Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Praca fizyczna a ciaza?

Polecane posty

Gość gość

Witam. Jestem co prawda dopiero w 8 tyg ciazy, ale pierwsza ciaze poronilam i rozmyslam nad swoja posada. Pracuje w sklepie jako kasjerka, po 8,5 godz dziennie stojąc lub chodząc i rozkladając towar. Nie dzwigam bo pracodawca kazal tego nie robic i uwazac. Ale mimo wszystko zastanawiam sie czy nie zrezygnowac. Konczy mi sie umowa 31 sierpnia wlasnie, umowe mam na pol etatu. Czuje sie zle, mam wymioty mdlosci brak w ogole sil, wieczne zmeczenie i po prostu mam juz dosyc pracy. Jak to jest ze zwolnieniami? Od kiedy moglabym dostac takie i czy w ogole dostane jesli z ciaza jest wszystko dobrze. ? Dodam, ze moj maz bardzo nalega bym przestala pracowac, w koncu wazniejsze jest teraz moje zdrowie i ciaza niz praca i te pieniadze ktore tam zarabiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdobra rada dla
Idz na l4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już możesz iść na zwolnienie. Czy dostaniesz zwolnienie, jeżeli "z ciążą jest wszystko dobrze", to tak naprawdę zależy od lekarza. Jeżeli pójdziesz prywatnie to pewnie dostaniesz. Zdrówka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moim zdaniem już chyba mało takich lekarzy którzy nie dają zwolnienia, teraz dużo kobiet idzie na L4 ledwo się o ciąży dowiadują, a jak powiesz lekarzowi, że pracujesz fizycznie to już w ogóle nie powinien robić żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ago91
Dziekuje za pomoc. Bardzo sie przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie, skoro dziewczynie umowa kończy się przed upływem 12 tc to pracodawca wcale jej przedłużać nie musi. Nie może jej jedynie wypowiedzieć, ale tu umowa sama ulega zakończeniu. Ale, autorko- jeśli pracujesz tam minimum miesiąc, zakładam że tak, to masz prawo do ubezpieczenia zdrowotnego, a jeżeli pójdziesz na zwolnienie teraz to właściwie do porodu będziesz miała zasiłek chorobowy jeśli zwolnienie będzie nieprzerwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak pracodawca nie musi mi przedluzac umowy? Jesli pojde na zwolnienie teraz to co potem jak nie przedluzy tej umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli pójdziesz na zwolnienie chorobowe w trakcie trwania ubezpieczenia, to potem do końca zwolnienia (a możesz przedłużać do porodu) ZUS będzie Ci płacił zasiłek. Pracodawca owszem, nie ma prawa wypowiadać Ci teraz umowy, ale ma twoja umowa po prostu wygasa przed upływem 12 tc więc nie musi jej przedłużać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ciąży pracowałam fizycznie, sprzątałam biura prawników i sale sądowe. było to 5 dni w tygodniu po 5 godzin, dojazd w 1 stronę 20 minut. pracowałam tak do konca 6. miesiaca. potem zredukowali mi do 3 godzin dziennie, zamiast 5, i dni 4 a nie 5. i tak jeszcze dałam radę do połowy 8. miesiąca. dziecko ma 7 lat zdrowe inteligentne rośnie wysokie itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W nie tak dawnych czasach PRLu NRD itd. zawodniczki lekkoatletyczne były celowo zapładniane bo w pierwszych miesiącach ciąży osiągały lepsze wyniki, były silniejsze, szybsze, bardziej wytrzymałe. Potem oczywiście ciąże usuwane i wyliczano zapłodnienie na kolejne zawody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie pracuje fizycznie ale mam mega stresująca i odpowiedzialna pracę po tym jak ledwo zaszlam w ciążę groziło mi poronienie bo wystarczył jeden ciezki dzień . Lekarz jak sie dowiedział gdzie pracuje zalecił L4. I jestem na nim do teraz. Mimo że staram się leżeć odpoczywać to i tak ciężko znoszę ciążę i byłam w szpitalu :-( więc idź na zwolnienie. Nie narazaj życia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×