Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

33martyna

lody wegańskie przepisy

Polecane posty

hej mam mały problem. otóż przyjeżdząją do mnie na weekend znajomi. Chcę ich ugościć najlepiej jak potrafię, bo jesteśmy bardzo zżyci. Oboje są weganami, więc staram się przygotować dla nich coś specjalnego (oni zawsze przygotowują mi normalne jedzenie jak jestem u nich, nie są z tych wojujących). obiady i śniadania mam zaplanowane, ale chciałabym zrobić dla nich jakiś fajny deser. Na początek pomyślałam o lodach :) Jak robi się takie bez składników z produktów odzwierzęcych? Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Banany kroisz w plasterki i mrozisz. Potem miksujesz je z kawa,kakao, owocami sezonowami co tam lubisz i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiomiso84
A robiłaś kiedyś w ogóle lody? nie jest to jakieś trudne, ale jak będziesz je robić pierwszy raz, to spróbuj parę dni przed ich przyjazdem zrobić, żeby sprawdzić, czy wyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lodów nie robiłam akurat, ale gotowałam o wiele więcej rzeczy niż wodę :P chyba sobie poradzę, a ten przepis wypróbuję na pewno, dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lody, owoce ( maliny, truskawki arbuz) mleko sojowe, trochę mleka kokosowego, orzechy. Owoce zawsze blenduję panasonicem ( czasem przecieram jeszcze przez sitko) dodaj mleko i mleko kokosowe, do zamrażalnika i juz. Możesz też dodać trochę alko, ale wtedy będziesz mieć bardziej sorbet, bo nie zamrożą się do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@imbirkooowa zrobilam te wegańskie, chociaż nie obyło się bez przygód, bo orzechy jednak mi sie tak do końca nie zmieliły, ale i tak lody wyszły pyszne, a znajomi docenili gest :) także polecam! i mysle, że następnym razem można dodać np. masło orzechowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość talyss
z masłem orzechowym może być super :) a ja bym jeszcze spróbowała różne rodzaje mlek roślinnych. Ryżowe mogłoby być ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalyna
no nie wiem czy to by się dobrze komponowało, ale w sumie ryż i orzechy... może się nie będzie tak gryźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nawet nie wiedziałam że bracia koral mają blog z przepisami :P człowiek sie całe życie czegoś nowego dowiaduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulesza
no i to jakimi przepisami - niektóre wyglądają tak ślicznie. próbowałam na razie tylko dwóch, truskawkowych jogurtowych i sorbetu bananowego. To chyba najprostsze jakie są, boję się co będzie dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konczi
metoda prób i błędów to najlepsza metoda :D nie bój się tylko twórz swoje lody i pokazuj jak wyszły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a da się gdzieś kupić lody wegańskie? tak normalnie w sklepach? robienie własnyvch jest spoko ale nie zawsze jest czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inBtwin
ee tam to trwa maks pół godziny. ludzie często narzekają na brak czasu ale to zazwyczaj tylko wymówka. nie poddawaj się, tylko rób swoje :) te przepisy co tu były wrzucane są na 10 minut, a tyle to Ci zajmie pisanie na forum, że nie masz czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezikowa
Nie wiem jak jest z lodami wegańskimi w sklepach ale jak ja nie mam czasu to zawsze wpadam do sklepu po drodze z pracy i kupuję takie fajne lody chałwowe braci koral. Pani zawsze specjalnie zamawia ich więcej (to bardzo mały sklepik) bo wie że wezmę :) także jestem w stanie zrozumieć że ktoś nie ma czasu na własny wyrób lodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pascalle
W Polsce nigdzie nie widziałam lodów wegańskich w sklepie, ale może mnie uświadomicie? na razie posiłkuję się przepisami :) no i w lodziarniach czasem się zdarzają, choć równie często pytam o wegańskie lody, mówią że są, a jak pytam czy w składzie jest śmietana, to również otrzymuję odpowiedź twierdzącą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parina
Mnie to jakoś nie przekonuje, wolę sobie kupić gotowe, bo nie mam też czasu na robienie takich rzeczy. Poza tym przeważnie kupuję różki typu koral, nie ma co szaleć z wegańskimi lodami :) Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testyrelka
Wejdź sobie jeszcze na blog firmy koral. Oni opisują jak zrobić fajne desery i co jest potrzebne. Kiedyś mnie to nie przekonywało, ale teraz często czerpie inspiracje z takich miejsc. Blogerzy też mają fajne pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×