Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ela90

Grzejnik w łazience czy ogrzewanie podłogowe?

Polecane posty

Zastanawiam się czy wybrać tylko jedną z tych opcji czy może obie...skłonił mnie do tego artykuł na stronie Elements. Jak byście zdecydowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwi4zdka
Ja myślę o ogrzewaniu podłogowym. Nawet jak się orientowałam to http://www.immergas.com.pl/Produkty,4811/SYSTEMY_INSTALACYJNE_OGRZEWANIE_PODLOGOWE wychodzi bardzo korzystnie :) Pytanie tylko jak ja znajdę ludzi do montażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie ogrzewanie Viessmanna pod podłogą w zupełności wystarcza do ogrzania całego domu i do tego komfort jest pierwszorzędny. Jeśli chodzi o Wrocław to firma 3e-heating ma takie rozwiązania w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_sz04
zgadzam się z przedmówcami, zwykle najlepiej połączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami. jestesmy na etapie fundamentów ale wczesniej trzeba było sie zorietnować co i jak i tutaj znalazłam sporo informacji na temat podłogówki https://www.emultimax.pl/pl/i/Ogrzewanie-podlogowe/15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia wyboru będzie też na pewno zależeć od tego jak dużą mamy łazienkę i czy jest to pomieszczenie, że tak powiem zewnętrzne, czy wewnętrzne w domu. Ale chociażby ze względu na wygodę jakiś grzejnik drabinkowy powinien być, to jest po prostu wygodne, a podłogówka - też jak najbardziej musi być. Wychodzi więc ewidentnie, że najlepiej połączyć te dwa rozwiązania. Jeśli potrzebujecie trochę wiedzy na temat ogrzewania podłogowego to zapraszam tutaj http://buderus-inserw.pl/uslugi-hydrauliczne/ogrzewanie-podlogowe . Kilka rzeczy można się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barny
Ja mam ogrzewanie podłogowe i grzejniki - dokładnie ten http://www.instalprojekt.com.pl/grzejniki/trendy/art,20,dostepne-modele,5.html. Dzięki podłogówce mogę chodzić boso po łazience, a na grzejniku suszę ręcznik po kąpieli. Wybór tylko podłogówki, albo tylko grzejnika, nie dał by mi takiego komfortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszym wyborem jest zamontowanie grzejnika i ogrzewania podłogowego. Sama mam jedno i drugie w swojej łazience. Polecam wam zakupić grzejniki od firmy www.termix.pl Mają świetne grzejniki dekoracyjne w swojej ofercie, które doskonale wpasowują się do nowoczesnych mieszkań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta Kreczmańska
Najlepiej w łazience połączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem. Ciepła podłoga jest niezwykle przyjazna w łazience - bosa stopa nie marznie a dzieci mogą bezpiecznie siedzieć na podłodze. W domach z dużą ilością ogrzewania podłogowego lepiej wybrać wodną, w pozostałych warto wybrać elektryczną matę grzewczą. Gdy mamy podłogówkę, grzejnik jest przydatny przede wszystkim do suszenia ręczników. Radiacyjny daje też przyjazne, odczuwalne ciepło. Miło chwycić ciepły ręcznik wychodząc z wanny czy spod prysznica. W dodatku grzejnik przydatny jest z grzałką by mógł suszyć ręczniki i zapobiegać wilgoci przez cały rok. W Kalmar - grzejniki jest pełny wybór grzejników dostępnych na europejskim rynku w rozmaitych wzorach, cenach. www.kalmar.waw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakręcona na punkcie remontów
Fajną opcją jest połączenie grzejnika w łazience z ogrzewaniem podłogowym, wodtech oferuje taką opcję, zresztą sama z niej skorzystałam. Jest to o tyle dobre, że podłoga jest zawsze ciepła i sucha, ale masz też kaloryfer, na którym możesz zawiesić ,okry po kąpieli ręcznik, który wyschnie w mgnieniu oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjekie2
Ale przecież są piękne grzejniki dekoracyjne które również mogą wzbogacić wygląd twojej łazienki na przykład https://www.dudik.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to zdecydowanie ogrzewanie podłogowe. Najbardziej się opłaca. W ogóle takie ogrzewanie jest niesamowicie przyjemne. Tak przyjemnie ciepło w stopy 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że ogrzewanie podłogowe to dobry wybór, zwłaszcza do łazienki. Jest bezproblemowe, wygodne i bezpieczne, a w dodatku stanie na ciepłej podłodze po kąpieli to bardzo przyjemne uczucie. U siebie mam zamontowane kable grzejne z firmy Tom-El z Warszawy i jak najbardziej je sobie chwalę – tak jak wspomniałem - działają bez zarzutu. Sam dodatkowo zamontowałem u siebie jeszcze folię grzejną do ogrzewania lustra, jako że u mnie w rodzinie każdy lubi kąpać się w gorącej wodzie i lustro mocno paruje. My mamy ten model: https://tom-el.com.pl/produkt/folie-grzejne-mhf-25w-do-luster/ i również sprawdza się wzorowo. Taka folia to świetne rozwiązanie, jeśli ktoś bierze prysznic rano i nie ma czasu czekać aż lustro będzie się nadawało do użycia. Bardzo polecam, naprawdę przydatna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapp25

Ogrzewanie podłogowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie sobie jeszcze na promienniki podczerwieni - to jest też fajne, sprawne, energooszczedne i wygodne, też w łazience bo nagrzewa szybko, sterować mozna smartfonem nawet. Lekkie te panele sa, na kazdej ścianie a nawet suficie mozna zamntowac. Jest wybór bo można tez sobie zamówić dekoracyjne z nadrukiem - wlasnego zdjecia czy reprodukcji ulubionego obrazu, co sie chce. Ja mam polskie promienniki infrared Oxyly , fantastycznie sie sprawdzaja w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe jest super, ale grzejnik też się sprawdza jak coś trzeba wysuszyć. Najlepiej mieć jedno i drugie, mówię to z własnego doświadczenia. W sumie to sugestia męża, zna się na tym lepiej bo elektryk. Wszystko z TIM.pl kupował i polecam ten sklep w razie jak będziecie robić taką instalację, wszystko można u nich zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to i to - tzn jako główne podłogówka, ale grzejnik powinien w łazience być. Chociażby po to żeby rozwiesić mokre ręczniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×