Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaadama44

Atopowe zapalenie skóry.. leczyć naturalnie czy lekami?

Polecane posty

Gość mamaadama44

Dużo siedzę ostatnio w temacie atopowego zapalenia skóry Znalazłam dobry artykuł o leczeniu http://www.mojealergie.pl/leki-stosowane-atopowym-zapaleniu-skory/ ale nie jestem pewna co do stosowania kortykosteroidów u dziecka. Czy one są bezpieczne? Słyszałam, że lepiej dziecko smarować miodem albo krochmalem, a nie używać sterydów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a maści konopnej próbowałaś ? Myślę że jeśłi chodzi o dziecko powinnaś próbować może homeopatią , ziołami a jeśłi to noe da efektu to w ostatecznośći kortykosteroidy . Podłożem atopowego zapalenia skóry czesto są robaczyce (alergia na wydaliny pasożytow) przelecz dziecko najpierw w kierunku pasożytów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agadomlik
Naturalne metody u mnie nie przyniosły żadnych efektów, odradzam więc te wszelkiego rodzaju sposoby. Mogę polecić kosmetyki na azs z tej firmy www.emolium.pl Jeśli zależy Ci na "naturalnym" leczeniu to te preparaty są najmniej inwazyjne dla naszej skóry w porównaniu z innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to stwierdzone przez dermatologa? Jeśli to Twoje podejrzenia, to spróbuj emolientów. U nas super sie sprawdziła seria Eloderm i dzieki temu unikneliśmy sterydów. Obecnie stosujemy wszystko: żel do mycia, szampon do włosów, balsam do ciała i nawet krem do twarzy. Ja jestem już przewrażliwiona na tym punkcie. Może ktoś jeszcze stosował Eloderm i coś podpowie...W każdym razie- współczuje, wiem przez co przechodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojjj kochana żadnych sterydów u dzieciątka. My u Naszego Mikiego użyliśmy Eloderm i oczywiście obserwowaliśmy każdego dnia złagodnienie objawów więc rozpocznij od emolinetów a dopiero jeśli wszelkie zdrowe metody nie poradzą sobe skonsultuj z lekarzem ewentulne branie innych środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej przy atopowym zapaleniu skóry stosować emolienty, które z nawilżeniem docierają do głębszych warstw skóry. Przykładem może być krem Beta-Skin Natural Active Cream (https://sklep.betaskin.pl/Beta-Skin-Natural-Active-Cream-150-ml/102), który został wzbogacony o beta-glukan. Składnik ten pozyskuje się z ziaren owsa i odpowiada on za odpowiednie nawilżenie skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naturalne metody nic tu nie pomogą, mój chrześniak miał atopowe zapalenie skóry i ciągle trzeba było stosować różne emolienty, żeby skóra była odpowiednio nawilżona, no i brał leki, cały czas się drapał, robiły się strupy. Różne środki do kąpieli i pielęgnacji jeśli chodzi o charakterystykę są tu https://www.znamlek.pl/, pomaga dobrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie powyższego wpisu z użyciem konopii, zgadza się, mieszkam w Holandii i przyjaciel mojego męża jest producentem olejku z medycznych konopii. Teraz ma spray na bazie medycznej marihuany i olejku kokosowego do pielęgnacji zmian skórnych, osoby zmagające się z łuszczycą, AZS skórę pielęgnują zewnętrznie tym właśnie nowym sprayem - nie będę podawała nazwy, żeby nie było, że reklama - a wewnętrznie piją olejek CBD w kroplach, lub też w sprayu - ten w sprayu jest silniejszy w mg w dawce od tego w kroplach - czyli stosują 2 preparaty, całkowicie naturalne i bio, olejek w spray na skórę i drugi do picia, a i ten do picie, to nie jest zwykły olej konopny spożywczy, tylko cannabidiol CBD. Efekty są b. szybkie i spektakularne. Jeśli Ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej, służę pomocą, mój mail celbrunele@gmail.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×