Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

roczne dziecko nic nie mówi

Polecane posty

Gość gość

Czy to normalne, że mój prawie roczny synek nie mówi ani słowa? Przez pewien czas mówił mama, baba, nie, potem coś się zacięło.Ogólnie rozwija się dobrze. Zaczął chodzić w 9 miesięcy, robi papa, brawo, przybija piątkę, jak coś chce pokazuje palcem, na słowo tani zaczyna tańczyć,naśladuje wiele czynności... Ale martwi mnie ta mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem na co czekasz. Martwienie sie nie jest produktywne. Do logopedy i pediatry i to bez zwloki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Omg. Roczne dziecko nie mówi i masz lecieć do lekarza... Dzieci kafeterianek w tym wieku zdają maturę i wybierają kierunek studiów, wiec lec na najszybciej, bo Twoje dziecko ma zespół niespokojnej i panikujacej matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma poltora i nic i taki charakterek ze morduje go o mame babe tate lale itd i na prosbe nic nie odpowie. Czasami mowi mama lala tata pa pa "spi" daj nie ale nic wiecej. Kobito rok to za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok to rozumiem, ale półtoraroczne powinno już mowić znacznie więcej niż tata czy lala. Dzieci zaczynają już wypowiadać proste zwroty jak "mama daj" "tata tam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 13mies. i też prawie nic nie mówi, czasem jakieś mama czy nie, a tak to ciągle nawija po chińsku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 2.5 i dopiero się teraz rozgadal. spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym już biegła do logopedy psychologa pedagoga pediatry bo w końcu dziecko ma ROK i nie mówi to jakaś masakra jest. Musisz poddać go szczegółowym badaniom bo bo powinien nawijac już przynajmniej od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi mi o nawijanie, a o podstawowe mama tata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Mój też bardzo wcześnie zaczął chodzić, a nie mówi (ma prawie 1,5 roku). Spokojnie, to nie wyścigi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic na sile, kazde dziecko rozwija sie po swojemu.. moj nie mowil nic do 16 miesiaca a potem jak mu sie jezyk rozwinal to peplal jak najety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajomych córka w wieku 2 lata 9mies praktycznie mówiła trzy rzeczy tylko. Lekarz im wyjaśnił że to kwestia tego że rodzice sa polakami a mieszkali w Norwegii i słyszała dwa języki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E tam... Pewnie nie ma nikogo mądrego z kim mogłoby pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×