Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Go艣膰 Cecysssia

Jeszcze mam pytanie,co podajecie dzieciom zeby zbic temp. ? Mamy pedicetamol ale corka nie lubi 馃槙聽Kolezanka polecila INUPROM FORTE od 3 mca i Hitaxe (ktora nawet mamy w domu)聽 jak wystapia jakies plamki na ciele ale wiecie co,ja tak sir boje podac lek bez konsultacji lekarza......

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Aga83

My paracetamol forte, ibuprom forte.聽 Kurcze, my chyba nie pojedziemy w te bieszczady, moja mam poszla do szpitala na badania, jest juz tydzien a chyba bedzie miala operacje wiec pewnie jeszcze zostanie, tesciowa tez zabieg chirurgiczny w srode. A wyjechac mielismy w sobote.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ibiz

Aga, zdrowie najwa偶niejsze, a g贸ry jeszcze troch臋 postoj膮 w tym samym miejscu 馃槈

Cecysia, M艂oda聽dot膮d mia艂a聽jedn膮 przygod臋 z temperatur膮 podwy偶szon膮 i pom贸g艂 czopek z paracetamolem. W og贸le uwa偶am, 偶e czopki lepiej dzia艂aj膮 (to z obserwacji starszej).聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Ja podaje nurofen forte, smakowy - 艂adnie pij膮 obie i pi臋knie nam zbija temperatur臋. Podaje dopiero, jak dochodzi do 39. WspolcZuje Ceccysia, oby szybko przesz艂o c贸rci. Zgadzam si臋, ze czopki s膮 super- ale moje nieakceptuja ;) ja w og贸le nie planuje robi膰 du偶ych urodzin, wszak ju偶 po - a jeszcze torta nie upiek艂am. Tak jestem do tylu ;)聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Witajcie 馃檪

Dzieki za informacje dotyczace lekow.Czopki nie przejda, ma uraz 馃槙

Tak jak napisala Ibiz,gory postoja.Wazne zeby i mama i tesciowa wrocily do zdrowia.聽

Dziewczyny, dziewczyny, dziewczyny...jestem glupia jak.... wrrrr.

Wczoraj w trojke poszlismy na spacer. Poszlismy na planty, jeszcze nigdy tam nie bylam z corka bo to jest miejsce sporadycznie聽聽uczeszczane przez ludzi a jedynie przez pijaczkow, meneli...psy....i golebie 馃槈聽Poszlismy bo niemaz ma sentyment do tego miejsca,kiedys tam bylo fajnie i wychowal sie na tym "podworku". Wchodzac na planty pomyslalam sobie " a moze spryskac dziecko bo moga byc kleszcze" a chwile pozniej "nieeeeee,po co"......i co,zlapala kleszcza ! Byl z tylu,za kolanem , pod kolanem. Byl taki malutki,ze musielismy zrobic zdjecie i powiekszyc zeby upewnic sie,ze to kleszcz ! Dla mnie to byla tragedia ! Tyle slyszalalam o boleriozie,KZM 馃槥聽 To byl wieczor,pozny wieczor jak upewnilismy sie,ze to kleszcz.Corka spala. Dzieki Bogu,sasiadka - pielegniarka byla w domu.Popatrzyla i specjalna petelka wyciagla kleszcza.Kleszcz zyje sobie w pudelku plastikowym,w naszej lodowce bo chcielismy dac go do przebadania ale cena zbila Nas z nog......sa rozne panele,ktore zaczynaja sie od 600 zl.a samo przebadanie przeciw Boleriozie 230 zl.聽

I obserwuje core,.....ale jestem glupia 馃槙聽Nastepnym razem jak pomysle o czyms to od razu to zrobie a nie .....bede gdybac 馃槈

Czy ktores z Waszych dzieci mialo kiedy kolwiek kleszcza ?聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Milego dnia聽 馃槃

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ibiz

Badanie kleszcza jest bez sensu, bo i tak nie musi zarazi膰 nawet jak jest nosicielem. Lekarz mi te偶 m贸wi艂, 偶e kleszcz zara偶a dopiero kilkana艣cie godzin od wk艂ucia si臋 w sk贸r臋. Bo najpierw dr膮偶y korytarz w sk贸rze zanim zacznie pi膰 krew.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Ibiz , kleszcze zostal wyciagniety po paru godz.od wklucia,wbicia sie czyli co, istnieje duze prawdopodobienstwo ,ze nie zarazil dziecka ?

Kleszcz zostal zaniesiony do innego labortorium o ktorym wczoraj pisalam, kobieta powiedziala,ze jest On na tyle maly,ze nie wiadomo czy uda sie go przebadac,,,,,

Dzis pierwszy raz,sama robilam pierogi.....nawet wyszly hehehe ale pierwsze sztuki nie do zjedzenia bo za grube ciasto zrobilam .

Milego dnia 馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mmmm

Cecysia, z czym pierogi? Corcia wcinala?

Jak urodziny Waszych dzieci.

Szukam przepisu na dobry krem 馃槈

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Mmm - corka jeszcze spi ale ogolnie lubi pierogi i mam nadz.ze i moje zje聽 馃檪Pierogi tradycyjne bo ruskie.

Urodziny corki beda polaczone z urodzinamy dziadka .Corka - 2 l., dziadek - 60 l.聽 馃檪聽Mogla bym dolaczyc swoje urr. i niemeza bo wszyscy urodzilismy sie w sierpniu 馃檪聽ale beda corki i dziadka聽 聽urodziny.

Nie pomoge z przepisem bo tort bedzie piekla moja mama i bedzie grill.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Czesc.

Czy ktos tu zaglada ale nie pisze ? 馃槷

Dzis znowu znalazlam kleszcza na corce ! Na jj biodrze,tam gdzie zapina sie pieluszke 馃槙聽Dramat.Jeszcze nie zostal wyciagniety 馃槙聽Czekam az sasiadka - pielegniarka wroci z pracy i mam nadz.ze z taka sama precyzja,jak ostatnio,wyciagnie kleszcza.聽

Polecicie spray,ktorym psikacie dzieci zeby nie zlapaly kleszcza ? Kolezanka polecila MUGGA spray dla dzieci od 2 roku zycia.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Czesc.

Hmmmm.....i klops, nie ma juz nikogo 馃槙

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ibiz
2 minuty temu, Go艣膰 Cecysssia napisa艂:

Czesc.

Hmmmm.....i klops, nie ma juz nikogo 馃槙

Akurat wesz艂am! 馃檪

Jak tam kleszcz c贸rci? 馃槈

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Aga83

Czasami zagladam ale chyba nie mam co pisac i czasu nie mam. Wiecej problemow jest z moimi starszymi. Szkola. Korki, ksiazki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

Dziewczyny mo偶e kt贸ra艣 z do艣wiadczonych mam mi doradzi. Jestem w 1 ci膮偶y aktualnie 6 tydzie艅. Odebra艂am wyniki i moje Tsh wynosi 4. Nigdy nie mia艂am problemu z niedoczynno艣ci膮 tarczycy (a przynajmniej nie wiedzia艂am 偶e mog臋 mie膰 ). Do endokrynologa id臋 za dwa tygodnie-to i tak najszybszy termin prywatnie. Mo偶e kto艣 z Was mia艂 podobny problem? Czy dzieci urodzi艂y si臋 zdrowe?聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Aga83

Moj synek nadal bardzo malo mowi, kilka slow. Wczoraj bardzo mnie ucieszylo i rozsmieszylo bo do jego slownika doszlo nowe s艂owo : youtube, wymawia atube hi hi.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Witajcie 馃檪

Jak milo,ze napisalyscie聽馃檪

Gosciu, w tej kwestii nie pomoge 馃槙聽聽

Aga , nie dziwie sie,ze nie masz czas,Dzieci,szkola, lekcje itp.itd. ;/聽 Super,ze potrafi wypowiedziec nowe slowo 馃檪

Ibiz - drugi kleszcz zostal wyciagniety ale do dzis jest slad .Tzn.tam gdzie sie wbil jest czerwona plamka, to nie rumien.聽

Poza tym corka ostatnio poszla spac o 15 i spala do 6 rano ! Budzila sie na mleko. Pare dni pozniej poszla spac po 16 i spala do 6 rano ! I tak bylo 4 razy 馃槷聽Moze przez upaly a moze przez wysypke ktora ma na plecach a moze organizm musial sie zregenerowac bo corka rzadko kiedy spi w ciagu dnia ( akurat teraz spi).

Milego dnia聽 馃檪

PS.Czy widzicie jaka kolwiek zmiane u swoich 2 latkow ?....moja coria zaczela uciekac i chowac sie w sklepie i na ulicy zaczyna mi uciekac....nie zawsze lobuzuje ale zdarza sie聽馃槃馃槥

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Aga83

Taak, moj zaczal ogladac bajki. I namietnie uklada klocki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ibiz

Cecysia, a mo偶e na wszelki wypadek zr贸b jej badanie na obecno艣膰 tych kr臋tk贸w boreliozy? I jeszcze zwyk艂膮 morfologi臋 z OB.聽

Moja ucieka膰 uwielbia. Zatrzymuje si臋 te偶 bez ci膮glena spacerach i na przyk艂ad potrafi 10 minut gapi膰 si臋 na mr贸wki...dobrze, 偶e si臋 do pracy nie spiesz臋 馃槃

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Czesc.

Slysze echoooooooo 馃槈

Ibiz - nie robilam badan bo po tej wysypce ,tzn.jakis tydz.pozniej, pojawila sie biegunka,ktora trwala nie cale 2 tyg. a od poniedz.walczymy z聽katarem i wczoraj doszedl kaszel 馃槙聽Zreszta,mnie od wczoraj "rozklada"聽 馃槙

Poza tym wszystko dobrze 馃檪

Serdecznie pozdrawiam Was聽 馃檪馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Dziewczyn, chyba juz kiedys pytalam a moze i nie. Szczepilyscie dzieci na meningokoki B i C? Laczny koszt to okolo 1000 zl. Mam recepte w domu i teraz mam dylemat czy szczepic czy nie. Jak w tv zobaczylam ze dwulatka zmarla na spese w wyniku meningo to polecialam po recepte. A teraz mam dylemat i nie jest to dylemat finansowy.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Aga - tylko czekam az corka wysdrowieje i bede szczepic przeciw meningokokom 馃檪聽Skad u Ciebie dylematy ? Moze naczytalas sie o tym jakie moga wystapic powiklania ? a moze chodzi o cos innego ?聽

A zima badz wczesna jesienia bede szczepic przeciw KZM bo juz dwa razy corka miala kleszcza wrrrrr i wole zaszczepic.....bo przeciw boleriozie nie ma szczepionki ?聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

wyZdrowieje *聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Akurat przy szczepieniu na meningo jest niewiele powiklan. Nie jestem antyszczepionkowcem jednak pytanie z tylu glowy czy jest sens?聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ibiz

Aga, ja starszej nie szczepi艂am na pneumo, bo nie by艂y wtedy obowi膮zkowe. Szczepi艂am p/ospie i m艂odsz膮 te偶 zaszczepi臋 za 3 miesi膮ce.

Na meningo nie zamierzam.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

My ospe mamy juz za soba. Wlasnie rzadko zdarzaja sie zakazenia meningo ale jak juz to sa straszne w skutkach. Tego sie boje. Corcia ma teraz bostonke, ciekawe czy maly zalapie.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Cecysssia

Hej dziewczyny 馃檪

Aga, napisalas "Nie jestem antyszczepionkowcem jednak pytanie z tylu glowy czy jest sens? "聽 聽to pytanie mozna zadac przed szczepieniem przeciwko wszystkiemu. Dla mnie jest sens....a o ospie zapomnialam 馃槷聽Dzieki ,ze wspomnialyscie o tym szczepieniu ! 馃檪馃檪馃檪

Bostonka nie jest tylko choroba niemowleca ?聽

Ale mamy piekna,zlota i bardzo ciepla jesien聽 馃檪聽az chce sie zyc 馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ibiz

No widzisz Aga, sekcja wykaza艂a, 偶e to jednak by艂y pneumo i dziecko by艂o szczepione. Tragedia.

Cecysia, lampka zapala si臋 o tyle, 偶e jak ja by艂am ma艂a, to szczepie艅 obowi膮zkowych by艂o znacz膮co mniej. Nawet moja starsza c贸rka mia艂a mniej obowi膮zkowych ni偶 teraz.聽

Ja czekam a偶 minie katar u M艂odej i b臋d臋 chcia艂a zaszczepi膰 przeciw ospie.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

U mnie po kazdym szczepieniu synek doslownie stawal z rozwojem. Cwiczylismy metoda vojty. Trudny czas.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 3justyna3333

Witajcie. Fajnie, 偶e nadal聽 piszcie. Ja jako艣 dawno si臋 odzywalam bo mia艂am trudny czas. Pami臋tacie operacj臋聽 mojego Syna? Ot贸偶 na pierwszym usg wysz艂o ze pooperacji jadro ma cechy zw艂uknuenia i ci臋偶ko mi strasznie o tym pisa膰 a co dopiero rozmawia膰.聽 To tak jakbyca艂a operacja聽 by艂a na darmo.聽 Na darmo sie m贸j syn tyle nacierpial. Teraz do ko艅ca 偶ycia trzebauwa偶a膰 na drugie j膮dro i wykonywa膰 cz臋sto badania plus usg 偶eby wszystko by艂o dobrze z drugim. Boj臋 si臋 momentu za kilka lat kiedy syn dowie si臋 o tym. Boj臋 si臋 ze b臋dzie zamkni臋ty w sobie przez to wycofany w kontaktach.聽 Tak strasznie si臋 tego boj臋.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×