Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

10.000 Tysięcy wystarczy na maly slub?

Polecane posty

Gość gość

Witam! Czy ta kwota wystarczy na zorganizowanie ślubu koscielnego oraz odswietny obiad dla 30 osob w restauracji, skromną suknię, bukiet, buty, tort, alkohol, kwiaty dla rodzicow, obrączki, garnitur? Zależy mi na konkretnych odpowiedziach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magkaa89
Myślę że powinno o ile będziesz rozsądnie podchodzić do tego. Ja ostatnio wyliczylam na 90 osób że przy oszczędzaniu wyszlo mi 25 tys. Tak więc myślę że powinnaś dać radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy, ale musisz wszystko dokładnie zaplanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na bardzo skromny wystarczy. Sama planowałam skromny a jak na razie budżet rośnie i rośnie i nie chce się zatrzymać ;P Z takich porad na oszczędzenie niepotrzebnych wydatków - warto różne rzeczy załatwiać rzekomo na "imprezę rodzinną", nie na ślub. Bo jak kwiaciarki itp słyszą słowo "ślub" to nagle cena skacze trzykrotnie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tak! Z tym zawyżaniem to fakt. Zauważyłam przy paznokciach. Malowanie na jeden kolor - 30 zł. W trakcie zabiegu palnęłam, że to na mój ślub jutro i zapłaciłam 60. Dlaczego? Bo ślubny. Tak mnie zatkało, że się nie pokłóciłam (a powinnam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Boziu tak sie stresuje. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę przy tak skromnym budżecie konieczne są kwiaty dla rodziców? (szczególnie jeśli pewnie i tak będziecie rozdawać bukiety ze ślubu?). Skromny obiad w restauracji bez alkoholu - trzeba liczyć 100 zł od osoby. To daje 3 tys. Garnitur - 2 tys. Sukienka - 2 tysiące. Nie wiem czy w pozostałe 3 tys. obskoczysz resztę wydatków, sam ksiądz zedrze pewnie co najmniej tysiaka za ślub i wystrój kościoła itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da rady. Ja robiłam przyjęcie na 55 osob. Tylko najbliższą rodzinę prosiłam i przyjaciół. Poszło nam 25 tys. A oszczędzaliśmy ile się dało. Restauracja Orkiestra Alkohol Tort i ciasta Kwiaty Suknia i dodatki Garnitur Fryzjer i kosmetyczka Prezenty dla rodziców Transport dla nas i bus No i ksiądz, Kościół, organista i usc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i obrączki rzecz jasna najtańsze yo i tak koszt około 1000 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sukienka uzywana taniej niz dwa tys garnitur dobry tez mozna taniej niz jak ktos napisal ceny w restauracji od osoby zależą od restauracji obraczki rzeczywiście spory wydatek ale mają być na zawsze wiec warto bukiet ślubny mozna sie dogadać z kwiaciarka do jakiej kwoty ma byc przy dobrej organizacji myślę ze dasz radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sukienka używana, już za 500-800 zł byłoby pewnie coś znośnego (ale nie spodziewaj się najnowszych fasonów). Dodatki - może coś co już masz w szafie (przecież nie muszą być białe), albo może uda się pożyczyć? Kwiaty i dekoracje da się pewnie tanio załatwić. Sprawy kościelne - zależy od księdza, w niektórych kościołach naprawdę jest to "co łaska". Restauracja - jak poszukacie pewnie znajdziecie tańszą ofertę. Pokombinujecie, poszukacie, zrezygnujecie z niektórych marzeń na rzecz np. staromodnej taniej sukienki to uda się zmieścić nawet w tak niskim budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Suknię prawdopodobnie siostra mi da swoja i mogę ja ewentualnie przerobić . Właściwie nie wiemy jak to zorganizowac wszytko tak by wyszlo dobrze. Wydawało się nam ze kwiaty dla rodzicow to właśnie musza byc no trzeba im jakos podziękować. Sama nie wiem. Moze ktos z was jeszcze organizowal takie male przyjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd jesteś? Powiem ci tak mój kuzyn ostatnio organizował ślub (w łódzkim) i płacił 80 od osoby w fajnym zajeździe pod miastem. Wszystko od restauracji. O sukni już pisałaś a co powiesz oby garnitur też był używany? To też trochę przy oszczędzisz. Wiele rzeczy typu poducha na obrączki, krawat/mucha mlodego mozna znaleźć na o,l,x za naprawde pare groszy lub darmo. Bukiet jak już ktoś pisał nie mów że ślubny. Zamiast kwiatów możesz dac rodzica jakoś statuetkę czy ramkę na zdjęcia z podziękowaniem czy dyplom i na spokojnie w 100 zł się zmiescisz. Musisz mieć koniecznie orkiestrę? Może zamiast tego dj? A zdjęcia, kamera i samochód popytajcie wśród znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będziemy miec muzyki ew pożycze sprzet od znajomego i puścimy playliste ale tylko wtedy kiedy zdecydujemy sie na przyjęcie na sali. Raczej myślimy żeby ponprostu zaprosić gosci nanobiad, tort, szampana potem podziekowac rodzicom i koniec imprezy. Nie stac nas na super bibe bo niesety rodzice nie sa w stanie nam pomóc finansowo a sami tez kokosow nie zarabiamy wolimy pieniadze przeznaczyc na mieszkanke ktore po ślubie chcemy kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mielismy przyjecie weselne z chrzcinami na 30 osob w restaracji wyszlo nam za os 85zł zależała cena od menu przyjecie od 16 do 24 muzyka z płyty fotograf wujek wiec zaoszczędzone sukienke masz a garnitury ladne sa juz od 500 zl jak poszukacie kwiaty do kościoła wyniosły 300 zł a bukiet za 100 miałam z białych różyczek przybranie na samochodu na allegro mozna tanio na kościół tez z tym ze my mielismy od znajomych bo w tym samym daniu ślub( my kwiaty oni przybranie kosciola )ogółem z tortem szampanem wódką wszystko nas wyniosło właśnie około 10 tyś a dla rodziców figurki z wierszykiem na allegro zamawiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślicie o dojezdzie dla gości? W zasadzie wiekszosc ob mieszka ok 12 km od kosciola a 3 sa spoza tak jakby okolic oplaca się cos wynajmowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś po znajomości (np. kuzyn) pomógłby wam z dowozem gości, własnym samochodem? Kwiaty dla rodziców to niekoniecznie będzie duży wydatek. Fajnie by było z muzyką jeśli rzeczywiście będziecie mieć salę dla siebie. Może poszukajcie restauracji z małą salką wynajmowaną na chrzciny i tym podobne przyjęcia? Stoliki dla 30 osób dużo nie zajmą, parkiet na kilka par się zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi♡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×