Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Sucha i szorstka skóra

Polecane posty

Gość gość

Mam problem z atopową skórą. Używam codziennie emolientów, całkowicie zrezygnowałam ze "zwykłych kosmetyków". Jednak problem w dalszym ciągu nie został rozwiązany :( W kilku miejscach mam szorstkie miejsca na skórze. Emolienty nie dają sobie z tym rady, a nie zamierzam stosować sterydów. Podpowiedzcie, czym można zadziałać na tego typu problem? Co nawilży, zmiękczy i jednocześnie wygładzi skórę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Contouur
Wypróbuj koniecznie krem Hydro&Dry Control. Miałam podobne problemy i mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rytamaranka
Kup sobie krem Cetaphil. Jest lipoaktywny. Nie tylko nawilża ale też regeneruje skóre. A kupując możesz mieć okazję wygrać zapas ich kosmetyków na cały rok. Paragon się rejestruje i wystarczy odpowiedzieć na pytanie. Co tydzień wygrywa 5 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na suchą skórę polecam Ci żel aloesowy z Holika Holika. Sama mam w okresie jesienno zimowym mnóstwo suchych skórek na twarzy i właśnie Holika bardzo dobrze sobie z nimi radzi. Jeśli byś szukała, to ja na ekobiecej kupuje go regularnie i jestem bardzo zadowolona. Wiadomo- nie jest tak silnym środkiem jak jakieś apteczne rzeczy, ale jeśli właśnie nie chcesz aż tak mocno ingerować w swoją skórę, powinien chociaż trochę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smaruj skórę dermaveelem - na 99% powinno pomóc tym bardziej, że chodzi o AZS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunnia
ja ostatnio zaczęłam używać kremu its skin - kupowałam w sklepie beautikon. i o suchej skórze juz zapomniałam. a zawsze miałam ten problem zimą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziaja ma jakieś kosmetyki do cery atopowej: e-ziaja.com/pl/62-atopowa, ale obawiam się, że pownnaś udać się do dermatologa, który zadecyduje czy powinnas używać maści ze sterydami czy może da Ci jakąś alternatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście nie mam skóry atopowej , ale mma ogólnie suchą ;/ W takim wypadku niec innego nie pozostaje jak po prostu nawilzanie , Moze poczytaj sobie jakąś fajną ksiażkę typu sekrety urody koreanek ;) Bardzo dobra książka ;)ja dzięki niej włąśnie zrozumiałam jak powinnam prawidłowo dbac o skórę . W chwili obecnej używam kremy oraz balsamy do skóry suchej marki it`s skin ,które zakupione sa na beautikonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiszkas
a tak to są bardzo fajne kosmetyki - fajnie nawilżają, dobrze się rozprowadzają, myslę ze warto je używać bo faktycznie mogą zdziałać sporo dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem młodą 20-letnią osobą. Z racji zbliżających się świąt stworzyłam zbiórkę na moje studia medycyny wschodniej ze specjalizacją akupunktury. Każdego kto będzie zainteresowany pomocą w zrealizowaniu mojego marzenia zapraszam pod adres https://zrzutka.pl/z/studia-medycyna Tam możecie przeczytać więcej. Dziękuję :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze efekty jakie miałam w zwalczaniu szorstkiej skóry dostałam za pomocą żelu z aloesem z Floslek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smaruj sie na zmianę oliwką, balsamem do skóry suchej i specjalnym serum regenerującym http://www.laroche-posay.pl/s%C5%82owniczek-urody/W/Warstwa-podstawna-nask%C3%B3rka-gl157-w3428.aspx . Do tego warto kupić kosmetyki do kąpieli do skóry suchej bo zwykłe mydło dodatkowo ją wysusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jesteś pewna, że to nie są zmiany łuszczycowe (jeśli nie, polecam Ci dermokosmetyki Febumed'u)? Lepiej udaj się z tym do dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedawno zaczęłam używać dermokosmetyków z Bielendy. Kupuję je w https://medisquad.pl/ . U mnie sprawdzają się znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o emolientach kiedys czytalam, ze skora sie od nich uzaleznia i po jakims czasie przstaje na skore dzialac. Ja nawilzam normalnymi kosmetykami, wybieram tylko sklad, ktory najlepiej mi odpowiada. Tearz mam kremowe serum do ciala z bielendy z olejkiem lnianym i platkami owsianymi. Dziala bardzo dobrze, doskonale nawilza, pozbywa sie szorstkosci, wygladza i uelastycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki

Ja miałam bardzo zniszczoną i szorstką skóre twarzy. Dopiero po zabiegu z infuzji tlenowej nabrała delikatności i jest bardziej odmłodzona, wygladam teraz dużo lepiej. Zabieg robiłam w Simea Beauty Dąbrowa Górnicza   http://www.simeabeauty.pl/  i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiatraczna

Ogólnie mam suchą skórę, także na twarzy i zawsze muszę dbać o odpowiednie nawilżenie. Stopy również, teraz jestem po zabiegu calluspeeling firmy mavex, stopy mam bardzo wygładzone, cały martwy naskórek został usunięty, stopy są nawilżone i bardzo mięciutkie ;) Codziennie muszę je kremować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardamona

Mam skórę bardzo suchą atopową i w tej chwili pomaga mi tylko atoperal. Po kremie skóra jest uspokojona, nie jest czerwona i przede wszystkim porządnie nawilżona, po nałożeniu kremu odczuwam przyjemną ulgę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debbie

Przy bardzo suchej skórze mogą być potrzebne dermokosmetyki, bo wnikają do głębszych warstw skóry i lepiej nawilżają dzięki temu. Ja bardzo sobie chwalę Enilome z doz.pl. Naprawdę widzę róznicę na mojej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisowa

Dla mnie zdecydowanie nr 1 jest w tej chwili atoperal, skóra nie jest szorstka, tylko gładka, mięciutka. Nie swędzi mnie już pezez co czuję się bardziej komfortowo , śpię spokojnie bez drapani łydek :) Używam codziennie, poprawa była niemal od pierwszego zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazanka

Spróbujcie kremu aloe vera klapp cosmetics, jest przeznaczony dla takiej właśnie cery , bardzo dobrze uspokaja, zwalcza zaczerwienienia i przy tym intensywnie nawilża. Dla mnie rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałaś może kosmetyków ajurwedyjskich ? Mało kiedy polecam jakiś produkt ale ten jest rewelacyjny i mi osobiście pomógł - Balsam do ciała INTENSYWNY SEN - ogólnie od Biovella rzeczy są wspaniałe! ❤️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hereWeCome

Jeżeli chodzi nawilżenie skóry to bardzo polecam zabieg restylane Skinboosters. Jak dla mnie zabieg okazał sie rewelacyjny bo generalnie nie pomagało mi dosłownie nic. Dopiero ten zabieg dał efekt jak dla mnie znakomite 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój dermatolog polecił mi oprócz stosowania kremów, robienia peelingów także branie oleju z wiesiołka. Kupłam sobie kapsułki oeparol, biorę już kilka tygodni, skóra wydaje mi się bardziej gładka, jędrniejsza i na pewno mój problem z suchą skórą widocznie się zmnejszył. Na pewno trzeba regularności ale według mnie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże takie łagodzący balsam z h2bio. Wklejam opis produktu, może Cie zainetersuje: 

Specjalny produkt do pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry. Jego delikatna formuła jest wzbogacona o bisabolol, pantenol, olej z ogórecznika nagietek i aloes.  Składniki te mają działanie łagodzące, wygładzające i przywracające równowagę wodną skóry .  Witamina E zawarta w balsamie ma działanie przeciwutleniające, chroniące skórę przed wolnymi rodnikami.

Składniki funkcjonalne:

Olej z ogórecznika*, olej kokosowy*, olej słonecznikowy*, ekstrakt z nagietka*, ekstrakt z aloesu*, pantenol, bisabolol, witamina E, alantoina.

* Wszystkie składniki oznaczone gwiazdką pochodzą z certyfikowanych ekologicznych upraw

INCI: Aqua [Water], Caprylic/cpric triglycaride, Glycerin, Cetearyl alcohol, Coco-glucoside, Arachidyl alcohol, Behenyl alcohol, Borago officinalis seed oil(*), Cocos nucifera (Coconut) oil (*), Calendula officinalisflower extract (*), Aloe barbadensis extarct (*), Tocopheryl acetate, Panthenol, Bisabolol, Allantoin, Caprylyl glycol, Phenethyl alcohol, Parfum [Fragrance]

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

Mam problem z atopową skórą. Używam codziennie emolientów, całkowicie zrezygnowałam ze "zwykłych kosmetyków". Jednak problem w dalszym ciągu nie został rozwiązany 😞 W kilku miejscach mam szorstkie miejsca na skórze. Emolienty nie dają sobie z tym rady, a nie zamierzam stosować sterydów. Podpowiedzcie, czym można zadziałać na tego typu problem? Co nawilży, zmiękczy i jednocześnie wygładzi skórę?

Nie wiem jak to jest z atopową  skórą ale myślę że najpierw trzeba złuszczyć skórę pilingiem. Potem nałożyć specyfiki nawilżające czy natłuszczające. Lepiej się wchłaniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie może serię dla wegan i wegetarian od Bielendy Botanical clays? Mają bardzo dobry krem odżywczo-regenerujący z glinką różową. Bardzo dobrze się sprawdza przy cerze suchej i odwodnionej. Skóra staje się gładka i sprężysta ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam też jeszcze zabiegi takie jak mezoterapia igłowa 😉 I tutaj w szczególności polecam ten zabieg w klinice Dzięgielewska Instytucie Oka wWarszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staram się wybierać naturalne kosmetyki. Dlatego i do ciała szukałąm naturalnego kosmetyku. Super jest masło z Bielendy Eko Nature. Ze śliwką kakadu, jaśminem i mango. 99 % naturalne składni. Uwielbiam. Mój sposób na szorstką i wysuszoną skórę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×