko na przedniej ścianie, czasami myślę, że to to ale sama nie wiem. U nas będzie chłopak :) Mam tylko taki problem, że mocno twardnieje mi brzuch i szyjka się ciut skróciła więc biorę magnez, luteinę i leżę. A Wy macie już skurcze? U mnie dziś 17tyd.5 dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Ja dziś zaczynam 17 tydzień i jeszcze nic nie czuje. Mam wrażenie że się kręci ale kopniakow jeszcze nie czuje. W pierwszej ciąży czułam w połowie 19 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja mam dziś 18tyd0dni , jeszcze nie twardnieje mi brzuch ani nie mam skurczy ale może dlatego że ja magnez biorę codziennie id początku ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Właśnie, ja brałam cały czas i jak przestałam to macica zaczęła się stawiać. Więc z pokorą wróciłam do magnezu i już go nie opuszczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
U nas jutro 16 tydz się zacznie. Ja czuję coraz częściej takie skurcze w dole brzucha dosyć bolesne. Czytałam ze to normalne a do lekarza dopiero 12.12. Dziewczyny a jakie witaminy bierzecie? Ja biorę omegamed optima forte, drogie bo 70 zł msc ale pytałam w aptece to podobno mają najwięcej wit i kwasów dha i omega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Ja biorę falvit mama, magne b6 i witaminę D 2000j. Brałam jeszcze kwas foliowy dodatkowo ale jest też w falwit mama wiec po skończeniu pierwszego trymestru przestałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dziś tez 18 i 0 ;) Mi brzuch twardnieje i bóle e brzucha się pojawiają... Z tymi witaminami to lekarz Wam proponował ? Bo mi nic nie zalecił bo wyniki dobre. Dziś znów mówiłam mężowi , ze dzidzia sie nie rusza nadal. Ale zaraz poszłam z córka na drzemkę po obiedzie i poczułam w końcu ;) Czy Wasze dzieci czekają na rodzeństwo? Moja córka odkrywa mi brzuch i przytula die do niego, opowiada ze będzie dzidzie karmić i mocno kochac <3 Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka_21
Mi lekarz. Ja wyczekuje pierwszych ruchów ale pewnie jeszcze poczekam bo to pierwsza ciaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka09210
Ja biorę doppelherz mama premium. Moja córka jeszcze nic nie wie o ciąży bo ostatnio miała ciężko zapomnieć ale 15 grudnia mam wizyte i jak wszystko będzie ok to jej powiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Mi lekarz nic nie mówił ale endokrynolog pytała czy biorę, przeanalizowala skład i kazała dodać tą witaminę D że względu na moją tarczyce. Z magnezen mam tak że bez ciąży reż biorę codziennie bo kilka dni bez i oko mi lata ;) także po prostu to utrzymalam :) Aga super że poczułaś ruchy :D ja już próbuje mężowi dać poczuć ale mały jak raz stuknie to już 2 raz nie chce, taki wstydnis :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda123
Uff, dobrze, że nie jestem sama z tym twardnieniem brzucha. Jeśli chodzi o kompleks witamin to ja też mam dobre wyniki, choć tak naprawdę morfologia nie pokaże nam niedoboru niektórych witamin, prawda? Mi lekarz nic nie przepisywał ale ja mu powiedziałam, że biorę już kompleks witaminowy z DHA, wit. D i Jodem bo wiem jakie to ważne dla mózgu rozwijającego się dziecka :) A tak z ciekawości. Mój maluch w 17 tygodniu i 3 dniu ważył już 200 gramów, a wszystkie mądre strony w internecie podają taką wagę dla 19 tygodnia. Czy Wasze szkraby też są takie duże? :) Zazdroszczę Wam tych subtelnych kopniaków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja_815
Mi lekarz na żadnym badaniu nie podał jeszcze wagi także nie wiem :) ostatnio jak miałam usg w 15 tyg to tylko mówił ile cm :) Ogólnie ja nie wierze w te pomiary wagii, moja siostra poszła na usg w 37 tyg i lekarz powiedział że dziecko duże, ok 4 kg a na pewno do porodu do tych 4 kg dobije. Siostra urodziła w 38 tyg a córka ważyła 2700 ;) także takie są te pomiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja_815 - zgadzam sie z tymi pomiarami. Dlatego wg mnie tez troche ciezko jest wyznaczyc dokladny termin. Aga0205 - tez mi brzuszek twardnieje I czasem to pobolewa, jak jeszcze dolacza wzdecia to masakra! Matylda - przy 1 dzieku ruchy czulam dopiero a 23 tygodniu wiec spokojnie. Mi dzisiaj sie 19 tydzien zaczal! Mam sporo energii dla odmiany chociaz jak chce isc na spacer to 30 min to max, szybko sie mecze I dol boli. Tez tak macie? Nie wiem czy to tylko skutek moich dodatkowych kg i slabej kondycji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ! Mnie też boli i w dzień i w nocy. Nie mogę spać, ciągle się budzę bo mi nie wygodnie. Przewracam sie z boku na plecy potem na drugi bok i tak w kolko :S Ale moja dzidzia tak się wierci, każdy jego ruch wywołuje uśmiech na mojej twarzy;) Mam tez więcej chęci na wszystko ;) 5 miesiąc juz się zaczął ;) Aga0205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×