Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sonka91

Czerwcówki 2017

Polecane posty

Gość Nawi
Caroline29 ja nam badania prywatnie robione ale w szpitalu. Tzn. Kobietka która będzie robić mi badania pracuje w szpitalu wojewódzkim i tak też ma gabinet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Ja robiłam badania rowno w 13tc i robilam w klinice w ktorej sie leczylam i do ktorej teraz chodze, wszystkie wizyty mam prywatnie ale na prenatalne dostalam skierowanie, ktore jest wazne na kolejne badanie w drugim trymestrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ah
Czesc mamusie , mnie tez jakis czas nie bylo ale wrocilam do pracy i tak strasznie szybko leca te dni , u mnie z wymiotami juz lepiej ,mdlosci lekkie czuje jeszcze caly czas do tego zoladek dalej pobolewa choc nie jest to taki bol jak na poczatku ...niech to wszystko minie juz no ! A dzis i ja wybieram sie na prenatalne i tez mam lekkiego stresa ... Milo sie czyta ze u wiekszosci z was wszystko dobrze, ze dzidzie zdrowo rosna . Goscmysza jest mi strasznie przykro z powodu straty maluszka mam nadzieje ze u ciebie juz choc odrobinke lepiej z samopoczuciem ... czekamy od ciebie na jakies wiesci . Zycie nie jest fair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka strasznie mi przykro :( Gryzmolka najwazniejsze, ze wszystko ok, naprawde wiem co przezylas. Ja odliczam dni do prenatalnych i troche sie stresuje, bo to jednak dwojka do przebadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Suelen kiedy masz prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
A ja rano wstalam w moare dobrze sie czujac poten wymioty znowu pobolewanie brzucha i jak by klucie igla w srodku nie wiem czy to w pochwie czy w macicy czasami jak zakluje to potem taki tepy bol sie ciagnie wzielam nospe zwymiotowalam odrazu wiec poczekalam godzinke i. Teraz wzielam znowu mam nadzieje ze wszystko ok z dzidzia.nie plamie wczesniej miewalam takie.bole ja je opisuje jak na okres ale to.nie skurcze bardziej klucia i ginekolog mi powiedzial ze jedne nic nie czuja a drugie z bolu sie zwijaja ja 7 grudnia jade do innego ginekologa prywatnie to bedzie 10albo 11 tydzien i on ustali mi nastepna wizyte i kiedy prenatalne badania okropnie ciagnie mnie blizna po nacieciu z pierwszego porodu i przez to pold**ek kluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
A macie problemy z cera bo mi co jakis czas wychodzi mnóstwo pryszczy na corke tak mialam ciekawe czy teraz bedzie corka tez hehe a slyszalyscie o tych testach jak ciazowe ze sprawdza czy bedzie chlopak czy dziewczynka ale jeden test 120 zl kosztuje czego to nie wymysla przez te 10lat od mojej poprzedniej ciazy duzo dzuo sie pozmienialo w wynalazkach badaniach itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też chciałam kupić taki test ale nie wiem gdzie dokladnie. Podobno w Polsce nie ma takich testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Paula mi wyskakuje tyle pryszczy ze masakra. Wyglądam jak nastolatka z trądzikiem. Co chwilę wyskakuje Nowy :/ na piersiach też co chwilę i plecy zsypane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
Ja też pryszczata i do tego ziemista cera :( Wyglądam okropnie :( Jeśli przysłowie ,że" córka odbiera urodę" ma w sobie choć trochę prawdy, to na 100 % wyglądam jakbym spodziewała się córki ;) U mnie też mdłości troszkę łagodniejsze i apetyt się zwiększa . Problemy ze spaniem też u mnie obecnie na tapecie.. USG prenatalne mam 07.12,według terminu z ostatniego USG ,będzie to 12 tyg 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ...ja to dopiero odzywam sie czesto...ech. ale nie nadazam...rano ogarnianie sie od pracy po poracy ogarnianie dzieci blablabla..... 2 chlopakow maz i pies...przy czym maz przy wiekszosci rzeczy pomaga mi w 100 procentach a i tak sie nie wyrabiam..co by bylo gdybym byla sama..... Pojecia nie mam jak samotne matki daja rade.....bukiet róż powinny dostawać co niedzielę.... A poza tym 13 tydzień leci ...dłuży mi się ten czas ciąży cholernie. Połówkowe bede miałą dopiero w połowie stycznia....nie doczekam do tego czasu .... Poza tym dziewcyzny pytanie, czy któraś ma problem z żylakami?? mi problem zaczął się przy drugiej ciąży..jedna żyłka jakby na...msc intymnym i na lewej nodze.....i w sumie po porodzie na nodze sie wchlonelo wszystko...i tam niewielki slad po... teraz w wakacje jeszcze przed ciaza....zyla na cala noge zaczęła się powiekszac.....i tak odkladanie wizyty lekarskiej .... teraz mam dramat bo ledwo co chodze stoje itp...bo tak mnie to boli rwie itp. 19go grudnia mam dopiero wizyte ....ech... a pytam się, bo może któraś miałą podobny problem i może podowie mi swoimi doswiadczeniami w jaki sposob zostalo to rozwiazane.. dramat to jest. mam 25 lat i nie odwaze sie zalozyc chyba nigdy krotkich spodni czy spodniczki przez wyglad tej nogi.....:( Ktoś może poznał już wstepną płeć? pisałyście wczesniej o tych testach na płeć... ja już nawet test robiłam z sody oczyszczonej.....nie sprawdza się on zbyt czesto z tego co czytalam....ale mi wyszło w sumie na dziewczynkę:P jutro kupie sobie kapuste zeby spr....co wyjdzie:D...ale bez nakrecaniasię, bardziej dla zabawy a pozneij dla wlasnego porownania ile w tym prawdy :D:D. i czy cokolwiek sie pokryło. :D cycki nie mieszczą mi się w staniku.....boczki mi urosły. teoretycznie tylko kilogram dwa mam a plusie.....ale wizualnie czuje sie okropnie bo czuje jakbym była hipopotamem....wszędzie taka wielka się zrobiłam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po badaniach prenatalnych .... dzidzia rosnie pieknie 8, 3 cm zdrowa najprawopodobniej dziewczynka , piekne uczucie zobaczyc te mala istotke jej raczki nozki nawet kregoslup lekarz pokazywal niesamowite Ulzylo mi po badaniach ogromnie i ciekawosc co do plci troche zaspokojona hehe Ja mam pelno pryszczy na skroniach i przy wlosach po bokach do trgo cale plecy i troche dekold ogolnie zawsze cere miala ladna i czysta. Dobranoc kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na czym polega test z sody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmołka
Witam:) U mnie coraz lepiej z mdłościami. Niestety plamienie jest dalej, więc odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolca84
Niestety ja też już z niecierpliwością czekam na płeć dziecka. To nasze pierwsze dziecko więc w zasadzie wszystko jedno byle zdrowe choć wiem ze mąż marzy o chłopcu, nawet do brzuszka mówi używając zawsze jakiegoś wymyślonego męskiego imienia ;-) ja chyba wolałabym dziewczynkę i imię już chyba wybrałam dla niej, choć super byłoby uszczęśliwić męża... Tym bardziej, że prawdopodobnie zaszłam w ciąże dokładnie w dzień owulacji, co potwierdzało by chłopaka... do tego przyjaciółka za każdym razem mówi mi że ciąża mnie upieksza i promienieje... ja tego nie widze... widze tylko potrzebę kupienia powoli nowych rzeczy, bielizna już o rozmiar większa i 2 kg do przodu ale jak na 13 tydzień to chyba jest akceptowalne. Na szczęście nie wymiotuję, jestem tylko słabsza i dużo śpię. Wypryski pojawiają mi się tylko na piersiach. Ah- gratuluje pomyślnych badań i dziewczynki! ;-) Gryzmołka - nie forsuj się i odpoczywaj! Malaiza - to było zwykłe pobranie krwi z zyły i "z pobranej próbki krwi przyszłej mamy dokonywany jest pomiar stężenia dwóch substancji, będących markerami Zespołu Downa, Edwardsa oraz Patau. Substancjami tymi są białko ciążowe A (PAPP-a) oraz wolna podjednostka beta gonadotropiny kosmówkowej (wolne beta hCG). Któraś z was pytała o prenatalne badania, ja byłam w 13 tc +2, leczę się w prywatnej klinice ale na badania dostałam skierowanie do szpitala i robiłam je w poradni przyszpitalnej z NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski mam pytanie ... jestem w 14 tyg a mdlosci mam caly czas juz nie takie uciazliwe jak wczesniej ale wymioty rano i wieczorem i mdlosci w ciagu dnia mam codziennie do tego caly czas nie mam ochoty jesc nie mam zachcianek odrzuca mnie od jedzenia i do tego bole zoladka tez juz sa mniejsze ale sa ... czy ktoras z was tez caly czas mimo 2 trymestru ma ciagle ciazowe dolegliwosci czy tylko ha jestem takim pechowcem ? Czy jest szansa zeby jeszcze mi minelo czy juz tak zostanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmysza
Cześć dziewczyny. Ja juz jestem w domu. W szpitalu byłam od środy do wczoraj wieczorem. Najpierw tabletki i był nadzieje ze samoistnie się usunie wszystko ale niestety nie obyło się bez zabiegu. Fizycznie czuje się dobrze, psychicznie trochę gorzej. Ale trzeba się z tym pogodzić i żyć dalej. Czas leczy rany :(dwa tygodnie zwolnienia. Musze porobić badania i by cykle wróciły szybciutko i mimo że się bardzo boje to będziemy się starać dalej. Choć nie chciałabym tego drugi raz przeżywać. Ciesze sie z u Was wszystko dobrze i życzę Wam szczęśliwych rozwiązań. Ściskam mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko bardzo ci wspolczuje , smutno sie czlowiekowi robi jak sie czyta takie rzeczy ale masz racje trzeba zyc dalej bo na to co sie stalo nie mamy zadnego wplywu ani sily by to cofnac. glowa do gory trzymam za ciebie kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Goszka mi tez po ciążch zostalo pare żylaków pod kolanami i na udzie. Jakos nie mialam okazji iść z tym do lekarza bo nie lubie lekarzy. Rodzina to sie juz ze mnie śmieje ze ja do lekarza to ide tylko jak w ciąży jestem;) to prawda bo musze i z dziećmi jak chore. Raz tylko bylam z sobą bo miałam bolesne napady bólu brzucha ze się zwijalam to wyszlo ze mam zlogi w woreczku żółciowym;) ale i tak rok sie meczylam zanim poszlam;) do mnie tez ciotka pryszczila zawitala i wyglądam okropnie na twarzy to mam wulkany i juz w lustro nie patrze bo sie brzydze;) u mnie wiekszosc wróżb raczej chlopaka przewiduje wiec juz sie nastawiam na syna nr 3;) pozdrawiam;O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaula
A ja dzisiaj wstalam i stwierdzilam ze piersi mam mniej nabrzmiale i mniej bolesne i znowu sie martwie :( mdlosci mivoslably od 2 di nie wymiotuje ale mdli mnie najgorzej wieczorami ale te piersi dzisiaj :( mam nadzieje ze wszystko jest ok z dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Gośćmysza fajnie zebnapisalas :) mocno mocno mocno o trzymam za was kciuki aby cykle się szybko unormowaly i żebyście mogli sie znowu starać . Zobaczysz szybko się uda i fasolka bedzie zdrowo rosla :) X Moja koleżanka miała wymioty i mdlosci do 20 tyg jak poczula ruchy wtedy ustaly. X U mnie tez z tymi dolegliwościami jest różnie, fakt piersi bola caly czas a co do mdlosci to różnie zalezy co i ile zjem , czasami tylko zgaga dokucza, niekiedy mdlosci a czasami to nic mi nie jest. X Milej niedzieli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćsylwia
Moja siostra tez nadal wymiotuje a juz 18 tydz leci;) tak ze jedne całą ciążę źle sie czują inne wcale. Siostra czuje ruchy od 15 tyg;) w ciazy jesteśmy we 3 a tylko ona tak sie męczy;) szwagierka przez 2 tyg zle sie czuła a ja mniej wiecej do 8 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzmołka
hej :) Mi na wielkie szczęście mdłości przechodzą, ale jeszcze trochę dają o sobie znać. Nie mam kompletnie ochoty na jedzenie. Zmuszam się :( W nocy mam problemy ze spaniem no i ten pęcherz. Ogólnie ok. Podjęłam decyzję o zwolnieniu, więc będę mogła wypocząć trochę - chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki :-) Ja dziś mam lekarza i bardzo się stresuje,trzymajcie kciuki,by wszystko było w porządku.Ja też się zastanawiam nad L4 dziś porozmawiam z lekarzem. Właśnie tak sobie patrzę i na to wygląda,że mam termin na 21 czerwca i jestem chyba na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje konto
hej :) dziewczyny ja jakoś czasu nie mam pisać, podczytuję was trochę ale a to dzieci a to pranie, sprzątanie, obiad, jeszcze jutro mój synek ma 2 urodzinki więc trzeba cosik upiec.... mysza bardzo współczuję i życzę wszystkiego dobrego :) co do samopoczucia to u mnie różnie, dzisiaj od rana boli mnie krzyż i dołem jak na okres :/ za tydzień mam wizytę.. strasznie się boję... co do żylaków to ja się męczę :/zawsze miałam widoczne żyły ale wyszły mi w drugiej ciąży strasznie :/ spódnic i spodenek krótkich nie zakładam... od połowy drugiej ciąży łykałam tabletki cyclo3fort i niestety codziennie zastrzyki w brzuch - clexane :/ dobrze zakupić sobie pończochy przeciwżylakowe..... ja pewnie po porodzie zdecyduję się na operację....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was serdecznie, mam termin na 10 czerwca mialam krwawienia 2x w 9 tyg i jestem już na zwolnieniu ( praca dość wymagająca, gin zalecila leżeć, biorę luteine) Ostatnio byłam 2 tyg temu na badaniach, martwiłam się bo czułam się lepiej i piersi zmiękły... :( ale było wtedy ok, serduszko ładnie pracowało. Wizyte kolejną mam za tydzień i wtedy usg genetyczne, martwię się cały czas bo piersi nadal miękkie i niebolesne a i brzuch nie rośnie ( wiem, że to jeszcze wcześnie -12tyg) jedyne co to okropne mdłości i zwiększone pragnienie Mysza bardzo mi przykro z powodu Twojego maleństwa. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia i upragnionego maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam prenatalne 01.12 o godz 15:20. Wiecie mam jakis dziwne bole, w okolicy ledzwi bardziej z lewej strony, taki klujacu, jak sie schyle to nie moge wstac bo tak boli. Miala ktoras tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistkaa85
Malaiza jak po wizycie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula181
Hej dziewczyny, o ile prenatalne wypadly dobrze to na wizycie sie okazalo ze mam.nisko lozysko, ktore lubi zakrwawic... niestety mam robic nic oprocz lezenia i odpoczywania, ewentualnie kurze moge poscierac. Maliza jak tam po wizycie? Maluch rozrabia? Dziewczyny powiedzcie mi jakie macie stanowisko odnosnie jedzenia grzybow? Jedni mowia wolno inni ze nie a ja juz sama nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawi
Ja jem pierogi z kapusta i grzybami i wczoraj jadłam zupę grzybowa. Po ciąży grzyby zakazane przy karmieniu ale podczas ciąży no to tylko Twój brzuch cierpi jesli juz. zreszta to chyba juz tylko babcie powtarzają głupoty o tym ze nie mozna jeść grzybów w ciąży, lekarz i na szkole rodzenia takich zaleceń nie daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×