Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

meningokoki

Polecane posty

Gość gość

szczepicie dzieci na meningokoki?wlasnie dowiedzialam sie ze weszla jakas szczepionka (podtyp B) za...400 zl a sa 2 dawkimasakra,jest jeszcze podtyp c i zglupialam na co w koncu szczepic,nie wspominajac o kosztach...a wy szczepicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale na B czy C bo to roznica i kiedy szczepilyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepiłam na obie b i c. Powiem szczerze że ta men b jest straszna. 10 dni mała dawała mi popalić, gorączka itd no jak nie moje dziecko. Ale nie żałuję bo pewnie zaraz zleca się tutaj przeciwniczki szczepień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepilam dziecko na typ B i C.Dziecko bylo szczepione jak mialo ponad dwa lata,Cena szczepionki na typ C (ona tez chroni na inne typy ktore nie wystepuja w Polsce) to koszt ok.110 zl-szczepionka kupiona w przychodni gdzie szczepilam.Dziecko w wieku mojego ma jedna dawke,po szczepieniu nic sie nie dzialo, nie mial nawet goraczki.Na typ B-szczepionka Bexsero ma miec dwie dawki,cena za jedna to 340 zl-kupiona w aptece w Warszawie,jestesmy na razie po jednej dawce.Po tym szczepieniu mial juz popoludniu bardzo wysoka goraczke, ciezko ja bylo obnizyc jak nigdy.Ale jak juz goraczka spadla to bylo ok,bolala go jeden dzien reka bo sam mowil na okraglo ze go boli.Innych niepozadanych skutkow szczepienia nie bylo.Kolejna dawka w pazdzierniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 15.04---dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz,moze ktos jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie odwazylabym sie. Wystarczylo mi nie pelne szczepienie 5w1. Po ostatniej dawce syn dostal nopu i nastapil regres. Teraz walczymy z zaburzeniami ze spectrum autyzmu. Zebym mogla cofnac czas.... ehhh. Na razie odtruwamy po szcepionkach i sa postepy wiec nikt mi nie wmowi ze to nie od szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My szczepilismy syna, zarówno na typ B, jak i C. Z racji ukończenia 6m-cy miał dwie dawki Bexero (każda po 400zł) i jedna dawka przypominająca po roku, tu już 350zł. A na C jedna dawka w pierwszym roku życia i druga w drugim, szczepienie tańsze 110zł jak się nie mylę. Szczepionki zakupione w przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.09--wez mnie nie strasz,serio tak bylo... do ostatniej osoby---a jak znioslo twoje diecko to szczepienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak odtruwacie dzieci po szczepieniach? często czytam "odtruwamy dziecko"a nikt nie pisze na czym dokładnie to polega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po szczepionce na typ C żadnych zmian, jakby szczepienia nie było, po Bexero podwyższona temperatura i rozdrażnienie, ale objawy ustępowały w przeciągu doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli wiekszosc z Was szczepi na c i b--dobrze wiedziec z tego co tez podpytywalam wsrod znajomych to po tej Bexero byly objawy niepozadane tak jak tez tu piszecie,a czy kolejnosc w tym szczepieniu jest wazna?tzn czy najpierw c a potem b czy nbajpierw ba potem c?czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnosze bo temat na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up,szczeopicie na typ b?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:09 Po której dawce dziecko dostało regresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepilam ma b I c. Bexero ciezko bylo ostatnio dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnosze bo jestem ciekawa czy jest tu jeszcze ktos kto szczepil na b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszczepię w tym miesiącu. Lekarka poinformowała mnie, że tylko jedna dawka jest tej szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedna dawka jest na podtyp c a w polsce jest malenkie ryzyko zachorowania na podtyp c,za to szczepi sie na b a to koszt ok.400 zl 2 dawki a dziecko ponoc ciezko przechodzi to szczepienie,szczepil ktos wogole na b?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepy typu B meningokoków większości przypadków powodują zachorowania sporadyczne i charakteryzują się mniejszą zjadliwością, natomiast epidemie są wywołane przede wszystkim przez szczepy C, które posiadają wysoki potencjał zjadliwości prowadzący do posocznicy (sepsy)!!!!! Pani przedmówczynio- przytoczyłam cytat- bo to co szanowna Pani napisała to totalna bzdura! A może cały artykuł Pani poczyta? Już wklejam link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzicMM
Szczepilismy na c i b. W obydwu przypadkach schemat na 2 dawki. Po 1 dawce w w obydwu przypadkach wieczorem skrajne osłabienie i gorączka 39-40 stopni, a na drugi dzien dziecko zdrowe. W.g. nas warto zaryzykować te szczepienia. My generalnie szczepiliśmy na wszystko co zalecane. Dziecko w ciagu 3 lat praktycznie na nic nie zachorowało, bylo jedynie 2 razy lekko przeziebione i miało 2 opisane wyżej odczyny poszczepienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszczepiłam córkę (3 i pół letnią) w piątek szczepionką bexsero. Od soboty ma gorączkę około 38 stopni, czyli już trzeci dzień. Prawie nie je. Czy ktoś wie ile może trwać ta gorączka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do Pani ktorej dziecko mialo 3 dni goraczkę. Po tych 3 dniach dolegliwosci ustąpiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczepicie na bexero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×