Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile kosztuje budowa domu 120 m

Polecane posty

Gość gość

Chodzi mi o dom parterowy jaki koszt budowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam budowy. W dzisiejszych czasach, gdzie brak jest dobrych fachowców jest trudno i drogo. Mój, co prawda 200 m, miał kosztować 360 000 a kosztował prawie 500 000. Lepiej kupić coś na rynku wtórnym lub od dewelopera, przynajmniej wiesz za co płacisz. Poza tym budując samemu zawsze popełniła jakiś błąd za który będziesz musiała zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kupuj od dewelopera bron boze!przeciez oni buduja najtanszymi materialami byle jak aby tylko sprzedac a potem wszystko sie sypie i do wymiany.wtedy to problem bo kase wylozysz a i tak po partaczach trzeba poprawiac.Lepiej budowac samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój 126 m2, wszystko kosztowalo 320 tyś zł, bez działki. A nie słtyszałam, żeby ktoś tak duży dom 200m2 wybudował za 360 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w tv sniadaniowej ostatnio mowili ze budowa 100 m domu metoda gospodarcza to okolo 180 tys a przez firme 230 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.00 możliwe.im większy metraż tym i koszty większe. a firma też sie ceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze ok 400 tys trzeba miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
220 spokojnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy od metraż i oczywiście jaki dom się buduje, bo jak masz już wymyślany dach czterospadowy, jeszcze z jakimiś balkonikami to kosztuje to dużo, dużo więcej niż prosty dwuspadowy dach, no i jakie materiały wybierzesz bo ceny są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doprecyzuj swoje pytanie. Chcesz zbudować dom czy zbudować wykończyc i się wprowadzic? Budowa w stanie surowym to mniej więcej 1/3 całego kosztu. Zabawa zaczyna się pry wykończeniu domu: biały montaż, podłogi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam zamiar za jakies 220tys już mieszkac, mąż ma firme budowlaną, będzie dlubal bo pracy, ja tez wszystko umiem, będę dzialac.....mamy trochę już nowych mebli, sprzetow, bo wykończyliśmy w tamtym roku dom teściowej także wszystko nowe. wiec 50tys zabierzemy z tego miejsca typu meble, agd... znajomy budowal teraz 140m2 i stan surowy zamknięty zrobil za 170tys, do tego doliczyć trzeba wykończenie i towar. towar tj tak na oko ci powiem ok 100tys w tym meble, sprzęty, farby, płytki a robocizna ze 40tys. czyli wychodzi razem310tys. w rodzinie mam kogos kto za 320 się wprowadzil w tym dzialka za 80 czyli za 240tys się wprowadzil ale nie robil gladzi tylko zostawil na scianie ten caly tynk co mu fachowcy robili, sam malowal, tylko plytki mu zrobil ktoś reszte wykanczal sam. wszystko kupowane mazowieckie. czyli najdroższe strony tak?? a jednak można i to dobrymi materiałami zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ogólnie u nas jest taka zaleznosc... m2 domu kosztuje 1000zł. czyli 120m2 kosztowac będzie 120tys , mowa tu o stanie surowym zamkniętym, drogo, bo dwa lata temu 120m2 znajomy postawil za 80tys stan surowy zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.50 to tanio. My zaczynamy budowę w tym roku, projekt domu to "dom przy wiosennej" tylko metraż mniejszy 126m2. i chcielibyśmy się zmieścić w 300 tyś zł. też już mamy trochę mebli i sprzęt. Może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszt może być różny, widełki są szerokie. Zależy jak budujesz, ile robisz sama przy wykończaniu a ile zlecasz fachowcom, czy kupujesz najtańsze materiały, czy na wypasie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cena zależy od wielu czynników, główne to - metoda i system budowy (m.in. czy gospodarczy, zlecony, czy wraz z materiałem), współczynnik energooszczędności i rozwiązania ekologiczne (z kązdym rokiem coraz wyższe standardy), skomplikowanie projektu a głownie w parterówce to dach. Do ceny oczywiście dojdą koszty wyposażenia - a to juz koszty bardzo zindywidualizowany. Kuchnia może być za 5 tys jak i za 50 tys. Z własnego doświadczenia powiem, że warto budować a nie kupowac gotowca, bo można wybudować dokładnie to, co się chce i potrzebuje. I warto wydać kasę na architekta, cena ta w obliczu całej budowy nie jest znacząca, a naprawdę projekt do podstawa! Również i finansowa, my np. powiedzieliśmy architektowi ile mamy max i taki zrobił projekt - łącząc nasze marzenia i limit kasowy. Limit nie został przekroczony a mamy dom, który cieszy nas każdego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×