Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

Gość gośćKarola
Witajcie Czerwcóweczki ;) Ja także dołączam do szczęśliwego grona. Termin na 28.06 na usg tydzień temu widac bylo serducho ;) ale jajo slabo zagniezdzone i byly plamienia dlatego jestem na luteinie i duphastonie. U mnie jest to ciaza wysokiego ryzyka bo jestem 6 miesiecy po cesarce dlatego tez lekarz stwierdził że musze byc caly czas monitorowana. W przyszlym tygodniu kolejna wizyta. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
To jest moja druga ciąża ale mogą powiedzieć jak było w pierwszej. Obawy przed porodem oczywiście jakieś tam miałam że będzie boleć że nie dam rady itd... Ale wiecie w momencie skurczy i samego porodu jest taka adrenalina i takie emocje ze w ogóle jakby odchodzi to na dalszy plan. Jednak moje wyobrażenia o tym jak będzie fantastycznie po porodzie z dzieciaczkiem w domu były zdecydowanie zbyt mocno przerysowane. Wręcz nie wiem jak ja mogłam sobie wyobrażać to że będzie tak łatwo i przyjemnie jak pokazują w serialach czy opisują w książkach. Jeśli czytacie jakieś książki dla ciężarnych pod tytułem opieka nad dzieckiem itd. To możecie sobie czytać dla rekreacji w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Szkoła rodzenia hehehe następna miejsce w którym nasluchalam się samych fajnych rzeczy i było sympatycznie. Coś mi się wydaje ze większość depresji poporodowych itp. Jest właśnie przez to że kobieta jest za mało świadoma tego jakie to jest ciężkie zadania. Nic nie jest nam w stanie pokazać tego jaka to ciężka praca przed urodzeniem własnego dziecka. Oczywiście są takie dzieci które są aniołami jednak lepiej zakładać tą drugą opcję. ;) nie chcę straszyć, dzieci są fantastyczne gdybym tak nie uważała to nie byłabym z drugim w ciąży po prostu teraz jestem świadoma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmysza
U mnie "odpukać" lepiej i oby tak zostało :) jak będę na USG to będzie 7t6d. Czy o usłyszenie bicia serduszka należy się upomnieć? Mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze. W szpitalu jak mi robili w niedziele usg to wiek ciąży wyszedł mi o tydzień krótszy niż mam wyliczony, ginekolog powiedział ze widać zalążek zarodka (2,2mm). Boje się bardzo, nie wyobrażam sobie aby teraz nagle mogłoby się coś zmienić ale jak się czyta nieraz na forach to wszystko jest możliwe. Skąd krwiąk ginekolog nie jest w stanie określić, różne są przyczyny. Dzisiaj robiłam zlecone badania to dodatkowo bo lekarz mi nie zlecił zrobiłam progesteron i betaHCG aby sprawdzić czy po tym krwawienie nic nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmysza
A i mnie również ginekolog nie założył jeszcze karty ciąży. Powiedział ze założy jak na USG będzie bić serduszko. GoscCarola mnie też wypada na 28.06 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmysza
Mam już poranne wyniki badań. Ogólnie wszystko w normie. Ale dobrze ze zrobiłam dodatkowo poza zleceniem betę i progesteron. O ile beta wyszła bardzo ładna ponad 13 000 co mieści się w normach 7tyg, to przynajmniej dowiedziałam się co jest przyczyną nieszczęsnego krwiaka i te moje plamienia. Za niski progesteron :( mam tylko 6,2...a wg normy laboratoryjnej zdrowe kobiety ciężarne w I trymestrze powinny mieć 11-44 jednostek. Martwię się :( biorę 3x1 Duphaston, tak mi zalecił lekarz na izbie przyjęć. Choć wcześniej przez ginekologa miałam dawkę 2x2... może wrócić do tej większej dawki? Nie wiem sama. Usg mam we wtorek a wizytę u ginekologa dopiero w przyszły czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmysza
I znów pojawiła się krew :( eh dziewczyny ja nie wiem co z tą moją fasoleczka będzie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Goscmysza bierz duphaston 3xdziennie moze bedzie lepiej. Ja dzisiaj bylam zrobic badania za tydzien do lekarza. Wyników nie bede miec okazji zobaczyc bo to prosto w karte pójdzie. Dzis tez powiedzialam rodzinie o ciąży tzn mamie siostrom i bratu. I dowiedzialam sie takze ze moja przyszła bratowa tez jest w ciazy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goszka191903
Hej dziewczyny! coś słabo tu idize ta rozmowa...czy do czerwca przetrwa?? ja dzisiaj mialam usg ! zaskoczyla mnie moja polozna i zrobila mi usg. widzialam raczkami jak macha robak i nozki malenki..niesamowite. a dopiero skonczylam 10 tydzien poczatek 11...... serduszko widzialam :) i tylko w głowie mam....kto jest w środku..... jeszcze chwil i bedziemy znc płcie naszych ufoludków.... dziewczyny które maja swoje dzieci..sprawdzcie czy wam sie spr to http://staraniowy.pl/kalkulatory/kalkulator-plci-dziecka/ :D pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
I co ci goszka wyszlo? Mi niby corka;) sprawdzilam siostrze i bratowej i im to samo&) mama bylaby przeszczesliwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Hejo ja też po wizycie dziś. Dzidzia rośnie jak na drożdżach i też majtala rączkami i nóżkami serducho wali jak dzwon. U mnie koniec 10tc. Myślałam że te wszystkie dolegliwości źle wróża ale jednak to tylko głupie wymysły ciężarnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Ja tez ostatnio bylam u ginki pelna obaw a okazalo sie ze wszystko jest w porzadku :-) dzidzia fikala brykala ciezko bylo zrobic zdjecie i ja zmierzyc ale udalo sie :-) ma juz 3,5cm serduszko bije jak dzwon jest wyszlam prze szczesliwa :-) dolegliwosci ciazowe raz sa raz ich nie ma bez reguly, na szczęście krwawien nie mam ale juz siedze od jakiegos czasu na L4 bo u mnie raz krwawie raz plamie. To moja druga ciaza, pierwsza puste jajo i czyszczenie w szpitalu... matki nigdy wiecej nie chcialabym tego ponownie przezywac. Dlugo czekalam na ta ciaze i jest to moj maly CUD z nieba :-) teraz oby wszystki dobrze sie układało a bede najszczesliwsza kobieta na ziemi :-) a Wy przyszle mamusie jak sie macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmysza
To super :) Ja mam się całkiem niezle, oprócz tego że piersi mnie strasznie bolą i bardzo się powiększyły choć mąż nie narzeka :) czasem mam nudności a najgorzej przy intensywnych zapachach. Dzisiaj mnie boli w krzyżu. Wczoraj miałam krwawienie. Dziś już brunatne plamienie. Zapewne to moj krwiak... czekam z niecierpliwością na usg we wtorek i liczę ze usłyszę ze krwiąk się zmniejsza a serduszko bije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ah
Jeju dziewczyny ja to juz chce koniec tego 1 trymestru, ciagle mam wrazenie glodu , zjem chociaz apetytu i checi nie mam w ogole i za chwile po jedzeniu mam bol zoladka jakbym byla glodna i tak w kolko macieja co chwile mam wrazenie ze jestem glodna tutaj glodna a tutaj calodniowe mdlosci rzygac mi sie chce jak patrze na jedzenie ...ile to jeszcze bedzie trwalo ? Czy to mija ? Nie mam w ogole radosci z tej ciazy , momentami mam dosc tego stanu .. Jeszcze troche i wpadne w depresje jak to sie nie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
Dziewczyny kończę 9-ty tydzień i jest mi lepiej. Już drugi dzień nie wymiotuję śliną z rana , a mdłości są najgorsze od 14-17 . Teraz da się przynajmniej jakoś funkcjonować . Piję herbatę ze świeżym imbirem, może to faktycznie jej zasługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
goszka mi wychodzi chłopak z tej Twojej wróżby ;) Według moich przypuszczeń wskazywałoby raczej na dziewczynkę . Sugeruję się tym,że ostatni seksik do staranek był 25 września ;) i jak robiłam test 14 dni po ,to wychodziła praktycznie widziana tylko przeze mnie kreseczka ( na teście o czułości 10 mlu, czyli ten najczulszy), a jak po południu to wcale nie wychodziła . 25 miał być teorytycznie dniem owulacji ,więc sama jestem ciekawa co będzie :) Mam w domu parkę ,więc jest naprawdę wszystko jedno . Syn marzy o braciszku , a córka o siostrzyczce . Ciekawe komu się poszczęści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Ja dziewczyny mam dziś 10t2d i powiem wam ze słońcu mi odpuscilo. Jeszcze czasem czuję ze mnie mdli ale przez chwilę i ustępuje. Przynajmniej mogę normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Cieszę się dziewczyny że wam przechodzi. Nie martw się ah tobie tez w koncu odpuści. Mojej siostrze zaczął się16 tydz i jeszcze zdarzają się wymioty, ale mowi że to znosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmysza
Mnie najgorzej jest wieczorem. Rano słabo się czuje ale normalnie zjem. Natomiast późnym popołudniem aż do spania to na myśl o jedzeniu mnie mdli. Ale ogólnie jest nieźle :) choć wcześniej nic nie było prócz bólach piersi, to teraz pewnie wszystko się rozkręci, u mnie to 7t3d wiec jeszcze wszystko przedemna :) damy rade dziewczyny, to jeden z najpiękniejszych okresów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
gośćmysza ja takie wieczorne mdłości miałam w ciąży z synkiem ;) Rano było ok, dopiero wieczorem jak wracałam z pracy zaczynało się .. Może będziesz miała synka :D Ciekawe.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmysza
Oo :) zobaczymy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowa1
Hej :-) ja mam termin na 1 czerwca :) nie mogę się doczekać :) to moje pierwsze dziecko :) Za tydzień mam badanie genetyczne. Z objawów mam bolesne i powiększone piersi, zmęczenie oraz huśtawka nastrojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwcowa Ja tez mam termin na 1 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Ja mam termin na 2 wiec kto wie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Czesc kochane ja.mam termin na 27 czerwca ale pewnie bedzie to wczesniej. Jest to moja druga ciąża. Mam corke z marca 2015 roku ;) Mialam juz dwa usg i na ostatnim juz było pięknie widac serduszko :) Koncze wlasnie 8tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Sporo nas chyba :) dziewczyny a moze zrobimy taka tabelkę z data porodu. Bedzie mozna ogarnąć wtedy nas wszystkie które chcą jakoś aktywnie uczestniczyć w forum :) coś w takim stylu i każdy sie bedzie dopisywać kopiując pozostałe w odpowiedniej kolejności. W kolejności od nicku potem płeć dziecka i na koncu termin porodu. Nawi -----------------?------------------ 9.06.2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
Ja dzisiaj bylam badania zrobic w środę do ginekologa wiec powiem wam termin po wizycie bo mam mlodsza ciaze niz wwedług okresu ostatniego i jeszcze nie znam dokladnego terminu ... czy tez tak mialyscie zetym poki nie mialyscie badania na hiv to jakos lajtowo podchodzilyscie bobo ja niby pewna. Jestem ze nie mialam sie gdzie zarazic do 2014bylam honorowym dawca krwi nigdy badan zlych nie mialam bo by mnie wzywali ale jednak czlowiek potem i tatuaze robil i do kosmetyczki sie szlo czy dentysty badania krwi czesto przez ostatni rok sie robilo i takiego mam stresabpowiem wam.... nie mamm juz takich mdłości za to wymiotuje czesto i to kwasami zoladkowymi albo slina strasznie toto nieprzyjemne miala moze kktóraś z was tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Paula ja tak duzo kwasem wymiotowałam. Żółć .... Masakra potem az przełyk cały piecze po wymiotach. Teraz juz mi przeszło :) Ja jakoś do badania na HIV lajtowo podeszłam. Wiem ze ta choroba jest obecna ale jakos tak szczerze jestem psychicznie od niej odcięta. Juz badania wszystkie miałam nawet dowiedziałam sie ze w przeszłości miałam Cytomegalie, oczywiscie o której nie wiedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila26
Nawi -----------------?------------------ 9.06.2017 Lila26__________?___________27.06.2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcowa1
Nawi -----------------?------------------ 9.06.2017 Lila26__________?___________27.06.2017 Czerwcowa1__________?___________01.06.2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×